Skocz do zawartości

Listwy progowe go GD


irakleo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że posiadan ubogą wersję GD kombi z 2003r. bez listew progowych - postanowiłem zakupić i zamocować takie  nakładki. Zauważyłem że wersja po lifcie w 2005r. posiada już całkowicie inne listwy i skupiłem się na poszukiwaniu listew do GD z lat 2000-2005. Może ktoś już przerabiał taką modyfikację i odpowie mi na dwa pytania:

- czy listwy w wersji sedan i kombi są identyczne ?

- mocowane są na jakieś które kołki rozporowe, blachowkręty czy jeszcze inne wynalazki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Są identyczne.
2. Bede potrebne: 3 rodzaje kolkow, biale male od strony, duże od dolu progu, trzeci mocowanie przod I tyl. Dodaj uszczelka progu x 2. Numery seriowe poznej, jak bede w domu.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bdf napisał:

Bede potrebne: 3 rodzaje kolkow, biale male od strony, duże od dolu progu, trzeci mocowanie przod I tyl. Dodaj uszczelka progu x 2. Numery seriowe poznej, jak bede w domu.

 

-czyli żadnych śrub czy blachowkrętów ? wszystko na kołkach ?

- uszczelka progu ? gdzie to przychodzi ? od góry czy gdzieś od dołu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak w sedane. z tego, co mi znajomo to bug/blob maja identyczne. zmiany nastaly pri hawku. Niemoge znalezc numery serijne, ale postnem zdieca.
 

Może i tak. W hawku są na pewno inne.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka jest pomiedzi progem a chassis, pod drzwiami. origo nie sa zadne blachowkrety, tylko nie jestem pewny, czy w human edytion masz dziury na instalacje, mozna bedzies potrebowal wiertlo...

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak doide do domu. mam ich kilka luzem.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 

bialy idze od boku, serial 91059FC030. ten czarny idze od spodu, serial jest 909140002, poterebne sa 12 szt. z kazdej.760af59acfb98c0e130bffba2eec6c00.jpg

Uszczelka: 96074FE000NN

0728a9a4a4b9df2990d820e9251da06d.jpg
Dodaj 2x 91085TA030, to je pin na przod, 1 na kazda strone. Postni zdieca nakladek, co chces zakupic, je mozliwe, ze bedzies potrzebowal coz xtra.

Tu masz diagram:

skirt.png.b7240daa4c62ae662a2cb45c9f4e2417.png
Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Edytowane przez Bdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Listwy już zakupione, z uszczelkami, kołkami itd.  ale po pierwszych przymiarkach już widzę że coś jest nie tak. Mam wrażenie że są o 1-1.5cm za długie. Najwyraźniej mogą być różnice pomiędzy sedanem a kombi lub brakuje mi jakiś elementów układanki - elementu 1 i 2 z załączonego powyżej opisu.

Edytowane przez irakleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam, potrzebuje przykleić na listwe progową tą oto uszczelkę FB_IMG_1526421226081.thumb.jpg.9b338442998ed072d5c240d1420e2d1c.jpgi pytanie brzmi na czym jakim klejem się posłużyć by zdało to perfekcyjnie egzamin A nie za jakiś czas odłaziło... oraz jakby ktoś mógł podesłać fotkę jak owa listwa progowa w hawku jest spasowana. A dokładnie przed tylnym kołem jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2017 o 11:22, irakleo napisał:

podziękował ;) 

odwiedzę ASO i sprawdzę dostępność tych kołków ;)

 

 

te kołki które mocuje sie od dołu sa w aso tanie jak barszcz, boajże 3 zł płaciłem za sztuke

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...