Jump to content

pali się kontrolai silnika i kontrolka tempomat

pawel-nie26

Recommended Posts

Witam czy ktoś z szanownego grona spotkał się w LegacyIV 137km. z takim zjawiskiem: po uruchomieniu silnika paliła się ciągłym światłem kontrolka serwisowa silnika i migała kontrolka tempomatu cruiser???? Gaszenie i ponowne uruchomienie silnika nic nie dało, dopiero odłączenie akumulatora skasowało to świecenie się obu kontrolek. Pojawił się pewnie jakiś błąd/usterka. Czy istnieje możliwość odczytania błędu bez podłączania pod komputer? Z góry dziękuję za pomoc 

Kupujesz złącze diagnostyczne na Bluetooth https://allegro.pl/kategoria/narzedzia-i-sprzet-warsztatowy-diagnostyka-silnika-i-elektroniki-28410?string=obd 2 bluetooth&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-aut-1-4-0511 , wpinasz w gniazdo pod kierownicą, instalujesz aplikację w telefonie, parujesz jedno z drugim i czytasz. Kasowanie przez odłączanie aku to słaby pomysł. Kasujesz w ten sposób informację a nie usterkę.

• 2 weeks later...

Witam  posiadam od niedawna legacy 2.0 165 km z fabryczna  instalacją gazową i mam taki sam problem Sprzedający od którego kupiłem auto wymienił sąde na nową i informował mnie ze miał taki problem  i dał mi stara sąde  lambda wrazie czego Teraz  po sakoswaniu błędu po jakim czasie dalej sie zapala kontrolka silnika i mruga tempomat Mam pytanie czy teraz może druga sąda mogła paść?Bledy P0134 sonda lambda 1(czujnik O2 ) rząd 1 brak aktywności   P0030 HO2S heater control Circuit Bank 1 sensor 1 Chciałem dodac zdjęcie ale wyskakuje jak błąd -200 ze nie moza przesłać pliku Dziękuje z góry za info