Jump to content

Legacy IV 2.0

kvothe

Recommended Posts

Od niedawna jestem właścicielem forumowego Legasia (poprzedni właściciel przerzucił się teraz  na Levorga). Może nie ma dziury na masce, szyberdachu, podgrzewanych foteli  i nie wyróżnia się spośród tłumu ale JEST. MÓJ :)  Moc mi wystarcza a dodatkowa elektronika nie jest dla mnie wyznacznikiem. Przebieg 247 tysięcy

Poprzedni właściciel zapewnił mu  gaz od Jako,

Zabezpieczył od spodu

Wymienił sprzęgło na jednomase

Wymienił tylne sprężyny przez co tył siedzi trochę wysoko ale dizęki temu z pełnyi dwoma zbiornikami i bagażami nie straszne mi nierówności i progi zwalniające)

Po zakupie wymienione wszystkie płyny

Była też regenerowana maglownica, wymienione kilka wahaczy i dwa łożyska

Wymieniona chłodnica i termostat

Ostatnio wymieniłem paski wielorowkowe

Naprawiłem tę nieszczęsną klamkę od bagażnika

Bujam się z jednym głośnikiem bo coś zaczął strzelać (za tydzien idzie do elektryka)

Po 7tysiącach km jest cacy. Wysiadać mi się z niego nie chce :)

W planach mam sprawy kosmetyczne: pranie tapicerki, przyciemnianie szyb, polerka reflektorów. Chętnie zmieniłbym wlew LPG ale nie wiem czy warto. Ktoś też mnie lekko zarysował na parkingu :/ ale  na razie to zostawiam.

POjeździmy ze dwa latka, może twedy kupimy coś mocniejszego  :D

Edit:

W grudniu została wymieniona nagrzewnica - problem z nierównomiernym grzaniem minął :)

Dodatkowo wymieniliśmy ostatnio  sonde lambda, wtryskiwacze do LPG, zregenerowałem rozrusznik, został naprawiony głośnik. I jeden sworzeń wahacza.

Niestety nie udało się ogarnąć szyb i tapicerki :( Na dodatek zarobiłem lekkie obtarcie z tyłu na błotniku.

IMG_20170525_152101.jpg

IMG_20170527_114043.jpg

IMG_20170527_114104.jpg

IMG_20170527_114418.jpg

IMG_20170527_114450.jpg

IMG_20170527_114621.jpg

IMG_20170527_114720.jpg

31956384_1803997316325897_943258763337400320_n.jpg

31957726_1803997232992572_989162501918687232_n.jpg

DSC_0714.JPG

IMG_20170830_205946.jpg

Edited by kvothe
  • Upvote 2

Piękny! Sam od niedawna posiadam identyczną sztukę. Niestety nie tak zadbana wizualnie jak twoja. Przeoczyłem parę rzeczy przy zakupie i teraz będę płakać :P 

Pęknięty grill, odchodzący klar w paru miejscach, cały zderzak do lakierowania, dach samochodu przy bagażniku, wymiana uszczelki przedniej szyby... i bym tak mógł jeszcze długo.. Na szczęście sprawny technicznie! 

Mam nadzieję, że twój też taki jest. Szerokości!

Oj, tu też nie jest idealnie ale samochód ma swoje lata - ma prawo. Zapomniałem dodać, że w środku boczki są trochę przyrysowane (ktoś coś przewoził i chyba nie uważał za bardzo). Mam też dziwną przypadłość z ogrzewaniem. Na prawą stronę daje mi zimniejsze powietrze niż na lewą (nie mam dwustrefówki).. Na ten moment nie wiem co to, po lecie sprawdzę.  No i nieszczęsny wyświetlacz komputera - zimne luty.

A że bieda edyszyn - racja ale bardziej zależało mi na kupnie auta zadbanego, który jest goły niż na elektryce w samochodzie od handlarza ;) Jasne, czasem brakuje tego i owego, ale jakoś specjalnie nie narzekam.  Cieszcze się jazdą :)

Dnia 11.07.2017 o 21:47, kvothe napisał:

No i nieszczęsny wyświetlacz komputera - zimne luty.

U mnie było to samo. Znajomy elektronik przegrzał całą płytkę i jest ok już kilka lat.