Skocz do zawartości

SBD 2008 150kkm shortblock do wymiany


Pablo_goral

Rekomendowane odpowiedzi

Jazda na tempomacie po autostradzie paliwo polskie i niemieckie 10-15% różnicy w spalaniu. Każdego roku to samo. Takie do doświadczenia wszystkich mi znanych osób korzystających czasów z usług Orlenu i Lotosu


Sent from my iPhone using Tapatalk


Z Danii masz z górki to i spalanie inne. Jeżdżę tą trasą już kilka lat i obserwacje podobne.
Dwa z powrotem wciska się zawsze więcej, żeby na prom zdążyć, podświadomie.
Trzy jednak w No jeździ się wolniej, to i spalanie inne.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z Danii masz z górki to i spalanie inne. Jeżdżę tą trasą już kilka lat i obserwacje podobne.
Dwa z powrotem wciska się zawsze więcej, żeby na prom zdążyć, podświadomie.
Trzy jednak w No jeździ się wolniej, to i spalanie inne.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Jazda na tempomacie z tą samą prędkością, tak więc nie wciskam pedału. Nie porównuje z Norwegia, tylko z jazda po Niemczech i Danii, a nawet i po Polsce. Na prom się nie spieszę bo zawsze nocuje po drodze.

Sent from my Lenovo TB3-710F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja:

Auto miało trafić na warsztat w poniedziałek 24 lipca (umawiałem się 2 tygodnie wcześniej). Trafiło dopiero w czwartek (27 lipca). Nadal nie ma diagnozy, mają dzwonić.

Biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenia z tym ASO spodziewam się, że będę bez auta ze 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 08:08, striker994 napisał:

Panowie, jedno pytanie:

Forester Diesel 2011, posiadam od 3 lat, przebieg aktualny 150k km. Na co szczególnie zwrócić uwagę pod kątem awaryjności? Sprzęgło i dwumas ? Wtryski? EGR ? DPF?

 

Ani razu nie zapaliła się w trakcie jazdy kontrolka DPF - normalne to w Dieslach Subaru? Czytałem różne wątki i dziwię się, że u mnie nie ma z tym kłopotów. Czy są podstawy, aby podejrzewać, że coś może być nie halo? Trasy robię małe. Dwa razy dziennie pokonuję dystans 15km - 10 km z prędkością 80-130km/h i 5km z prędkością 50-80km/h. To chyba za mało, żeby się DPF zregenerował? Wiem, śmieszne, że szukam usterki tam, gdzie jej nie ma :biglol: ale... wolę dmuchać na zimne, do Subaru nic nie jest tanie. 

Na nic nie trzeba zwracać uwagi tylko cieszyć się jazdą, no może olej zmieniać nieco wcześniej ;) i nie tankować byle gdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj odebrałem naprawiony samochód z ASO Zdanowicz. Jestem mile zaskoczony jak Subaru traktuje swoich klientów. Wszystko trwało długo, ale warto było czekać. Subaru pokryło większość kosztów związanych z wymianą shortblocka! Uszkodzeniu uległa panewka.

Dodatkowo skorzystałem z okazji, że silnik jest zdemontowany i zleciłem wymianę sprzęgła i koła zamachowego. Przy okazji naprawy trzeba było jeszcze wymienić kilka elementów (świeca żarowa, łańcuch rozrządu, itp.), ale dzięki temu silnik teraz bardzo ładnie pracuje.

Mój następny samochód to też na pewno będzie Subaru!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...