Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie dotyczące wymiany seryjnego audio (HK) na stację medialną Kenwood. Chodzi o model z serii DNX, DDX lub DMX - do Forestera 2014. Ponieważ między innymi te modele są polecane przez SIP - choćby na Plejadach, to mam następujące pytania:

1. Czy stacje medialne pasują na zasadzie "plug&play" czy wymagają przeróbek instalacji elektrycznej/audio?

2. Czy pasują bezproblemowo w miejsce seryjnych sprzętów?

3. Czy kamera cofania integruje się 1:1?

4. Czy sterowanie z kierownicy zachowuje pełną funkcjonalność? (chodzi również o obsługę telefonu BT).

5. Czy ewentualna wymiana jest możliwa w ASO, czy raczej polecacie warsztat z autoryzacją Kenwood?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżeli można to samo pytanie, ale w wersji pod Outback 2013 po lifcie (czarne obwódki). Zamiana ze zwykłego z wersji active (w necie znalazłem tylko jakieś chińskie zamienniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na wszystkie pytania powyżej dla obu aut brzmi: TAK. Co więcej zalecamy montaż w ASO Subaru co najmniej z 2 powodów: wydłużona gwarancja na sprzęt do 3 lat i 2 - gwarancja prawidłowego montażu bo montażyści przechodzą coroczne szkolenia. Oczywiście jak we wszystkim w życiu mogą się zdarzać błędy, ale wtedy wiadomo kto za nie odpowiada. Ponieważ w aktualnym cenniku w  ASO ceny dotyczą zestawów montażowych do najnowszych aut , może się zdarzyć że dealer może mieć kłopot z doborem właściwego lub na zestaw trzeba będzie poczekać do 2 tyg. Czasami też ASO ma cenniki ze starszymi modelami Kenwooda, ale zawsze przed zakupem można się upewnić.

W razie pytań jestem do dyspozycji. Proszę nie udostępniać załączonej prezentacji poza forum. Jest wewnętrznym materiałem ELCO-EXIM i Subaru Import Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszek Paziewski - bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam dodatkowe pytanie - kwestia nawigacji, która w urządzeniach fabrycznych ma pewne.... opóźnienie w stosunku do rzeczywistości ;) Z tego co widzę, to Kenwood korzysta z Garmina. Mowa jest o 3 letniej darmowej aktualizacji. Jak często w tym okresie się ona odbywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako użytkonik tego urządzenia napiszę

-w chwili obecnej nie ma aktualizacji do map 2017w jezyku polskim dla urzadzenia dnx4250bt - problem zgłosiłem dwa tygodnie temu do garmina, kazali wysłac plik GarminDevice.XML , i czekac bo pracują nad rozwiązaniem problemu.

-

Dnia 3.07.2017 o 18:48, pumex1 napisał:

Czy kamera cofania integruje się 1:1?

w ASO nie potrafili podłączyc oem kamery do nawigacji kenwooda. Nie wiem jak sytuacja wygląda w chwili obecnej.

Pomimo tego urządzenie działa wyjątkowo sprawnie, wszystkie przyciski z kierownicy działają, nie ma z urządzniem najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎05 o 14:26, Karas napisał:

jako użytkonik tego urządzenia napiszę

-w chwili obecnej nie ma aktualizacji do map 2017w jezyku polskim dla urzadzenia dnx4250bt - problem zgłosiłem dwa tygodnie temu do garmina, kazali wysłac plik GarminDevice.XML , i czekac bo pracują nad rozwiązaniem problemu.

-

w ASO nie potrafili podłączyc oem kamery do nawigacji kenwooda. Nie wiem jak sytuacja wygląda w chwili obecnej.

Pomimo tego urządzenie działa wyjątkowo sprawnie, wszystkie przyciski z kierownicy działają, nie ma z urządzniem najmniejszego problemu.

Proszę o info w którym ASO nie poradzili sobie z kamerą. Do podłączenia kamery potrzebny jest moduł: AKCES-ADAPKAMERY z cennika Kenwood, koszt około 80 zł. Co do mapy na 2017 rok to dla tego modelu rzeczywiście jest w tej chwili problem techniczny na stronie Garmin - nie można wybrać zakupu w Polsce mimo że jest to możliwe w innych krajach. Problem został zgłoszony do Kenwood Europe.

Dnia ‎2017‎-‎07‎-‎05 o 13:57, pumex1 napisał:

@Leszek Paziewski - bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam dodatkowe pytanie - kwestia nawigacji, która w urządzeniach fabrycznych ma pewne.... opóźnienie w stosunku do rzeczywistości ;) Z tego co widzę, to Kenwood korzysta z Garmina. Mowa jest o 3 letniej darmowej aktualizacji. Jak często w tym okresie się ona odbywa?

Mapy na urządzenia Kenwood pojawiają się na stronie Garmin aktualizacji raz do roku około czerwca-lipca. Najnowsze urządzenia, które sprzedajemy od lipca (DNX5170, DNX8170DABS) mają mapy sygnowane 2017 ale należy przyjąć że dane są sprzed roku. Raz do roku przez 3 lata można przez internet ściągnąć mapę na kartę microSD wg procedury dla danego modelu stacji.

Starsze modele stacji były sprzedawane: "takie jakie są" - mapa na dysku i potem raz do roku możliwość kupienia mapy na karcie lub przez internet. Od 2017 roku mapy można kupić wyłącznie na stronie Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze stacje mają ekrany 6,2" i 7 " w standardzie 2 DIN. Oznacza to że gabaryty montażowe są takie same tylko jest różna wielkość ekranu. W stacji z ekranem 7" panel jest ruchomy i pod nim znajduje się szczelina do wkładania płyt DVD. Tak więc pasują wszystkie z oferty. Najlepiej zajrzeć na stronę www.kenwood.eu i przeczytać parametry użytkowe. Duża jest atrakcyjniejsza, ale droższa. W załączeniu zdjęcia (6,2" stara) małych. W latach 2013-14 mieliśmy 2 rodzaje zestawów z ramkami matowymi i błyszczącymi. Nie wiem czy obie będą dostępne. W każdym razie da się dobrać stację.

P6140049.JPG

P6140048.JPG

5230BTmale.jpg

5230BTmalepanel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Leszek Paziewski napisał:

Nasze stacje mają ekrany 6,2" i 7 " w standardzie 2 DIN. Oznacza to że gabaryty montażowe są takie same tylko jest różna wielkość ekranu.

 

13 godzin temu, Leszek Paziewski napisał:

W latach 2013-14 mieliśmy 2 rodzaje zestawów z ramkami matowymi i błyszczącymi.

Może nie do końca precyzyjnie się zapytałem - ale chodziło mi właśnie o to dopasowanie sprzętu z ramkami :)

dziękuję - już mam komplet informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszek Paziewski - To pytania dodatkowe - czy gdybym chciał skorzystać z innej mapy - to, czy możliwe jest: 

1. wgranie do urządzenia innej mapy (np. Automapa)

2. wyświetlanie np. google maps z innego urządzenia (np. komórka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik takiego urządzenia pozwolę sobie odpowiedzieć podłączenia już wykonywałem. Wgranie do tego urządzenia innej mapy niż garmin jest niemożliwe.

Google maps jak najbardziej można wyswietlic z innego urządzenia  z androidem na pokładzie - potrzebny kabel hdmi-micro usb,

i z appla potrzebny kabel hdmi + kabel lightning digtal av + kabel lightning na usb.

 

 

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja zamontowałem stacje multimedialną Kenwood-a i jakość muzyki spadła :(  w stosunku do radio OEM w wersji Active OTB 2013. Jedyny plus to mirrow link i mam wyświetlanie ekranu telefonu  w stacji (np. mapy googla). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do  jakości dźwięku oem radia vs kenwood nie jestem w stanie się wypowiedzieć gdyż moje auto z salonu wyjechało ze stacją multimedialną a oem radio dostałem w pudełku...

1 godzinę temu, rutek111 napisał:

Jedyny plus to mirrow link i mam wyświetlanie ekranu telefonu  w stacji (np. mapy googla). 

domyślam sie że masz telefon na androidzie więc mam do Ciebie pytanie. Czy po podłączeniu telefonu do stacji multimedialnej telefon automatycznie nie gubi sygnału gps? Ja miałem z tym problem. Po podłączeniu Sony Xperia Z przez kabel ze stacją telefon automatycznie gubił zasięg GPS i z korzystania z map google  nici.. Problem rozwiązał się gdy zmieniłem telefon na iphona. Tutaj z gps po podłączeniu do stacji problemu żadnego nie mam mapy hulają jak złe i nie muszę aktualizować kenwooda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karas napisał:

co do  jakości dźwięku oem radia vs kenwood nie jestem w stanie się wypowiedzieć gdyż moje auto z salonu wyjechało ze stacją multimedialną a oem radio dostałem w pudełku...

domyślam sie że masz telefon na androidzie więc mam do Ciebie pytanie. Czy po podłączeniu telefonu do stacji multimedialnej telefon automatycznie nie gubi sygnału gps? Ja miałem z tym problem. Po podłączeniu Sony Xperia Z przez kabel ze stacją telefon automatycznie gubił zasięg GPS i z korzystania z map google  nici. Problem rozwiązał się gdy zmieniłem telefon na iphona. Tutaj z gps po podłączeniu do stacji problemu żadnego nie mam mapy hulają jak złe i nie muszę aktualizować kenwooda

 

Mam Sony Xperia Z5 Compakt i gps działa. Telefon ze stacja łączy się po wifi. Obraz może nie jest FullHD, ale wystarczający.

Działa ok.

Inna sprawa to beznadziejny inerface kenwooda - kompletnie mi nie pasuje, mało intuicyjny. Nie wiem tylko czy mogę sam coś wgrywać np. nawigację? Mam model CD/DVD KENWOOD DDX4017BT z Bluetooth do tego zamontowany moduł Mirrow Link??

 

Tak na marginesie to wg katalogu nic nie pasowało. Ramka z modelu dedykowana nie pasowała, a to pasowała od modelu 2015 :). To samo kostki, redukcje (pasowały te dedykowane do Toyoty, a te do OTB 2013 nijak. Wspomnę, że robili to ludzie posiadający autoryzację Kenwooda :) . Nadal walczą ze sterowaniem w kierownicy (na razie nie działa :() .

To tyle w celu zachęcenia chętnych na wymianę radia na coś ,,nowocześniejszego i lepszego" i dedykowanego Subaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informacje o firmie, która montowała sprzęt. Jakich elementów użyto i skąd - rozumiem że nie było to ASO Subaru. Ten model stacji nie ma wejścia HDMI ani WiFi stąd trudno mi się odnieść do tego postu. Na rynku jest masa różnego rodzaju interfejsów, ale akurat ze sterowaniem to w ogóle nie ma problemu bo moduł jest wbudowany w stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Niestety muszę napisać ze nawigacja garmina w kenwoodzie to bubel.

1) w 2017 roku próbowałem zaktualizować mapy. Niestety nie było polskiej wersji map.

W dniu 10.07.2017 o 15:42, Leszek Paziewski napisał:

Co do mapy na 2017 rok to dla tego modelu rzeczywiście jest w tej chwili problem techniczny na stronie Garmin - nie można wybrać zakupu w Polsce mimo że jest to możliwe w innych krajach. Problem został zgłoszony do Kenwood Europe.

2) w tym roku zaktualizowałem i co? i nic .mapy które ściągnąłem po przez garmin express dokładnie : 010-D1206-06 City Navigator® Europe NT 2018 Map Update for Kenwood  nie posiadają map południowej Europy. Po wejściu w wersje map na urządzeniu kenwood pokazuje mi że są to mapy "all north"... I zamiast w ciepłe kraje moge sobie pojechac do Szwecji czy Finlandii:facepalm:

Zgłosiłem do garmina i czekam. Coś ta kooperacja garmin kenwood chyba nie jest udana, na każdym kroku podczas próby aktualizacji tych map napotykam na jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że dogorywanie paru producentów nawigacji odbywa się na zasadzie - "zero inwestycji i maksymalnie kosmiczne ceny". Niestety - prawda jest taka, że to bardzo krótkowzroczne myślenie. Automapa poszła rozsądnie w dostosowane i bardzo przystępne cenowo abonamenty. Garmin, Tom-Tom, itp poszli  w narzucone układy z producentami sprzętu i tracą na potęgę. W tej chwili wbudowana nawigacja stała się zmorą, a nie udogodnieniem i przysłowiową "wartością dodaną" (korpogadka ;) )

Ja w tej chwili przymierzając się do wymiany sprzętu wybiorę jednak wersję z Google Auto. Nie opłaca się iść w sztywne ramy dostawców wbudowanej nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pumex1 napisał:

Ja w tej chwili przymierzając się do wymiany sprzętu wybiorę jednak wersję z Google Auto

dokładnie nie wiem jak to działa ale jeżeli są to mapy online jak google maps to rozwiązanie średnie - tzn jest dobre ale tylko tam gdzie jest internet. Niestety jadąc parę razy na google maps czy to nad nasze polskie morze czy będąc w górach w Czechach i Słowacji  spotkała mnie sytuacja gdzie iphone pokazywał mi brak internetu... Mapy przestawały działać tzn pokazywały  że ciągle znajduje się w tym samym punkcie. Jadąc dalej tel łapał sygnał ale mapy przeliczały trasę  i zaczynały prowadzić dziwnymi drogami prawie że gruntowymi  -tak wiem rozwiązanie chyba idealne dla właścicieli podwyższonych Subaru;)

Dlatego imo najlepszym rozwiązaniem są mapy offline jak tom tom, garmin, automapa itp z dobrymi aktualizacjami- niestety w przypadku garmina w kenwood'zie jest jakiś problem z tymi aktualizacjami i to rok w rok...Poczekam jeszcze jakiś czas i jak się nic nie zmieni to wywalam tą stacje i inwestuje w coś pewnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...