Skocz do zawartości

wydech turboworks


maxiur1999

Rekomendowane odpowiedzi

Tez myślałem o wydechu po nabycia imprezy, turboworks oferuje najtaniej dostępny wydech od ręki, ale ma dużo negatywnych opinii w internecie o złym spasowaniu i kiepskiej jakości wykonaniu.. lepiej dołożyć troche kasy i zrobić jakiś na zamówienie albo szukać używki w dobrym stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ja bym uważał. Kilka lat temu kupiłem DP turboworks. Wtedy chyba tylko to było dostępne. Po trzeciej wydmuchanej uszczelce zainteresowałem się i okazało się, że flansza dp nie pasowała do kolektora wydechowego.Musiałem szlifować, aby uzyskać ten sam kąt przylegania.

Tak samo było z sylikonem do turbo turboworks. Bardzo ciężko było go zamontować do auta.

Mimo wszystko po "dostosowaniu" obydwie służą już 5 lat...

 

Żeby nie być stronniczym z oryginałami też trzeba uważać. Po zakupie dedykowanego układu wydechowego H&S [poza DP ;)] okazało się też, że trzeba dołożyć swoje 3 grosze aby to dobrze zmontować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie bardzo chwale mam już go od 5 lat i wszystko jest ok.

Jedyne co poprawiłem to podniosłem go troszkę wyżej tzn.koncowy bo dla mnie był za nisko.Teraz mam blisko zderzaka.

Edytowane przez DAYCO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Godzinę temu, Kuba259 napisał(a):

Siema, myśle nad kompletnym wydechem turboworks do wrx 2006, ktos moze zakladal? Jak ze spasowaniem? Siada wszystko czy trzeba spawac?

Da się zamontować, ale że pasuje to bym nie powiedział. Wydaje mi się, że jest za krótki lub po prostu wieszaku są wspawane w złych miejscach, przez co wydech jest "naciągnięty", nie wisi normalnie na wieszakach tak jak powinien. Środkowa puszka idzie bardzo nisko, końcowa zresztą też... Na pewno nieraz zdarzy się nią przytrzeć. Przypuszczam, że obniżonym autem nie będzie się dało przejechać przez próg zwalniający bez przetarcia. Jedynym plusem jest cena. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie spotkałem jeszcze z żadnym wydechem by miał idealny spas na wieszaku i do zderzaka. Czy to blitz czy to prodrive czy invidia czy nawet turboworks, jeżeli się chce żeby to ładnie siedziało to trzeba pokombinować z wieszakmi:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 10:52, Kuba259 napisał(a):

Siema, myśle nad kompletnym wydechem turboworks do wrx 2006, ktos moze zakladal? Jak ze spasowaniem? Siada wszystko czy trzeba spawac?

 

Miałem w GC. Jakość wykonania git, pasowanie do budy takie sobie. Wydech leżał na glebie niesamowicie, walił o wszystko jak leci, co wieszak to inną gume dobierałem . Imo przespawać go w kilku miejscach i obleci. Fajnie brzmiał na zewnątrz choć w środku bez emocji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sikooo11 napisał(a):

A ja się nie spotkałem jeszcze z żadnym wydechem by miał idealny spas na wieszaku i do zderzaka. Czy to blitz czy to prodrive czy invidia czy nawet turboworks, jeżeli się chce żeby to ładnie siedziało to trzeba pokombinować z wieszakmi:) 

 

Wpadnij do Kielc to CI pokaże jak siedzi H&S ;) powyginany w każdą strone, chowa się pięknie w tunel i omija sanki jak OEM. Turboworks jest gięty raptem w dwóch punktach a i tak wisi pod sankami i każda studzienka Twoja.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...