Skocz do zawartości

Grzanie się tylnich piast - Forester SG


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem, że w czasie jazdy (normalnej,np. szosowej ze sporadycznymi hamowaniami) dość mocno grzeją się tylne piasty. Wydawało mi się,że jedna grzeje się bardziej co połączyłem z niepokojącym szumem/buczeniem powyżej 70km/h i piszczeniem przy skręcaniu w prawo i wymieniłem łożysko w lewym tyle. Chyba już nie szumi i nie piszczy (ale to jeszcze sprawdzę w trasie), natomiast i tak obie piasty są gorące po przejechaniu kilkunastu kilometrów przez miasto. Pytanie - czy tak powinno być? Nigdy wcześniej na to nie zwracałem uwagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie hamulce tylne były rozebrane i wyczyszczone dwa tygodnie temu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Waszych autach ten stalowy element(piasta?) do którego przykręcane są felgi jest po jeździe gorący,letni,czy chłodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sender3 napisał:

U mnie z tyłu fabrycznie są tarczo-bębny ;) -tarcze od hamulca nożnego i bęben jako hamulec ręczny.

Więc obaj pewnie mówicie o tym samym.

Hmm, to pewnie u mnie jest tak samo. Nie wiedziałem,ale patrzę na opposedforces i faktycznie tak to wygląda.. Być może zatem po czyszczeniu hamulców mechanik za bardzo "podciągnął" ręczny i okładziny są za blisko bębna. Można to wyregulować nie rozbierając całego hamulca?

 

Edit - widzę,że można to zrobić śrubokrętem wchodząc pod auto. Pewnie wymieniałem łożysko bez sensu :/

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...