Skocz do zawartości

"skakanie" legacy IV


Sessamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Subaru Legacy IV 2.0 benzyna + LPG.

Czytałem dużo, bardzo dużo o tych samochodach jednak nie znalazłem na forum wątku który teraz mnie dotyczy. 

Gdy uruchamiam silnik wszystko idzie super. Auto nie dławi się. Obroty nie skaczą. Nie ma pisków, trzasków czy czegokolwiek. Podkreśle, że wcześniej jeździłem małymi autami z malutkimi silnikami. Mój problem polega na tym, że gdy silnik jest zimny, a staje na przykład na światłach, podskakuje czasami w fotelu. Takie drgania auta. Przestaje i znowu się pojawia. I tak do momentu gdy wskazówka nagrzania silnika nie wskazuje dokładnie połowy. Wtedy problem znika albo tego jeszcze nie wyłapałem. Auto posiadam dwa dni i nie wiem czy to normalne zachowanie czy nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo masz na LPG i na PB? Jak nie wiesz to sprawdź. Jak tylko LPG to instalacja do sprawdzenia. Pojedź na PB ze dwa dni zanim porównasz. Jak będzie ok na PB to nie przełączając na LPG pojedź do dobrego serwisu LPG na ustawienia. Będziesz miał wtedy czyste mapy w sterowniku auta.

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Foresterze XT IV jest podobnie od nowości niezależnie od rodzaju paliwa. Taki efekt podobny do wypadania zapłonów. Występuje tylko na obrotach jałowych. Czytałem już o tym na tym forum iż wielu użytkowników też zgłasza taką nierówną pracę. Masz automatyczną przekładnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miałki napisał:

U mnie w Foresterze XT IV jest podobnie od nowości niezależnie od rodzaju paliwa. Taki efekt podobny do wypadania zapłonów. Występuje tylko na obrotach jałowych. Czytałem już o tym na tym forum iż wielu użytkowników też zgłasza taką nierówną pracę. Masz automatyczną przekładnię?

Chodzi o skrzynie? Mam manualna. Na Pb przy postoju na zimnym silniku nic. Na gazie ciut obroty spadają i samochodem czasami trzęsie. Wnioskuję, że muszę wyregulować gaz. Tylko jeszcze muszę wiedzieć gdzie to zrobić w Trójmieście i podjade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miałki napisał:

Zadzwoń i umów się z Panem Karolem. 

Tel. 583513050. Mają dużo roboty. Chyba że podjedziesz o 7dmej rano aby obgadać temat z szefem.

Dzwoniłem, niestety mają dopiero za miesiąc wolne terminy :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...