Skocz do zawartości

Problem silnik/skrzynia at


Maniek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam dziwny problem ze swoim legacy 2.5 at 99r.

Konkretnie to w gorące dni (wysoka temp. i suche powietrze) skrzynia zmnienia biegi średnio lekko szarpie a jak jest zimno i wilgotno (deszcz, mgła, noc) czuje się jak bym jechał innym autem działa piękinie nie szrpie nic a nic.

Wiem że to się wydaje nie możliwe ale tak jest.

Od czasu do czasu wywala błąd czujnika spalania stukowego.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przypadłość niedawno w BMW. Po zakupie wymiana oleju w ASB, zakupiłem jakiś dedykowany Ravenol na allegro, fotki oleju w aukcji w markowych opakowaniach a przyszło niewiadomo co przelewane z beczki. Pół roku później latem, upał niemiłosierny, stoję w gigantycznym korku więc olej w skrzyni zapewne się już gotuje. Ruszam - szarpie, staję - coś w skrzyni wali. Po schłodzeniu wszystko wraca do normy. Przypadek powtórzył się jeszcze ze dwa razy i doszedłem do wniosku że olej po mocnym rozgrzaniu nie trzyma parametrów. Niezwłocznie wymieniłem na jakiegoś Motula dedykowanego na ich stronie jako zamiennik i problem już nigdy się nie powtórzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmieniałem niedawno zalany jest valvoline atf, teorytcznie pownno być ok.

 

Mam jeszcze problem z odpalaniem na zimnym silniku musze dłużej kręcić że odpalił. Na logike wygląda to na problem z jakimś czujnikiem temperatury. Macie jakieś pomysły jaki czujnik może odpowadać za te problemy?

Edytowane przez Maniek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...