Skocz do zawartości

Outback MY 2018


malysmok

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, SUBORO napisał:

Bo Norwegia jest normalnym, stabilnym krajem, odwrotnie jak Polska. Kurs PLN może gwałtownie skoczyć, a wtedy importer zostaje z ręką w nocniku. Więc przerzuca ryzyko kursowe na klienta.

 

Wszystko ok jednak dlaczego tylko importer Subaru tak robi ? Może bym zrozumiał gdyby np japońskie firmy tak robiły a Mitsubishi, Suzuki, Nissan, Toyota, Mazda, itp. wszyscy podają w złotówkach. Czegoś tu nie kumam, chyba ze klient Subaru jest specjalnie doceniany w ten sposób :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, SUBORO napisał:

Bo Norwegia jest normalnym, stabilnym krajem, odwrotnie jak Polska. Kurs PLN może gwałtownie skoczyć, a wtedy importer zostaje z ręką w nocniku. Więc przerzuca ryzyko kursowe na klienta.

 

Ryzyko kursowe nie dotyczy tylko pojazdów produkowanych w kraju. A czy mamy w PL jakieś krajowe marki?

 

Od Audi po Skodę, wszystkie marki ponoszą ryzyko kursowe ... i biorą to na siebie, nie cedują na klienta. Jeszcze gdyby ceny były podane w jenach japońskich to bym zrozumiał (wiązanie z walutą kraju produkcji). Ale do EUR? To czym się rożni Subaru od Audi, BMW w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SUBORO napisał:

Bo Norwegia jest normalnym, stabilnym krajem, odwrotnie jak Polska. Kurs PLN może gwałtownie skoczyć, a wtedy importer zostaje z ręką w nocniku. Więc przerzuca ryzyko kursowe na klienta.

Tu w ostatnich 2 latach kurs korony polecial z 7.5 do 9.5 korony za Euro, a samochodow nie ulegly specjalnej zmianie. Przypuszczam, ze inwestorzy zawieraja po prostu tranzakcje w koronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RoadRunner napisał:

Jeśli SIP podaje ceny w Euro to mogę im w Euro zapłacić ?

Tak mi powiedział Pan w salonie w Gdańsku. Obowiązuje cena w dniu odbioru a nie w dniu zamówienia.

Edytowane przez kriskristoffers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mechanik napisał:

Oczywiście, że możesz.

My poprzedniego Foresterka kupiliśmy za Euro.

 

To dziwne, bo w 2015 powiedziano mi (w salonie), że tylko w PLN po kursie "celnym" (czyli z 3 środy poprzedniego miesiąca, albo jakoś tak). Ale miałem fart - kurs 4,0016!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jake napisał:

 

To dziwne, bo w 2015 powiedziano mi (w salonie), że tylko w PLN po kursie "celnym" (czyli z 3 środy poprzedniego miesiąca, albo jakoś tak). Ale miałem fart - kurs 4,0016!

To znaczy, ze w Polsce aby kupic Subaru to trzeba jeszcze ekonomie skonczyc, zeby sie w tych wszystkich kursach i przeliczeniach polapac??;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregorius napisał:

To znaczy, ze w Polsce aby kupic Subaru to trzeba jeszcze ekonomie skonczyc, zeby sie w tych wszystkich kursach i przeliczeniach polapac??;)

 

Niekoniecznie, ale faktem jest ze to jedyna marka, ktora ryzyko kursowe przewala na Klienta. Choć w sumie to na swoich dealerów, bo jak euro po 4,5 to ceny Subaru są kosmiczne na tle konkurencji, a jak po 3,8 to już niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jake napisał:

 

To dziwne, bo w 2015 powiedziano mi (w salonie), że tylko w PLN po kursie "celnym" (czyli z 3 środy poprzedniego miesiąca, albo jakoś tak). Ale miałem fart - kurs 4,0016!

Dlaczego dziwne? Przelew robiłem w Eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Siemek napisał:

 

Nie tylko Forek 2015 ale też 2016, 2017, 2018. Gratulacje dla Outbacka :-)

Nie do końca. Raczej po prostu nie testowali FXT 2016,17,18. Na stronie modelu 2018 http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/subaru/forester-4-door-suv/2018 jest 

Tested vehicle 2015 Subaru Forester 2.5i Premium 4-door 4wd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

 można płacić w Euro , nie ma problemu :)

Może u Pana można zapłacić w Euro, to fajna opcja. U Zdanowicza za chiny nie chcieli się zgodzić,myślę że to kwestia podejścia do tematu dealera, który nie narzeka na brak klientów zarabiających w obcych walutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest już specyfikacja

http://www.subaru.pl/datasheet/2018outback.pdf

 

Z tego co widzę to wzrost ceny raptem o 500 Euro. Czy ktoś wie już czym się różni od modelu 2017? Czy kanapa jest głębsza czy nadal pod wzrost do 1,65m? :) 

Niedługo odbieram model 2017 i nie wiem co straciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie ma już SBD!! W tym tempie, za maksymalnie dwa lata nie będzie już żadnego modelu Subaru w EU w opcji SBD.

 

No i jest też szkolenie SJS dla każdej wersji.

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FilipBB napisał:

Przede wszystkim nie ma już SBD!! W tym tempie, za maksymalnie dwa lata nie będzie już żadnego modelu Subaru w EU w opcji SBD

Nareszcie, po co komu te diesle w osobówkach. Subaru nigdy ich nie miało, więc żadna tradycja. Do tego firma ucierpiała wizerunkowo.

Poza tym, może robi się miejsce dla silniejszych jednostek benzynowych - oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mechanik napisał:

Nareszcie, po co komu te diesle w osobówkach. Subaru nigdy ich nie miało, więc żadna tradycja. Do tego firma ucierpiała wizerunkowo.

 

to zobaczymy jakie modele będą w ofercie jak zabraknie Diesla z niskim CO2/km 

do tego co by nie powiedzieć Diesel to jednak "kawał tortu" w realnej sprzedaży Subaru w EU

 

 

jeśli to prawda, że nie ma Diesla we wspomnianej ofercie to aż się prosi zapytać co jest tego powodem ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...