Skocz do zawartości

Outback MY 2018


malysmok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy już wiadomo czy zmiany zaprezentowane za wielką wodą dla Outback MY 2018 będą dostępne także w Europie/Polsce? Jeśli tak to kiedy?

Zmiany to m.in.: wygląd zderzaków, świateł i lusterek, obsługa Androida Auto i Apple CarPlay (+ dwa porty USB dla pasażerów z tyłu) i także ruchome linie dla kamery cofania, wskaźnik ciśnienia w oponach dla każdego z kół, a nie tylko kontrolka. Do tego zmiany w skrzyni biegów i lepsze wyciszenie.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez malysmok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje amerykanskie zawsze roznia sie od europejskich. Wystarczy poczytac amerykanska instrukcje obslugi i europejska i od razu wida roznice w funkcjach, ustawieniach itp. Nie sa to duze roznice i w cale nie musza wynikac z tego, ze to nowy rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2017 o 21:56, Guliwer napisał:

Wnioskuję z tego, że FXT 2018 Ci nie spasował :(

Chyba trochę za mały dla 4-os rodziny i brak eyesight. Ale jeszcze myślę ;)

 

Dnia 24.06.2017 o 12:56, Gregorius napisał:

Wersje amerykanskie zawsze roznia sie od europejskich. Wystarczy poczytac amerykanska instrukcje obslugi i europejska i od razu wida roznice w funkcjach, ustawieniach itp. Nie sa to duze roznice i w cale nie musza wynikac z tego, ze to nowy rocznik.

Tak, zdążyłem się zorientować. Jednak teraz miał miejsce facelifting a nie zwykła prezentacja nowego roku modelowego, więc zakładam, że zmiana jest globalna....

Edytowane przez malysmok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malysmok napisał:

Chyba trochę za mały dla 4-os rodziny i brak eyesight. Ale jeszcze myślę 

Ostatnio przeczytałem kilka Plejad, gdzie ES był tematem szeroko omawianym. Do tego doszły przemyślenia po czerwonych alertach zbliżeniowych, które ostatnio miałem w "wypasionym" Passerati. Jeśli w pewnych sytuacjach samochód miałby do tego sam zwalniać, aż do zatrzymania, pomimo że "ogarniam" sytuację, to trochę się boję. Korzystam na co dzień tylko z aktywnego tempomatu, że by nie łapać mandatów w zabudowanych, zwłaszcza na Słowacji. Nie chcę wkładać kija w mrowisko, które i tak jest osobnym wątku, ale FXT'18 w pełni spełnia moje wirtualne oczekiwania. Zobaczymy, jaka będzie praktyka.

p.s. natomiast na kolejny służbowy Outback jak najzupełniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie, jak w OBK widzisz czerwony alarm, to znaczy że zagrożenie kolizją zaczyna być bardzo realne i masz bardzo mało czasu na reakcję. Dzieje się to naprawdę w ostatniej chwili. ES w trybie awaryjnym nigdy nie hamuje zawczasu - asekuracyjnie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia ‎26‎.‎06‎.‎2017 o 12:19, Guliwer napisał:

Jeśli w pewnych sytuacjach samochód miałby do tego sam zwalniać, aż do zatrzymania, pomimo że "ogarniam" sytuację, to trochę się boję. 

 

Jeżeli uznasz że samochód nie ma hamować bo ogarniasz sytuację naciskasz gaz i to powoduje zablokowanie systemu automatycznego hamowania. Często się zdarza że samochód przede mną hamuje i skręca w prawo i wiem że go nie stuknę natomiast system się zapala i wtedy wystarczy nacisnąć gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, Eskulap2000 napisał:
22 minuty temu, Siemek napisał:

a skąd takie informacje ? te foty kojarzę ze stron USA

Wersja USA ma inne relingi

 

Pierwsze zdjęcie to chyba opcja japońska - ma kierownicę po prawej stronie.

 

Drugie zdjęcie jest ze strony z USA. To jest amerykańska wersja - ma duże światła przeciwmgłowe i pomarańczowe wstawki w reflektorach.

Niskie relingi dostępne są w USA w wersji 2,5i Touring (low-profile roof rails).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

 

Pierwsze zdjęcie to chyba opcja japońska - ma kierownicę po prawej stronie.

 

Drugie zdjęcie jest ze strony z USA. To jest amerykańska wersja - ma duże światła przeciwmgłowe i pomarańczowe wstawki w reflektorach.

Niskie relingi dostępne są w USA w wersji 2,5i Touring (low-profile roof rails).

 

 

Zapewne wersja japońska będzie najbliższa naszej :)

Edytowane przez Eskulap2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:

Będzie na nasz rynek 3.6? jak nie to więcej już mnie nie interesuje

Na pewno nie, skoro nie ma aktualnie to tym bardziej większa jednostka do Europy na bank nie powróci bo jaki sens miały by wówczas powstające w mnogiej ilości turbo pierdółki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Eskulap2000 napisał:

Na pewno nie, skoro nie ma aktualnie to tym bardziej większa jednostka do Europy na bank nie powróci bo jaki sens miały by wówczas powstające w mnogiej ilości turbo pierdółki... 

Jakby obecnie była to by nie miała co wracać;)

Jakie turbo pierdółki? Obk występuje przecież tylko w wolnossącej benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eskulap2000 napisał:

Obk tak ale jak długo? ;)  Poza tym mam na myśli ogólnie przemysł samochodowy :)

Najchętniej widziałbym 3.6 ale jeśli by nawet włożyli coś mniejszego z mocą na poziomie ~250KM to już bym może rozważał (chyba że to będzie 1.0 to mimo wszystko za nic bym nie myślał), a tak to obecnie już nawet nie biorę go pod uwagę.

A z tym przemysłem to też już nie przesadzajmy mamy mimo wszystko sporo marek oferujących coś wiekszego/mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...