Jump to content

wymiana przedniej szyby w legacy II

Henryk82

Recommended Posts

Czeka mnie wymiana przedniej szyby z powodu już zużytej starej od użytkowania, bo jak jadę pod słońce lub w nocy to nic już nie widać przez te rysy.

Pytanka mam takie:

Zamiennik czy oryginał a jeśli oryginał to czy cena nie przekroczy wartości auta :biglol:

W aso czy w sieciówkach co handlują szybami w kochanym mieście  Łódź

Czy w 1994 r w legacy sedan występowała wersja z podgrzewaniem w miejscu spoczynku wycieraczek 

Jaki kolor jeśli będzie to zamiennik , zielonkawy jak w oryginale czy bezbarwny 

Przybliżona cena usługi wymiany szyby 

Za wszelkie informacje pomocne z góry dziękuje

i jeszcze jedno pytanie co z ta nalepką , przykleja się czy trzeba drugą wyrobić ?

Edited by ipsx82

Można spróbować wypolerować szybe, są do tego różne środki albo klasyczna pasta polerska, ja bym spróbował bo wymiana szyby nie jest tania ani przyjemna.

Mam Forka więc w kwestii ceny nie pomogę, ale dla przykładu - jeśli chodzi o technikalia to przednią szybę robiłem niedawno w Pilkingtonie w Poznaniu i montaż trwał 1h, przez kolejne 2h nie kazali się ruszać z placu, naklejkę przekleili - śladu nie ma, że była zrywana i przeklejona. Nie wiem jak to robią, ale mają swój sposób.

Potwierdzam przedmówcę. Zakłady specjalizujące się w wymienianiu szyb mają patenty na zdejmowanie naklejek rejestracyjnych. Niedawno wujkowi wymieniali w Octavii. Wygląda jakby nic z nią nie było kombinowane.

Co do ceny - sama szyba, do bądź co bądź mało popularnego auta, będzie kosztować min. 500 zł, a pewnie więcej. Za samą usługę trzeba doliczyć chyba 100-150 zł w AutoGlass Jaan.

Ja z kolei po dostaniu kamieniem w Legacy 2011 zaplacilem 950 za szybe z Pilkingotna - niby najlepszy zamiennik (czujnik zmierzchu, deszczu + podgrzewanie wycieraczek).

Co do przeklejania naklejki to jest banal, podgrzewasz opalarka i odchodzi jak zloto :)