Skocz do zawartości

Osłona przeciwkurzowa na tarcze hamulcowe


rosio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj przystąpiłem do wymiany tarcz i klocków hamulcowych ale zauważyłem że owa osłona dosłownie rozzsypuje się w rękach wobec czego ją zdemontowałem. Jak myślicie możną to tak zostawić czy lepiej założyć nową ale koszt jednej sztuki w sumie niemały, 125pln.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie: Osłony tarcz nie są od parady, chronią tarczę nie tylko przed błotem,kurzem ale na pewno też przed śniegiem i wodą.Wydaje mi się że to właśnie woda jest najbardziej niebezpieczna.Wystarczy z mocno rozgrzanym tarczami, wjechać w kałuże wody i zwichrowane tarczę do wymiany + nowe klocki.Wiem że zamienników brak, przynajmniej do Fotka SG.Samego czeka mnie podobny zakup... Śruby poddaly się bez problemu? bo słyszałem że lubią się urwać

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby osłon? były tak skorodowane że musiałem najpierw oczyścić żeby zobaczyć czy to śruba czy jakiś nit....wbiłem nasadkę i poszły w mirę sprawnie. Pewnie masz rację co do tych osłon ale i tak one w 100% nie chronią przed wodą a koszt w porównaniu do wartości materiału z jakiego jest zrobiony jest porażający.. Patrzyłem na ebay i amazonie to są tańsze ale niestety koszt wysyłki powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby osłon? były tak skorodowane że musiałem najpierw oczyścić żeby zobaczyć czy to śruba czy jakiś nit....wbiłem nasadkę i poszły w mirę sprawnie. Pewnie masz rację co do tych osłon ale i tak one w 100% nie chronią przed wodą a koszt w porównaniu do wartości materiału z jakiego jest zrobiony jest porażający.. Patrzyłem na ebay i amazonie to są tańsze ale niestety koszt wysyłki powala.


Materiał jak z puszki po browarach

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szybka informacja dla tych co też się przymierzają do podmiany tych osłon, oddzielnie ciężko je kupić, najlepiej szukać piast i pytać sprzedających czy chce im się wykręcić same osłony, mnie jedna kosztowała 30pln druga po znajomości 4 piwa. W moim przypadku pojawił się problem z założeniem ich, aby to fachowo zrobić trzeba albo wykręcić piastę albo czujnik absu, ja poszedłem na skróty, przeciąłem owe osłony niemalże na pół (poprzez otwór przez który ma przejść czujnik absu i otwór mocowania samej osłony do zwrotnicy) i wtedy można założyć bez problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...