Skocz do zawartości

Falowanie obrotów forester my16 fb20


Karenz

Rekomendowane odpowiedzi

Forester przy temperaturze roboczej silnika i wyłączonym start stopem przy dłuższych postojach wpada w coś co można nazwać falowaniem obrotów.

Zjawisko polega na huśtaniu  wskazówki obrotomierza w przedziale 300-750 obr z częstotliwością zmiany 3-4 sek.

Bardzo dobrze te zjawisko słychać po wydechu ponieważ przy niskich prędkościach obrotowych wpada w rezonans a nawet usłyszeć można "bulgot ". 

Wydaje mi się ze silnik dąży do najniższych możliwych obrotów i kiedy ją osiągnie ratuje się przed zgaśnięciem, niebagatelnym w tym zjawisku jest fakt działania klimatyzacji w czasie  falowania obrotów.

Natomiast nie słychać aby to sprzęgło sprężarki strzelało co te 3-4 sek. Zjawisko nie przeszkadza w żaden sposób w używaniu auta jest dla mnie tylko zagadką czy TTTM a może to jakiś eko szit ?

 

Nie jest to kwestia paliwa ponieważ obserwuje podobne zjawisko od kilku miesięcy , najlepiej go szukać po jeździe i dłuższym postoju (z uruchomionym silnikiem ).  

 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Karenz napisał:

Forester przy temperaturze roboczej silnika i wyłączonym start stopem przy dłuższych postojach wpada w coś co można nazwać falowaniem obrotów.

Zjawisko polega na huśtaniu  wskazówki obrotomierza w przedziale 300-750 obr z częstotliwością zmiany 3-4 sek.

Bardzo dobrze te zjawisko słychać po wydechu ponieważ przy niskich prędkościach obrotowych wpada w rezonans a nawet usłyszeć można "bulgot ".

XT 2016 też tak ma. Kiedyś przypadkowo zwróciłem na to uwagę długo siedząc w aucie na parkingu z pracującym silnikiem.

 

Przed chwilą, Karenz napisał:

Wydaje mi się ze silnik dąży do najniższych możliwych obrotów i kiedy ją osiągnie ratuje się przed zgaśnięciem,

Tak też zapewne jest, przyznam że nie przeszkadza mi to w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...