Skocz do zawartości

Gwizd z wydechu w trakcie gwałtownego dodawania gazu


Malyboss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

daję zapytanie na ogólnym, bo wydaje mi się, że takie zjawisko może nie dotyczyć tylko Foresterów, lecz także innych NA.

Jak w temacie: gwizd pojawia się tylko w trakcie gwałtownego dodawania gazu (końcowy fragment filmu). Przy płynnym dodawaniu gazu tego objawu brak (początkowy fragment filmu).

Co to może być i gdzie szukać ewentualnego problemu (bo taki objaw chyba normalny nie jest...)

Z góry dziękuję za wszystkie porady i wskazówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to spokojnie nazwać standardem :) miałem NA 07 i też gwizdał, szukałem przyczyny na forum i praktycznie każdemu gwizda. Można szukać przyczyny w okolicach tłumika jak Ci to przeszkadza, ale moim zdaniem nie ma sensu.

 

Masz namiastkę Turbo :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest to samo co np. tutaj?

 

lub tutaj: (np. w 03:25)

 

mam wrażenie, że w wielu Forkach 2.0 to słyszałem i zawsze się zastanawiałem skąd to jest. Ja u siebie tego nie zaobserwowałem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, arnoldpe napisał:

Masz namiastkę Turbo :D

 

7 godzin temu, Kubexx napisał:

zostaw, więcej ludzi się będzie oglądać :P

 

Heheheheh :D 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W takim razie chyba nie będę tego ruszał - przynajmniej na obecną chwilę.

Jeszcze jedno pytanie: czy na pojawienie / nasilanie się tego zjawiska może mieć wpływ użytkowanie LPG ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdało mi na starym końcowym, a po jego śmierci i wymianie na nowy wróciło po miesiącu. Widocznie niektóre tak mają już od nowości (TTłumikTM). U mnie gwiżdże zawsze powyżej 3-4 tys pod obciążeniem (podczas przyśpieszania albo np. gdy na autostradzie zacznie się podjazd). Jakby Ci bardzo zbrzydło, to więcej info znajdziesz pod hasłem "syndrom turbiny fantomowej" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...