Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki miski olejowej


Jacooboo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem ostatnio WRX GD i z tego co wynika z rzeczy wypisanych do zrobienia należy wymienić uszczelkę miski olejowej. Chciałbym zrobić to sam i przy okazji wymienić olej. Pierwszy problem mam taki że nigdzie w internecie nie mogę znaleźć takiej uszczelki do kupienia, jak będę miał chwilę to poszukam stacjonarnie. Jedyne co znalazłem to jakieś sylikony do misek.

Czy używanie takich sylikonów jest sensowne, czy lepiej poszukać uszczelki?

Jakim momentem dokręcić miskę po wymianie uszczelki?

Czy polecacie jakieś konkretne sylikony bądź uszczelki?

Nie mam za bardzo doświadczenia ale wyobrażam sobie to tak: zlewam olej, odkręcam miskę, czyszczę powierzchnie mające kontakt z uszczelką, zakładam uszczelkę, przykręcam miskę, zalewam olej. Chyba tak to powinno wyglądać?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska jak pisali wyżej jest na silikonie. Daj jakiś firmowy i będzie ok. Co to wyciągnięcia miski to będziesz miał spory problem. W Subaru nie jest to takie łatwe jak w rzędowych silnikach. Będziesz musiał podnieść silnik aby ją wyciągnąć przez sanki. Ja u siebie wyciaglem silnik bo robiłem jeszcze inne rzeczy i właśnie sciągłem miskę aby ją uszczelnic. Z silnikiem na stole miałem spore problemy aby ją wyciągnąć bo przeszkadzał filtr oleju Oraz chlodnica oleju ta do której filtr jest przykręcony. Ja chłodnicy oleju nie wykrecalem tylko miskę zagiołem w miejscach które nie chciały wyjść i sposobem ja wyjalem. Gorzej było wsadzić dlatego nie wyobrażam sobie aby to komuś poszło bezproblemu z silnikiem na aucie i robiący to pierwszy raz. Najwyżej spuscisz płyn chłodnicy i odkrecisz chłodniczke oleju i powinno być łatwiej. Życzę powodzenia przyda Ci się bo to jest trudniejsze niż się wydaje.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 11:34, ADK90 napisał:

Miska jak pisali wyżej jest na silikonie. Daj jakiś firmowy i będzie ok. Co to wyciągnięcia miski to będziesz miał spory problem. W Subaru nie jest to takie łatwe jak w rzędowych silnikach. Będziesz musiał podnieść silnik aby ją wyciągnąć przez sanki. Ja u siebie wyciaglem silnik bo robiłem jeszcze inne rzeczy i właśnie sciągłem miskę aby ją uszczelnic. Z silnikiem na stole miałem spore problemy aby ją wyciągnąć bo przeszkadzał filtr oleju Oraz chlodnica oleju ta do której filtr jest przykręcony. Ja chłodnicy oleju nie wykrecalem tylko miskę zagiołem w miejscach które nie chciały wyjść i sposobem ja wyjalem. Gorzej było wsadzić dlatego nie wyobrażam sobie aby to komuś poszło bezproblemu z silnikiem na aucie i robiący to pierwszy raz. Najwyżej spuscisz płyn chłodnicy i odkrecisz chłodniczke oleju i powinno być łatwiej. Życzę powodzenia przyda Ci się bo to jest trudniejsze niż się wydaje.

Nic dodać nic ująć, profesjonalna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam kotleta.

 

Pojawiły się uszczelki miski olejowej do Subaru firmy Victor Reinz i Ajusa, kupować jedną z powyższych czy uszczelniać tymi  masami "silikonami"?

 

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-miski-oleju-subaru-forester-2-0-awd-sg-10546340421

 

https://allegro.pl/oferta/uszczelka-miski-oleju-do-subaru-legacy-outback-2-5-10996077892

 

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nikt nie zdjął miski na aucie bez robienia czegokolwiek grubszego? Oo

Nie wiem, mi się udało jakoś to za pierwszym razem zrobić w GD z Ej255.

Jedyne co wykręciłem to filtr oleju i ten Ori łącznik kolektorów wydechowych i osłony termiczne kolektorów. Wymiennik ciepła został normalnie na miejscu.

Miska wychodzi cała bez wyginania, wystarczy dobrze wymanewrować i tak samo wróciła na miejsce normalnie z silikonikiem i trzyma prawie dwa lata bez wycieku.

A moment to chyba było coś pomiędzy 5-7Nm max 10Nm ale tego to nie jestem pewien czy przy tylu już się nie ukręca gwint :P

Edytowane przez Alkanick
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...