Skocz do zawartości

Outback My04 H6 dziwny dzwiek spuszczania cisnienia.


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziwna sprawa, auto jezdzi normalnie, ale czesto bezposrednio po wylaczeniu silnika slychac krotki syk spuszczanego powietrza. Cos jak ciezarowka z hamulcami pneumatycznymi ;). Gazu nie mam, syk slychac tylko na zewnatrz, dochodzi z okolic silnika. Bez znaczenia czy silnik jest zimny czy nagrzany. O ile wiem nie mam tam zadnej pneumatyki, turbiny, kompresora. Czy to normalne, czy w innych h6 tez cos takiego slychac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.6.2017 o 13:17, STomasz napisał:

Egr łatwo odkręcić i sprawdzić, przy okazji wyczyścić, więc możesz to zrobić aby wyeliminować ten trop :)

Latwo? Wedlog serwisowki trzeba zdemontowac airbox, rozrusznik i wtedy wyciagnac... no i trzeba nowe uszczelki.

Oczywiscie ze nagram ten dzwiek, na razie probuje ustalic w jakich warunkach sie pojawia, bo nie zawsze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najblizszego serwisu Subaru mam 30 km, a samochod nie zawsze wydaje ten dzwiek. Wiec jak mam to zrobic? Jezdzic tam codziennie z nadzieja ze tym razem uslysza odglos? Oczywiscie podlacza komputer diagnostyczny i okaze sie ze bledow nie ma, wiec szkoda na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Legacy96 napisał:

Latwo? Wedlog serwisowki trzeba zdemontowac airbox, rozrusznik i wtedy wyciagnac... no i trzeba nowe uszczelki.

Oczywiscie ze nagram ten dzwiek, na razie probuje ustalic w jakich warunkach sie pojawia, bo nie zawsze jest.

W ej253 odkręcam 2 śrubki, a dostęp jest bardzo dobry, więc tym się sugerowałem, że u Ciebie będzie podobnie. Uszczelek nie trzeba nowych, to jest blaszka która jeśli nie jest  przepalona to nadają się do ponownego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jak bedzie wolna chwila to sprobuje wyczyscic EGR. Ale to chyba niemozliwe by zaciety EGR wydawal takie dzwieki, teoretycznie po zgaszeniu silnika cisnienie w ukladzie wydachowym powinno natychmiast spadac do zera, w ssacym to samo...

Z dyskusji wynika ze inne H6 nie wydaja takiego dzwieku, wiec cos jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w moim pierwszym poscie pytalem jak jest u innych kolegow z H6. Troche dziwne jest tez ze dzwiek raz jest, a raz go nie ma.

Oto nagranie z dzis: https://drive.google.com/file/d/0B5Awyq0TLyclLVpkRElwX0lva2c/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiku nie mogę otworzyć, ale przebadaj serwo hamulca z przyległościami. W suzuki mi posykiwało od czasu do czasu, po czym w ruchu w pewnym momencie zderzyłem się z pedałem hamulca twardości betonu. Szczęśliwie w korku, a nie przy wyższej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...