Skocz do zawartości

regeneracja konwertera AT sg 2006


Patryk Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

objawy :hmm: 

stojac  na  d  - delikatnie  rusza  budą  auta,  czasami  lekko  szarpnie  przy  ruszaniu/ zmianie  D/R,  przy  jednostajnej  predkości  na  tempo  potrafi lekko  budą zadrżeć, 

ogolnie  jeździłem  juz  automatami  i :hmm: wydaje  mnie  sie  ze tak  nie  powinno  być 

 nowy  konwerter okolo 5k pln 
znalazłem  oferte  na  regeneracje  za  okolo  pln  600pln  wiec  róznica   jest  dość konkretna :hmm: nawet  jak  sie  doliczy  koszt   wymontowania  itd.. 



ewentualnie  jest  ktoś ze  ślaskiego - posiadacz   sg lub  hawka  z AT   ktory  miałby  ochote  na  spota i  porownanie :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk Andrzej napisał:


stojac  na  d  - delikatnie  rusza  budą  auta,  czasami  lekko  szarpnie  przy  ruszaniu/ zmianie  D/R,  przy  jednostajnej  predkości  na  tempo  potrafi lekko  budą zadrżeć, 

jak to jest jedyne co Cie skłania do zabawy to odpuść bo narazie to nie masz nic moim zdaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Patryk Andrzej napisał:

ewentualnie  jest  ktoś ze  ślaskiego - posiadacz   sg lub  hawka  z AT   ktory  miałby  ochote  na  spota i  porownanie :hmm: 

 

jeden SG, do porównania, jest w Krakowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, trzymek napisał:

 

jeden SG, do porównania, jest w Krakowie ;)

tak  wiem :) pamiętam  

tyle  ze  w  najblizszym  czasie  nie  po  drodze  

13 godzin temu, gorion napisał:

Do kosztów regeneracji dolicz jeszcze niemały koszt montażu/demontażu skrzyni oraz wymiany oleju i filtra,

 

wciąż jest  mniejszy niż  nowy  konwerter  - dlatego  też pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lutek34 napisał:

 

to już raczej się 

16 godzin temu, dobee napisał:

u mnie przy 1500 obr/min (na ostatnim biegu) wpada w poszarpywanie - lock-up już daje znac o sobie.

Czekam aż padnie i do regeneracji

 

Pozdrawiam

Jakiego rzędu jest to koszt? Czy oprócz konwertera w SG potrafi się posypać coś innego w skrzyni, czy przy seryjnej mocy to raczej rzadkość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecnie przerabiam temat regeneracji konwertera skrzyni automatycznej w OBK H6 2001 i jest to koszt od 700 do 1000 PLN wg. mojego lokalnego mechanika od automatów.

Pytałem w firmie Midparts z  Krakowa i u nich około 800 PLN , ale mocno się do nich zraziłem jak po zakupie u nich w sklepie ( internet ) , dostałem filtr wewnętrzny pokryty rdzą.

Mały OT

Odpowiedź Pana z Midparts : " Oczywiście ten nalot na filtrze może razić, filtry z reguły są konserwowane tłustą substancją, ale widocznie konserwacja „wyparowała”. Podejrzewam, że to nie jest rdza, która odpada i zaśmieca olej, tylko nalot trudno usuwalny, który nie opuści tego filtra do następnej wymiany oleju. Wg mnie ten nalot nie będzie miał znaczenia, ale oczywiście wg zasady sprzedaży internetowej produkty można zwrócić. "

Dodatkowo zgodnie z opisem na ich stronie miał to być filtr oryginalny skoro był opisany OEM 31728AA050 a dostałem filtr na , którym perfidnie jest napisane ... Made in China.

DSC_0157.thumb.JPG.3829e1e238ac354305275633fa5b15f8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziom napisał:

Obecnie przerabiam temat regeneracji konwertera skrzyni automatycznej w OBK H6 2001 i jest to koszt od 700 do 1000 PLN wg. mojego lokalnego mechanika od automatów.

Pytałem w firmie Midparts z  Krakowa i u nich około 800 PLN , ale mocno się do nich zraziłem jak po zakupie u nich w sklepie ( internet ) , dostałem filtr wewnętrzny pokryty rdzą.

Mały OT

Odpowiedź Pana z Midparts : " Oczywiście ten nalot na filtrze może razić, filtry z reguły są konserwowane tłustą substancją, ale widocznie konserwacja „wyparowała”. Podejrzewam, że to nie jest rdza, która odpada i zaśmieca olej, tylko nalot trudno usuwalny, który nie opuści tego filtra do następnej wymiany oleju. Wg mnie ten nalot nie będzie miał znaczenia, ale oczywiście wg zasady sprzedaży internetowej produkty można zwrócić. "

Dodatkowo zgodnie z opisem na ich stronie miał to być filtr oryginalny skoro był opisany OEM 31728AA050 a dostałem filtr na , którym perfidnie jest napisane ... Made in China.

DSC_0157.thumb.JPG.3829e1e238ac354305275633fa5b15f8.JPG

To cena za sama regeneracje konwertera? A lacznie z robocizna, demontazem i montazem ile warsztaty sobie cenią za taką usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, STomasz napisał:

To cena za sama regeneracje konwertera? A lacznie z robocizna, demontazem i montazem ile warsztaty sobie cenią za taką usługę?

Cena 700 - 1000 to cena samej regeneracji.

Tego jeszcze nie ustaliłem bo szukałem przede wszystkim kogokolwiek kto zajmuje się automatami w mojej okolicy, ale jak tylko będę miał konkretną wycenę to dam znać.

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie to robię w jednym warsztacie w okolicach Gdańska cena za taką usługę wacha sie od 3,5Kpln do 6Kpln. W tym jest wyjecie skrzyni /regeneracja / zamontowanie. No i wiadomo ile trybików się połamało i płytek przetarło tyle będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie temat rozwiązany poprzez ........... wymianę skrzyni biegów.

Naprawę zleciłem firmie Liptak z Białki Tatrzańskiej.

Okazało się , że problemem u mnie było "poprzeczne" łożysko chociaż nie mam pojęcia co mechanik miał ma myśli.

Mechanik stwierdził  , że przez to uszkodziło się kilka "elementów" w skrzyni i trzeba wymienić skrzynię na inną bo koszt remontu będzie kosmiczny i ciężko odszukać potrzebne części.

Koszt używanej  skrzyni z konwerterem 1350 z wysyłką + 1000 pln za wyjęcie skrzyni ,  rozebranie do weryfikacji , włożenie , wymiana dynamiczna oleju i przy okazji wymiana osłony przegubu + 2 litry oleju do dyfra.

Legacy znów jedzie jak powinno a mi pozostała skrzynia rozkręcona w drobny mak i kieszeń lżejsza o 2350 PLN.

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koszt używanej  skrzyni z konwerterem 1350 z wysyłką + 1000 pln za wyjęcie skrzyni ,  rozebranie do weryfikacji , włożenie , wymiana dynamiczna oleju


Użyłeś zregenerowany konwerter czy nie zregenerowany, który przyszedł ze skrzynią?
Przez dynamiczną wymianę oleju w skrzyni, masz na myśli, ze skrzynia po złożeniu weryfikacyjnym, zamontowana z pustym konwerterem, została zalana świeżym olejem, przejechała kilka km i wymiana dynamiczna?

Wysłane z mojego GT-P5113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miski nie odkręcali w celu wymiany filtra? A skąd wiesz w jakim stanie jest ten używany konwerter? Ja bym tam regenerował przed założeniem, dla pewności. A tak poza tym z zalanego konwertera, jak jest na wierzchu olej można zlać.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...