Jump to content

Klimatyzacja przestaje działać w korku Forester SG 2006

gumis89

Recommended Posts

Witam jestem tutaj nowy na forum więc na początku witam wszystkich .

Od razu piszę z problemem mojego Forestera SG 2006r 2.0 158KM chodzi o klimatyzacje , która sama przestaje działać w korku przy słonecznym dniu. W czasie jazdy wszystko działa bez problemu.

Chłodnice są nowe moją może rok wentylatory też , gdy klimatyzacja działa dwa wentylatory działają z normalną prędkością , wczoraj jadąc w korku klima przestała działać i wtedy zjechałem na pobocze sprawdziłem i wentylatory działały ale z taką samą prędkością jak przy zimny silniku z włączoną klimatyzacją ( teraz pytanie czy te wentylatory mają drugi bieg i jak to sprawdzić ?) oraz co innego może być przyczyną co sprawdzić aby wyeliminować usterkę , która staje się teraz uciążliwa . Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc .

Jest bardzo dużo pytań:

1. Czy sprężarka w ogóle się załącza, gdy stoisz w tym korku? Czy sprzęgło elektromagnetyczne "kopie" i dołącza ją do napędu?

2. Kiedy ostatnio serwisowałeś ("nabijałeś") klimatyzację? Może wariuje, bo się rozszczelniła i środek po prostu uciekł?

3. Dlaczego wymieniałeś chłodnice oraz wentylatory? Miałeś stłuczkę? Jeśli tak, to czy na pewno dobrze wszystko poskładali? Czy używałeś klimatyzacji po tej wymianie? Czy serwisowałeś ją po wymianie?

1 załączy się normalnie ale gdy auto stoi w słońcu 10 min to się rozłącza

2 środek jest bo klima działa normalnie w czasie jazdy i od października do kwietnia gdy temperatura nie przekracza 15c

3 było uderzone z przodu .poskładane dobrze i działała normalnie po tym klima .

Wychodzi na to gdy temperatura rośnie wzrasta ciśnienie odczynnika i układ się broni przed rozerwaniem odłączając sprężarkę . tylko czy jest 2 bieg w wiatrakach ? bo kręcą się zawsze z taką samą prędkością .