Jump to content

Jakie tarcze Impreza GC8

SkiiT

Recommended Posts

Witam czeka mnie wymiana tarcz w GieTeku i szperam szperam po różnych forach i stronach z odpowiedzią które tarcze wybrać czy :

- Brembo Max ( nacinane ) 

- Zimmerman Sport ( nawiercane )

GieTek z 1998 roku , tarcza ma 277mm .

Pytanie które wybrać , jestem za zestawem Zimmerman + klocki ATE . 

Może ktoś lata na podobnym zestawie i może się wyrazić swoją opinie na ten temat ...

Jezdze z reguły jeżdzę agresywnie bo dzwięk " pssst " mnie uzależnił :)hehehe 

I na tor też nie mam daleko więc myślę już tak w przód , auto traktowane jako zabawka a nie do codziennej jazdy ...

Edited by SkiiT

Jak myślisz  na poważnie o hamowaniu rozważ wymianę zacisków na 4 tłoczkowe z GT 99/00 lub WRX na traczy 295mm

tarcze 277mm i zaciski 2 tłoczkowe  z GT  94-98 można traktować bardziej jako spowalniacze niż hamulce.

eee, Szociu, spowalniacze to jednotoczek 266mm ;)

było już sporo tematów o klockach/tarczach. Ja pamietam że dobrze hamuje Ferodo DS na seryjnych tarczach ,ale strasznie piszczy.

Z kolei pamietaj żę nawiercane tarcze łatwiej sie krzywią. Te Zimmermany średnio wypadały.

W cywilnej jeździe ciężko uzyć zalet nawiercanej tarczy.

Jeżeli zależy Ci na dobrych hamulcach to kup gładkie tarcze renomowanej firmy i do tego dobry klocek np. Hawk HP+ które są rewelacyjne ale strasznie piszczą. A jeżeli chcesz żeby ładnie hamulce wyglądały to kup nawiercane i byle jakie klocki...

5 godzin temu, llkuba napisał:

Panowie dobrze radzą ... ale przy wymianie zacisków sprawdź czy CI felga wejdzie bo jak masz 16' to lipa

Subarowe 4-tloczki wchodza bez problemu pod "standardowe" 16-calowe felgi.

Zdaje sie, ze byly jakies amerykanskie wersje "szesnastek", ktore faktycznie moglyby stanowic problem - ale to w sumie chyba "orient".

Sprawdzic warto, ale nie ma co od razu zakladac, ze jak 16" to lipa.

Edited by AMI

15 godzin temu, takumifan napisał:

Te 16 chyba nie podejdą na 4-tłoczek

my-95-sti-type-ra1.jpg

bo to są 15-stki, nie 16stki. i nie wejdą na 4tłoczek

Kup gładkie brembo i klocki ferrodo cis tam ale bez przesady . Ja tak zrobiłem w wrx ksie i bylo super w dorej cenie

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Ogółem jednak padnie na zestaw zimmermany sporty , d2500 klocki i swap hebla na cztero tloka z wrxa ;) ogólnie temat do zamknięcia , dzięki wszystkim za info !!

Przemyśl te Zimmermany sporty. Każdy znajomu który je miał nie był zadowolony bo się krzywiły i biły szybko.

Ja u siebie testowałem ATM Mikody w cięższym aucie i byłem zadowolony. Jednego znajomego też namówiłem i też mu się dobrze spisują. Jedyny minus to taki że są głośne ale to przy każdej nawiercanej tarczy i nacinanej. Do tego miększy klocek i działało to naprawdę dobrze.

W GT kluczem do sukcesu są przeglądy zacisków. Uważam że 4 tłoczek musi dobrze hamować tylko trzeba się przyłożyć do regeneracji zacisków + płyn nowy.

Edited by SAAB2.3AERO

• 1 month later...
Dnia 7.06.2017 o 18:02, takumifan napisał:

To nie błąd. To są 2 różne modele felg. 

Felgi z linka to 15". Takie same szły na Europe do wczesnych GieTków.

Felgi ze zdjęcia to 16" z wczesnego STi. Jedne i drugie nie wchodzą na czterotłoczek.

• Upvote 1