Skocz do zawartości

Ile oleju pobiera outback h6 ?


Mariusz Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie bo nie mogę nigdzie znaleźć info ile outback h6 3.0 2 generacja pobiera oleju co wymianę, pytam ponieważ będę wymieniał uszczelki pokrywy zaworów i żebym wiedział na przyszłość:)

Edytowane przez Mariusz Kaźmierczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź bo jutro wymieniam ta uszczelke pokrywy zaworów a znacie może orientacyjnie ile może to kosztować taka wymiana? A drugie pytanie też jest trochę głupie ale jak miezycie poziom oleju bo co wytrze i włóze bagnet to pokazuje inaczej olej w innych autach nie miałem z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem taki sam kłopot - co pomiar to trochę inne wskazanie. Taki już urok naszych autek. Próbowałem różnych metod i najlepsze rezultaty osiągnąłem wieczorem wyciągając bagnet i odkręcając korek, a sprawdzenie poziomu wykonując następnego dnia rano. Wiem, trochę śmieszna metoda, ale działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 07:17, Mariusz Kaźmierczak napisał:

Dzięki za odpowiedź bo jutro wymieniam ta uszczelke pokrywy zaworów a znacie może orientacyjnie ile może to kosztować taka wymiana? A drugie pytanie też jest trochę głupie ale jak miezycie poziom oleju bo co wytrze i włóze bagnet to pokazuje inaczej olej w innych autach nie miałem z tym problemu

Wymiana uszczelek pokrywy zaworów to nic trudnego, tyle że u Ciebie jest chyba ciasno i niewygodnie to się robi, pewnie skasuję jakieś 100zł.

 

A co do poziomu oleju to musisz mieć konewkę na uchwycie bagnetu skierowaną do ciebie gdy stoisz przed autem, i poziom odczytujesz tam gdzie są znaki i literki. trzeba kilka razy sprawdzać i wycierać bagnet, bo na ściankach zostaje olej i zamazuje odczyt.

Edytowane przez STomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...