Skocz do zawartości

Dwa tematy: Start Stop i hamowanie silnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy mam uruchomiony system START STOP, to wyświetla mi ile to na wyłączonym silniku "pod światłami" mam oszczędności paliwa w [ml]. Moje pytanie brzmi, ile paliwa w mililitrach idzie na uruchomienie silnika po wciśnięciu sprzęgła, czyli po jakim czasie oszczędności z wyłączonego silnika są zjadane przez dodatkową dawkę paliwa na jego rozruch.

 

Drugie pytanie dotyczy hamowania silnikiem. Zauważyłem że hamowanie silnikiem nie jest tak efektywne jak w poprzednich autach którymi jeździłem. W poprzednich autach przy hamowaniu silnikiem były wyłączane wtryski paliwa, czyli zużycie paliwa było zerowe, a ponownie załączenie wtrysków następowało, gdy prędkość obrotowa spadła poniżej ok 1.500 obr. W Foresterze przy hamowaniu silnikiem (długi zjazd z górki) obserwując wskazania komputera, wygląda jakby cały czas silnik pracował a nie miał wyłączonego dostarczania paliwa dla obrotów powyżej 1.500obr. Pytanie czy przy hamowaniem silnikiem jest odcięcie paliwa czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam pytanie nr 4 - czy można odwrócić funkcję w przycisku start-stop. Obecnie "start-stop" działa od momentu uruchomienia silnika i przyciskiem mogę to wyłączyć. A czy można go zaprogramować tak, że funkcja "start stop" jest stale wyłączona, a przyciskiem ją aktywuję i aktywacja działa do zgaszenia silnika kluczykiem lub kolejnego przyciśnięcia przycisku - rozumiem, że jest to tylko i wyłącznie sprawa softwerowa, czyli da się, tylko kiedy będzie dostępna dla użytkownika.

Obecnie staram się pamiętać i za każdym razem po uruchomieniu silnika wyłączać ten start-stop, a jak zapomnę i mi w koreczku wolno posuwających się samochodów to zadziała to wyzwala we mnie emocje. A chciałbym by ten fajny samochód trochę innych mi dostarczał emocji.

Edytowane przez Licho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Licho napisał:

To zadam pytanie nr 4 - czy można odwrócić funkcję w przycisku start-stop. Obecnie "start-stop" działa od momentu uruchomienia silnika i przyciskiem mogę to wyłączyć. A czy można go zaprogramować tak, że funkcja "start stop" jest stale wyłączona, a przyciskiem ją aktywuję i aktywacja działa do zgaszenia silnika kluczykiem lub kolejnego przyciśnięcia przycisku - rozumiem, że jest to tylko i wyłącznie sprawa softwerowa, czyli da się, tylko kiedy będzie dostępna dla użytkownika.

Obecnie staram się pamiętać i za każdym razem po uruchomieniu silnika wyłączać ten start-stop, a jak zapomnę i mi w koreczku wolno posuwających się samochodów to zadziała to wyzwala we mnie emocje. A chciałbym by ten fajny samochód trochę innych mi dostarczał emocji.

Jezdze z tym ustrojstwem "start/Stop" od tygodnia. Jakos specjalnie mi nie przeszkadza, a pare razy juz jechalem w korku. Jak na razie nie mam ani pozytywnych ani negatywnych odniesien. Dziala calkiem sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karenz, dzięki za linka.Przed założeniem wątku w wyszukiwarkę wpisałem START STOP i nic mi nie znalazło, Po zapoznaniu się z przytoczonym przez Ciebie wątkiem, miałem takie coś, że włączałem i wyłączałem często ten przycisk SS i nagle przestało działać. Nie wiem czy kombinacja częstego klikania przyciskiem SS wyłącza to, czy nie spełniałem warunków by to zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...