Skocz do zawartości

legacy III


DonRadosław

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.06.2017 o 23:14, DonRadosław napisał:

17'' szerokie 7'' i ET 35 

Czy przymierzałem? :D To mało powiedziane, kupiłem takie... i sprzedałem... Wystaje 1cm poza bryłę auta, tylne nadkola ocierają, nie da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o taka konkretną odpowiedz mi chodziło  

Dnia 29.05.2017 o 21:29, DETT napisał:

Ja ma felgi z Toyoty 17/7 ET45. Z oponą 215/45 nic nie obciera, nie wystaje, ale koło jest ciut bardziej na zewnątrz niż OEM. Wygląda wg. mnie lepiej. ;)

rozumiem ze poza nadkole nie wystaje po tez myślałem o tej feldze z Toyoty  masz obniżone auto bo ja myślę o obniżeniu bo mi sie strasznie nie podoba ta duża  przerwa miedzy przednim kołem a nadkolem

Edytowane przez DonRadosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 21:20, DonRadosław napisał:

rozumiem ze poza nadkole nie wystaje po tez myślałem o tej feldze z Toyoty  masz obniżone auto bo ja myślę o obniżeniu bo mi sie strasznie nie podoba ta duża  przerwa miedzy przednim kołem a nadkolem

Poza obrys nie wystaje. Jest niemal "flush" z rantem. Mam pneumatykę, więc tak czy śmak nic by nie obcierało, a wielkość szpary między kołem a nadkolem jest zależna od trybu zawieszenia, temperatury, obciążenia auta i jego ogólnego chwilowego samopoczucia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim wagonie  Audi S-line'y 7jx17h2 ET 38 na gumach 215/45. Kwestia gustu ( mi osobiście pasują, a kolor-grafit też ładnie gra)

 

0_0_productGfx_5ff067562fcb400f4fe0ebf27e4a9ce9.jpg

Ten model.

 

Myślę, że to w miarę rozsądny wybór. Licują się z obrysem, a w serii nie ma za dużej szpary w górę.

 

Jak znajdę chwilę na foto to pokażę  na aucie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cytat
W dniu 6/15/2017 o 17:25, DETT napisał:

, a wielkość szpary między kołem a nadkolem jest zależna od trybu zawieszenia, temperatury, obciążenia auta i jego ogólnego chwilowego samopoczucia. ;)

 

jak to nie rozumiem

panowie nowy problem wyskakuje na kompie blad ,, wypadanie zaplonu na 3 i 4 cylindrze,, dodam ze chek sie nie pali samochod nie wchodzi n obroty budzi sie dopiero po 2500 obrotach i tak jak by nie moze pelnej mocy osiagnoc bo cos go muli... jakies pomysly wskazowki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2017 o 21:12, DonRadosław napisał:

jak to nie rozumiem

panowie nowy problem wyskakuje na kompie blad ,, wypadanie zaplonu na 3 i 4 cylindrze,, dodam ze chek sie nie pali samochod nie wchodzi n obroty budzi sie dopiero po 2500 obrotach i tak jak by nie moze pelnej mocy osiagnoc bo cos go muli... jakies pomysly wskazowki..

Kiedy wymieniłeś świece/kable? 
Sprawdź czy nie masz gdzieś przebicia, w nocy weź baniaczek po takim psikaczu do okien i wodę (mgiełkę) rozpyl nad kablami WN, jak jest dyskoteka to masz odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, DonRadosław napisał:

swiece wymienialem w czerwcu tego roku na przewody psikalem i dotykalem nawet i nie kopalo ale jak zdiolem przewody z cefki to tak jak by pod palone tam bylo gdzie sie styka 

Spróbuj delikatnie papierem ściernym to wyczyścić i psiknąć "kontakt" (taki spray do połączeń elektrycznych). Na kablach WN możesz też delikatnie zacisnąć te złączki żeński, żeby ciaśniej wchodziło do cewki. 

Drugi problem o którym dość często możesz na forum wyczytać to nieszczelność w dolocie. Wtedy trzeba szukać - długo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...