Skocz do zawartości

legacy III


DonRadosław

Rekomendowane odpowiedzi

Ale można zbudować nieduży filterek przeciwzakłóceniowy - chyba gdzieś na forum takie coś jest pokazane.

Dokładnie tak. Z tym że ponieważ problem jest znany, wałkowany i wiele aut było z nim w ASO na całym świecie to moim zdaniem dżapanis endżinirs już się nad tym pochylili. Skoro nie zrobili choćby akcji serwisowej dla knocka z zakładaniem takiego filtra to znaczy że jednak posiadanie takiego stłumionego filtra może być mocno ryzykowne. Czym grozi spalanie stukowe to chyba jasne.
Mi się udało wyeliminować problem doprowadzeniem do porządku silnika zawieszenia. I teraz już dziury i opóźnienia zapłonu brak.
Zaznaczam że to tylko moje zdanie i naprawdę wiele osób stosuje takie filtry, robi duże przebiegi i jest bardzo zadowolona!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knock sensor łapie stuki zawieszenie, silnika albo osprzętu jako spalanie stukowe i robi swoje czyli cofa zapłon, robi dziurę.
Nie powiem co konkretnie u mnie powodowało wzbudzenia bo robiłem hurtem ale jak doprowadziłem wszystko do sprawności knock przestał dawać fałszywe odczyty

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj po części wkraczamy na poziom wiary- czy wierzysz że filtr wytnie tylko fałszywe stuki a faktyczne spalanie stukowe puści do ECU. Mi się udało bez wiary (aczkolwiek parę peelenow to kosztowało).
Z tego co widziałem schematy to filtr poprostu obniża czułość knocka.
Możesz spróbować odkręcić knock sensor, gdzieś podwiesić żeby nie dyndał, zresetować kompa odłączając kleme i trochę pojeździć- zobaczysz czy będzie ok a za pareset km to nic złego się nie stanie silnikowi. Pamiętaj potem o odpowiednim momencie dokrecania- lubią pękać jak ktoś ma za dużo pary w łapce

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, recki napisał:

Tutaj po części wkraczamy na poziom wiary- czy wierzysz że filtr wytnie tylko fałszywe stuki a faktyczne spalanie stukowe puści do ECU. Mi się udało bez wiary (aczkolwiek parę peelenow to kosztowało).
Z tego co widziałem schematy to filtr poprostu obniża czułość knocka.
Możesz spróbować odkręcić knock sensor, gdzieś podwiesić żeby nie dyndał, zresetować kompa odłączając kleme i trochę pojeździć- zobaczysz czy będzie ok a za pareset km to nic złego się nie stanie silnikowi. Pamiętaj potem o odpowiednim momencie dokrecania- lubią pękać jak ktoś ma za dużo pary w łapce

U mnie prawdopodobnie "knock" się wczoraj odezwał... Auto jakby się "odmuliło" i zaczęło przyzwoicie biegać, ale drażni mnie ta kontrolka checka...
Wiesz jakim momentem przykręcić ten czujnik?
Jeszcze dziś podjadę do gazownika, żeby rzucił okiem na mieszankę podtlenku LPG i może jak trzeba ją wzbogacił, zrobię reset kompa i będę widział co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlaczylem kleme poczekalem i przez pół dnia bylo ok później od nowa to samo może zaczac od wymiany  czujnika A później kombinować jak by co

Nie będę zakładał nowego tematu chce kupić felgi do mojego legacy myślałem o 17 jaka szeroka powinna być i jakie et co by nie  obcierala i nie wystawala poza nadkole dodam że chciałbym jeszcze obniżyć auto 

Edytowane przez DonRadosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat w miarę świeży i nie trzeba nic odkopywać, a znaleźć odpowiedniego tematu nie moge to zadam swoje pytanie tutaj. Z jakiego samochodu najlepiej wziąć bazę na wyrzeźbienie ulepu do naprawy blacharskiej tylnych błotników w Legacy III kombi? Jeden niestety składa się już tylko z lakieru i trzeba coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DonRadosław napisał:

Odlaczylem kleme poczekalem i przez pół dnia bylo ok później od nowa to samo może zaczac od wymiany  czujnika A później kombinować jak by co

Nie będę zakładał nowego tematu chce kupić felgi do mojego legacy myślałem o 17 jaka szeroka powinna być i jakie et co by nie  obcierala i nie wystawala poza nadkole dodam że chciałbym jeszcze obniżyć auto 

Ja rozwiązałem problem z "knock sensorem", sprawdź sobie świece... u mnie pewien człowiek spaprał robotę właśnie ze świecami... Za słabo przykręcił... Całe szczęście, że nic się poważnego nie stało... Ale auto słabło w najmniej oczekiwanym momencie, i na koniec właśnie checka wywaliło... Wykręciłem świece bez większego oporu.. :facepalm: z każdego cylindra, jakby tylko delikatnie wkręcone były, wyczyściłem i dokręciłem tak jak się należy. Check zniknął, a autu wróciła moc. :D

Co do felg, polecam WRXowe 17 ET55, ale ET42 powinno wejść i szerokość felgi 7 cali. Jak chcesz obniżyć to załóż kapcie z mniejszym profilem, albo zrób konkret zawias. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja własnie myślałem o 17/7 tylko opone chciałem 205/50 

a dokładka jakaś do tego modelu na przód istnieje 

a i jeszcze jeden temat jak kupie same sprężyny obniżające to czy seryjne amory dadzą rade bo one wtedy nie będą pracowały w swoim normalnym położeniu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka istnieje, ale to bardzo rarytaśny towar, więc radzę ustawić się w kolejce oczekujących, jak w końcu @thomson0073 się zdecyduje puścić swoją w świat (czyt. do mnie). :lol:

A jak masz ciśnienie na dokładkę, to na kresce poszukaj użytkownika Skyline15 - niedawno rozsprzedawał na części JDM'owe GT-B. Powinien mieć jeszcze przedni zderzak z OEM dokładką.

Wg. forów hamerykańskich pasuję też dokładki od Imprezy GD (blob/hawk?) i od Integy DC2. Ja przyczepiłem sobie od Opla Omegi MV6. :rolleyes:

Co do obniżających sprężyn - przyjmuje się, że na oryginalne amory można zakładać springi z obniżeniem nie więcej niż 35mm. Zawsze możesz kupić sztywniejsze żółte Bilstein'y dedykowane do wersji TwinTurbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DETT napisał:

jak w końcu @thomson0073 się zdecyduje puścić swoją w świat (czyt. do mnie). :lol:

Za 101 lat. :P
 

 

12 godzin temu, DETT napisał:

Co do obniżających sprężyn - przyjmuje się, że na oryginalne amory można zakładać springi z obniżeniem nie więcej niż 35mm. Zawsze możesz kupić sztywniejsze żółte Bilstein'y dedykowane do wersji TwinTurbo.

Z tym, że chyba na Bilsteinie autko idzie troszkę do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem dla siebie to były dwie opcje na Billsteina, obniżające i normalne(zostawiamy na boku gwinty). Seria w Twin Turbo chyba jednak faktycznie nie obniża (w moim wątku można zobaczyć jak auto stoi, troszkę się tam minąłem z prawdą z tym obniżaniem ale to dlatego ze poprzedni właściciel dołożył do seryjnego zawiasu tulejki a ja po przesiadce na Bilsteina poczułem się jak w gokarcie, porównałem ostatnio z innym Gackiem i jest mniej więcej tak samo, inna sprawa że prowadzenie jest duuużo lepsze:D

Edytowane przez kunu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...