Skocz do zawartości

Wiem,że truję, ale co tam:))


mio1

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu felg do mojego Forestera, dałem już ogłoszenie w odpowiednim dziale , ale cisza....jak po śmierci organisty:)

Mają to być 17x7J 5X100 ET 48

Straciłem już ochotę na oryginały , idę na kompromis i nie muszą być ori, ale nie mam koncepcji jakie, pochodziłem trochę po Oponeo,jest tego tam trochę.

Może ktoś z forumowiczów kupował do Forestera coś w ostatnim czasie i podpowie na co się zdecydował, z chęcią zerknę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samochód w kolorze podobnym do tej felgi i ta mi sie podoba;

http://www.felgi.pl/felga/japan-racing/jr3-bronze/subaru/forester/suv/iv/2-0x-110kw/17/p%3d65

Tylko ET ma inne niż moje obecne teraz mam 48, a te felga to ET40 i otwór centralny jest większy bo ma 73,10.

Edytowane przez mio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem JR3, ale niestety tylko od 9J w górę przypominają Gridy i ramiona są faktycznie wklęsłe. Przy mniejszej szerokości nie wyglądają już niestety tak atrakcyjnie IMHO. Szukam teraz JR11 albo ATS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 10:12, Piotr Kuc napisał:

Ja szukam takich do swojego forka, albo cokolwiek podobnego - Japan Racing JR3

 

mam takie 16 cali, białe. Dla estety do odnowienia z racji lekko przyrysowanych rantów. Zainteresowany? :)

 

http://jr-wheels.pl/towar.1631.japan.racing.jr3.16x7.et40.4x100114.white.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 10:12, Piotr Kuc napisał:

Ja szukam takich do swojego forka, albo cokolwiek podobnego - Japan Racing JR3

1626-9238-m.jpg

 

Nie musisz szukać są  na oponeo.pl  560 zł.szt i ja chyba sie na takie zdecyduję.

Dnia 23.05.2017 o 15:49, jamesbondzio napisał:

jak już celujesz w JR3

ale to R18.

IMG_1431.JPG

IMG_1433.JPG

IMG_1436.JPG

IMG_1449.JPG

Jak załatwiłeś temat czujników ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mio1 napisał:

Mam samochód w kolorze podobnym do tej felgi i ta mi sie podoba;

http://www.felgi.pl/felga/japan-racing/jr3-bronze/subaru/forester/suv/iv/2-0x-110kw/17/p%3d65

Tylko ET ma inne niż moje obecne teraz mam 48, a te felga to ET40 i otwór centralny jest większy bo ma 73,10.

 

ET40 ladniej wypelni nadkole anizeli ET48. 

A na wiekszy otwor centrujacy zaklada sie pierscienie redukujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mio1 są chińczyki i chińczyki. Czy to znaczy ze nie nalezy sie interesować tymi felgami? 

 

Generalnie uważam, że do Forestera jasnego pasują ciemne (braz/czarne) felgi ze szprychami/stabami. 

 

Właśnie znalazłem coś takiego. Podejdzie do Forka MY06?

http://allegro.pl/felgi-rial-5x100-vw-seat-skoda-17-cali-germany-i6828529680.html

Edytowane przez Piotr Kuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec, ale raczej powinny wejsc, bo to 17 celi z ET35. Ale dopoki nie przymierzysz to sie na 100% nie dowiesz ;)

Ja u siebie mam 17x7,5 z ET40 i opona 215/55 ladnie licuje sie z blotnikiem. Dzis wrzuce tutaj fote jak to u mnie wyglada przy tych paraemtrach. Oczywiscie nic nie obciera.

Przy "Twojej" feldzie jeszcze bardziej kolo wyjdzie na zewnatrz, ale nie jakos drastycznie. 

 

Jezeli nie masz zglebionego Forka to nie powinno obcierac. Chyba, ze jezdzisz po dziurach i dobiasz amortyzatory do maxa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak jak poniżej.

IMG_20170526_082448.jpg

IMG_20170526_082649.jpg

IMG_20170526_082714.jpg

 

 

 

 

 

Bierz te ponizej i bedziesz zadowolony :)

Ori, solidne Enkeie o fajnym wzorze.

Pongeocjuj z Docikiem, On jest mekki jak zelki haribo :biglol:

 

 

Edytowane przez KamilP
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 24.05.2017 o 22:21, KamilP napisał:

Podejda, ale jezeli byly do VAGa to zapytaj czy gniazda sa na nakretki kulowe czy stozek? Moim zdaniem raczej kula. 

A nastepnie zweryfikuj jakie Ty masz nakretki. 

Komplet nakretek to jakies 120pln w gore. 

KamilP widzę, że orientujesz się trochę w kwestii nakrętek przeciwnie do ludzi sprzedających felgi z którymi miałem okazję rozmawiać.

Znalazłem do swojego forka felgi np. Rial Milano lub Proline CX100 - w specyfikacji technicznej jest napisane, że do VAG-a więc wnioskuję, że kula. Piszesz, że nakrętki to jakieś 120zł w górę ale jak szukam nakrętki M12x1,25 Kula (nie ważna czy zamknięta czy przelotowa) no w internecie niczego takiego nie widzę a jak dzwonie po sklepach to wszyscy zdziwieni po co mi to i kończy się na tym, że czegoś takiego nie mają.

Przy felgach JapanRacing (bo też im się przyglądam) nie mogę w ogóle znaleźć żadnej informacji na temat gniazda śruby ani czegoś co przypomina specyfikację techniczną.

 

Czy ja nie umiem szukać? czy faktycznie znalezienie nakrętki kulowej do subaru jest takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...