Skocz do zawartości

Forek SF dziwnie działająca klima


gkuba911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukałem trochę i takich tematów nie znalazłem więc haniebnie pytam o klime.

 

Chłodzi dobrze ale .... w trakcie jazdy lub jak stoję trzymając z 3000obr zaczyna klikać przekaznik pod deską za schowkiem  wyłączając i włączając klime co jakieś 30sek..... 

 

Deneruwje mnie to bo trakcie jazdy tym 122konnym potworem jest to nie dość że słyszalne to odczuwalne. 

 

Niby fajnie że chłodzi ale... może to jakas typowa akcja w tym modelu wiec pytam bo umówilem się do typa od klimy ale boje sie ze tylko sprawdzi czynnik i tyle sie dowiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gkuba911 napisał:

Witam,

 

Poszukałem trochę i takich tematów nie znalazłem więc haniebnie pytam o klime.

 

Chłodzi dobrze ale .... w trakcie jazdy lub jak stoję trzymając z 3000obr zaczyna klikać przekaznik pod deską za schowkiem  wyłączając i włączając klime co jakieś 30sek..... 

 

Deneruwje mnie to bo trakcie jazdy tym 122konnym potworem jest to nie dość że słyszalne to odczuwalne. 

 

Niby fajnie że chłodzi ale... może to jakas typowa akcja w tym modelu wiec pytam bo umówilem się do typa od klimy ale boje sie ze tylko sprawdzi czynnik i tyle sie dowiem 

 

...bo taka jest zasada działania klimy. Sprężarka nie działa non stop. Wyłącza ją poprawnie czujnik ciśnienia. Kup 2.5XT to nie będziesz czuł kiedy się włącza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie tutaj zapytać, interesuje mnie czy włącznik A/C powinien działać jako przycisk monostabilny czy bistabilny w trybie włącz/wyłącz?

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdzę z tym nawiewem na szybe jak wyjde z roboty. Bo to że się włącza klima i wyłącza to rozumiem ale żeby przekaźnik w aucie tak bylo słychać ? No bez przesady nie mogli tego aż tak zjeb*** i dodatkowo dlaczego tylko gdy oborty rosną ?? A nie jak auto stoi ? ( może kwestia rosnącego/spadajcego ciśnienia w układzie wtedy czy coś...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie słyszysz przekaźnika, tylko sprzęgiełko sprężarki i takie zachowanie klimy, jak pisał kolega @SEBA_M jest normalne. Kierunek nawiewu (szyba, nogi, itd.) nie ma znaczenia, ale jeśli ustawisz kierunek nawiewu na szybę, to klima się załączy nawet, jeśli nie włączyłeś jej przyciskiem. Nie wiem dlaczego załącza się tylko powyżej 3000 obr./min., u mnie działa to jednakowo w czasie jazdy i na jałowym.

 

3 godziny temu, Edmund napisał:

Witam, pozwolę sobie tutaj zapytać, interesuje mnie czy włącznik A/C powinien działać jako przycisk monostabilny czy bistabilny w trybie włącz/wyłącz?

Nie wiem, jak jest w SF, ale w nowszych to jest przycisk (monostabilny) i dalej steruje tym już elektronika. Ale gdyby w SF był bistabilny, to chyba byś zauważył, że po naciśnięciu pozostał wciśnięty. ;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie klika przekaznik za schowkiem który jest (taki bialy) ... umnie WEHRLE 20 200 100 12V 30A ( moze ktoś potwierdzić czy to dobry ?) już myślałem ze się naprawilo bo rano to od razu prawie zaczął przeskakiwac a teraz to po 30 minutach w mieście ....

 

A przycisk sie włącza i zostaje wyciśnięty, wyłącza to wychodzi

Edytowane przez gkuba911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chwilą gdy nastawisz nawiew na szybę lub szybę+nogi już automatycznie klima pstryka co chwila bo weszła w tryb osuszania szyb !!! takie było zamierzenie projektantów, a zaufajcie gdy nie ma czynnika to subaraki parują od środka jak mało które auta.

Stety lub niestety ale przy 2,0 jest to odczuwalne a w większości modeli subaru także słyszalne = taka kolejna ich "zaleta" w porównaniu z innymi.

 

Jako ciekawostka w trybie szyba i szyba+nogi dodatkowo nie możesz włączyć obiegu zamkniętego - ale to już obecnie w większości aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 4444 napisał:

gdy nie ma czynnika to subaraki parują od środka jak mało które auta

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższą wypowiedzią - u mnie akurat to zjawisko nie występuje w większym nasileniu, niż w innych gablotach, z którymi miałem do czynienia.

Generalnie rzadko kiedy włączam klimę, żeby akurat odparować szybę. Wystarczy zwykły nawiew. Może problemem jest dawno nie wymieniany filtr kabinowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 4444 napisał:

Jako ciekawostka w trybie szyba i szyba+nogi dodatkowo nie możesz włączyć obiegu zamkniętego - ale to już obecnie w większości aut.

 

Ciekawe, a u mnie jak włączę klimę z ustawieniem na szybę i nogi normalnie klima chodzi cały czas - nie wyłącza się :) albo przekaźnik chodzi tak cicho.

Bez problemu mogę też włączyć obieg zamknięty :)

 

Jako ciekawostkę też podam, że u mnie komputer zapamiętuje ustawienia dla rodzaju nawiewu ? Jeśli np. ustawię nawiew na twarz z klimą a potem przestawię na nogi i wyłączę klimę, to po powrocie do nawiewu na twarz z powrotem włączy się klima. Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz klimę to chłodzi cały czas, ale jeżeli nie włączasz klimy a nastawisz nawiewy na szybę, to klima SAMOCZYNNIE prowadzi tryb osuszania powietrza więc cyklicznie się aktywuje.

Nawiew w trybie obiegu zamkniętego w trybie na szyby pomimo ręcznego ustawienia jest deaktywowany na układ otwarty = ale jak napisałem nie we wszystkich modelach tylko w co raz większej rzeszy.

 

Takie triki są w niektórych markach także dla wrzucenia biegu wstecznego gdzie oprócz podbicia nawiewów na wyższy bieg i włączenia klimy do osuszania powietrza dodatkowo załącza się ogrzewanie szyby tylnej i lusterek wstecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...