Skocz do zawartości

hak Outback 2013 (rok prod 2014)


keptyn

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

Czy przerabiał już ktoś zakładanie haka (głównie na potrzeby bagażnika rowerowego - może od czasu do czasu jakaś przyczepka) w jakimś warsztacie?

Nie chodzi mi o namiar na stronę oferującą Westfalie czy Brinki, ale miejsce gdzie to można założyć wcześniej pytając się o szczegóły haka czy usługi?

Bo dopiero wtedy zakup ma (oczywiście dla mnie) sens..

Na stronach sprzedawców owych haków, i owszem, jest informacja dość ogólna, np. przy sprzedażny haka jest mowa o tym, że może być konieczne podcięcie zderzaka albo nie jest konieczne i że jak kupisz już hak to dostaniesz namiar na zakład montażowy.

Przy czym na stronie jest link "zamontuj hak w swoim warsztacie - szczegóły" - ten szczegół to informacja ile kilometrów od podanego adresu jest taki warsztat.

Jakoś nie jestem fanem mi się taki sposób rozmowy z  klientem (kup towar a ja ci powiem ile kosztuje dostawa/montaż)..

 

No dobra - do brzegu:

Gdzie mogę porozmawiać w okolicach Łomianek, północnej Warszawy z kimś kto montuje haki do Outbacka rok produkcji 2014, potrafi PRZED ZAKUPEM określić czy potrzebna jest masakra zderzaka czy nie i ile taka zabawa w sumie będzie kosztowała?

Pewnie skontaktuję się z Kameleonem, ale może ktoś ma jakąś opinię lub zasugeruje coś innego..

TIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keptyn-sprawdź sobie na stronie specyfikację lub instrukcję montażu haka-tam jest jak byk napisane czy masz ciąć zderzak czy nie.Nie musisz pytać montera.Jak producent przewidział cięcie to musisz to zrobić. Przerabiałem temat niedawno-sprawdzałem różne modele-Brink, Westfalia, Auto-Hak i Steinhof-wybór padł na tego ostatniego z racji ceny i dostępności a w niczym nie ustępuje pozostałym i we wszystkich trzeba ciąć zderzak. Może nawet się Zdziwisz się ale po wewnętrznej stronie zderzaka są narysowane znaki gdzie ciąć żeby zamontować haka zgodnie ze sztuką przewidzianą przez producenta tj montaż w podłużnice razem z wymianą belki wzmacniającej zderzak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie trzeba będzie ciąć...

 

Jednak nie będę tego robił sam - chyba jednak w ASO.

Ceny  takie same jak w nie-ASO - tylko bliżej niż zaproponowane mi firmy.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 1.06.2017 o 01:19, keptyn napisał:

Chyba faktycznie trzeba będzie ciąć...

 

Jednak nie będę tego robił sam - chyba jednak w ASO.

Ceny  takie same jak w nie-ASO - tylko bliżej niż zaproponowane mi firmy.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Poproszę o podsumowanie tematu, jaki finał poszukiwań haka?

Szukam też do OBK IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Też chętnie bym się dowiedział - w ASO chcą za Westfalię wypinaną z dedykowaną wiązką (gotowa do wpięcia, nie trzeba lutować) 2500zł. Czy lepsze są haki wpinane ukośnie? Brink taki robi - czy te ukośnie nie wpływają przypadkiem lepiej na kąty zejścia auta (z wypiętą kulą nawet)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym się dowiedział - w ASO chcą za Westfalię wypinaną z dedykowaną wiązką (gotowa do wpięcia, nie trzeba lutować) 2500zł. Czy lepsze są haki wpinane ukośnie? Brink taki robi - czy te ukośnie nie wpływają przypadkiem lepiej na kąty zejścia auta (z wypiętą kulą nawet)?
Brink z wypiętą kulą nie ma znaczenia bo go nie ma, Westfalia chyba też nie wystaje.
Ja mam Brink, wiązkę dedykowaną. Nie wiem jak Westfalia ale Brink ma jeszcze chowane gniazdo elektryczne, jak odepniesz hak i schowasz gniazdo nie widać że masz hak w aucie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...