Skocz do zawartości

Nawiew pasażera nie działa


roch

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Zauważyłem, że niezależnie od wyboru trybu nawiewu, jeden z nawiewów pasażera mi nie wieje i zona narzeka ;D  Mówię o jednym ze środkowych nawiewów, tym "dla pasażera". Co można z tym zrobić, jak to naprawić?

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy to będzie dobry trop, ale może warto sprawdzić.

Też miałem problem z nawiewem, najpierw zaczeły dobiegać dziwne stuki, terkotania z za deski rozdzielczej po str pasażera, a potem straciłem możliwość sterowania nawiewem tak, żeby wiało przez te główne otwory na środku (te na twarz, że tak powiem ;)).. Okazało się, że to mechanizm sterowania klapami nawiewu padł, nowy kosztował 2 albo 3 x subarowe nic czyli ok 1400zł... Chłopaki w warsztacie się jednak popisali i założyli mi używany z Mitsubishi Colta :D, koszt ok 500zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
11 minut temu, roch napisał:

Heheh nie wiem na ile to prawda, ale chłopaki w warsztacie, który się zajmował moim OBK powiedzieli ze tam po prostu brakuje jakiejś rury dolotowej. Więc teraz muszę ją znaleźć i zamontowac.

http://allegro.pl/panel-zegarek-nawiew-wyswietlacz-legacy-03-09-i7389353342.html

Fragmentu takiej rami Ci brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, roch napisał:

Zakładam że chyba jednak nie, raczej chyba chodzi o kolejny element, głębiej. Nie wiem dokładnie ponieważ nie rozkrecalem tego przodu (a chętnie bym to zrobił tylko nie wiem jak). 

Nie chce mi się wierzyć, że z jakiegoś powodu brakuje kolejnego elementu, bo nie byłoby nawiewu z obu środkowych otworów.

 

heater duct.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJO, dzięki za rysunek. Wiele wyjaśnia. W takim razie teoria o tym że brakuje tam kolejnego elementu upada, bo środkowy nawiew od strony kierowcy dmucha jak trzeba. Najlepiej to trzeba by chyba było to wszystko zdemontować i zobaczyć na własne oczy co się dzieje. Jest jakiś dobry manual jak się do tegoi zabrać żeby nic nie urwac?

W dniu 18 maja 2017 o 20:47, krvrad napisał:

Hej, nie wiem czy to będzie dobry trop, ale może warto sprawdzić.

Też miałem problem z nawiewem, najpierw zaczeły dobiegać dziwne stuki, terkotania z za deski rozdzielczej po str pasażera, a potem straciłem możliwość sterowania nawiewem tak, żeby wiało przez te główne otwory na środku (te na twarz, że tak powiem ;)).. Okazało się, że to mechanizm sterowania klapami nawiewu padł, nowy kosztował 2 albo 3 x subarowe nic czyli ok 1400zł... Chłopaki w warsztacie się jednak popisali i założyli mi używany z Mitsubishi Colta :D, koszt ok 500zł.

Pozdrawiam.

 

I jak ten mechanizm z Colta, sprawdza się? Bo zaczynam podejrzewać że to może być jednak to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...