Skocz do zawartości

Ostrzegam przed parkingiem P+R Warszawa Stadion Narodowy - kradna!!!


coquelicot

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

Wczoraj skradziono mojego Forka z parkingu P+R przy Stadionie Narodowym w W-wie. W srodku dnia, na bezczela, przyszli po swoje. Auto stalo przy wejsciu na perony. Pisalem o szczegolach w osobnym poscie.

Policja mowi, ze to miejsce robi sie niebezpieczne. Oficerowie, z ktorymi rozmawialem, mowili, ze kradzieze zaczely sie tam nasilac. Ochrona Stadionu Narodowego z dostepem do monitoringi co najmniej w moim przypadku odmowila Ofiercom Policji pokazania monitoringu, chociaz byly szanse ma zlapanie bandytow. Niebywale i z mojej strony nedzie owocowac dzialaniami.

Ostrzegam Was: tam kradna. Lata 90' wyglada na to ze wracaja:/

Ostrzezcie tez znajomych. Na P+R na Narodowym kradna samochody.

Im mniej osob padnie ofiara przestepstwa, tym lepiej.

Tak, jestem wkurzony. I dlatego Was i Waszych znajomych ostrzegam. Jesli choc jedno auto mniej ukradna, poczuje sie lepiej.

Milego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą w mediach Warszawa jest zagłębiem kradzieży Japońskich aut.

http://wawalove.pl/Jakie-auta-sa-najczesciej-kradzione-w-stolicy-LISTA-a22562

http://www.antyradio.pl/Adrenalina/Duperele/Lista-najczesciej-kradzionych-samochodow-w-Warszawie-w-2015-7400

http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/plaga-kradziezy-mazdy-6---jak-sie,237,0,1874669.html

linków w necie na ten temat mozna troche znaleźć. Do tej pory amatorzy cudzej własności lubowali sie w Mazdach, Toyotach i Hondach. Subaru wcale już taką niszową marką nie jest więc wygląda na to że wzięli się również za forki. Współczuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jest oburzające działanie ISR który powonień mięć ukryty nadajnik a całość znajduje się w tym guziku i wystarczy go wyrwać .

Ciągle się zastanawiam czy warto płacić 4 stówki za wydmuszkę systemu namierzania.

Skoro ISR jest montowany przed wydaniem auta to znaczy że każdy kto pracował tydzień w aso wie jak go zdemontować 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo głównym zadaniem ISR jest ratowanie zdrowia i życia. Co oczywiście nie zmienia faktu, że skoro ma pełnić również funkcję lokalizacyjną przy kradzieży powinien być odpowiednio "ukryty". 

Edytowane przez przemekka
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karenz napisał:

Bardziej jest oburzające działanie ISR który powonień mięć ukryty nadajnik a całość znajduje się w tym guziku i wystarczy go wyrwać .

 

ISR zadziałał 

 

pewnie nawet z wyrwanym panelem by zadziałał, choćby zgłaszając błąd 

nie chcę mi się wierzyć żeby wyrwanie (odpięcie) samego panelu obsługującego dezaktywowało system (centralkę)

 

problem jest inny, każdy rodzaj zabezpieczenia montowany "seryjnie" w sposób powtarzalny jest zapewne w świecie "specjalistów" dość dobrze poznany co powoduje, ze obejście/dezaktywacja jest szybką czynnością niejako automatyczną a kluczowym czynnikiem zniechęcającym jest czas stąd dodatkowe lub inne "niecodzienne" zabezpieczenie byłoby w takim wypadku ratunkiem tylko takowe mogłoby być utrapieniem dla użytkownika na w normalnej eksploatacji 

 

dobrym urządzeniem lokalizacyjnym byłby mały system, który cyklicznie np. co 2 czy 4 godziny wysyła SMS z lokalizacją, którego moduł GSM działa/loguje się do sieci tylko w chwili nadawania, niewielki łatwy do wykrycia, pobór energii bliski zeru, ciężko wykrywalny urządzeniami skanującymi prace telefonów komórkowych (sam moduł radiowy pracowałby przez powiedzmy minutę raz na 2 godziny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że na parkingu P&R Marymont jest niby monitoring jakiś... ale jak zobaczyłem nagranie z kamery to złapałem się za głowę.

Znajomemu przerysował ktoś auto i zgłosił sprawę na policję w celu uzyskaniu nagrania ale to co dostaję się z kamer, które niby wyglądają ok to śmiech na sali.

Gościu z policji sam powiedział "jak odczyta pan tablice rejestracyjne to może pan się do nas zgłosić" i na tym się skończyło.

Niestety ale sporo grup z Marek i Wołomina w ciągu ostatnich 2 lat wyszło na wolność i w stolicy znowu zaczynają się łowy i nawet zamknięty garaż nie pomoże.

Dlatego ja jestem zdania, że jedynie swoje zabezpieczenie (nie szablonowe, nie montowane za dodatkową opłatą np. ASO) coś może pomóc. Inaczej to tylko dobre AC i liczyć na to, że auto nikomu się nie spodoba, niestety.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, markos007 napisał:

dodam tylko, że na parkingu P&R Marymont jest niby monitoring jakiś... ale jak zobaczyłem nagranie z kamery to złapałem się za głowę.

Znajomemu przerysował ktoś auto i zgłosił sprawę na policję w celu uzyskaniu nagrania ale to co dostaję się z kamer, które niby wyglądają ok to śmiech na sali.

Gościu z policji sam powiedział "jak odczyta pan tablice rejestracyjne to może pan się do nas zgłosić" i na tym się skończyło.

Niestety ale sporo grup z Marek i Wołomina w ciągu ostatnich 2 lat wyszło na wolność i w stolicy znowu zaczynają się łowy i nawet zamknięty garaż nie pomoże.

Dlatego ja jestem zdania, że jedynie swoje zabezpieczenie (nie szablonowe, nie montowane za dodatkową opłatą np. ASO) coś może pomóc. Inaczej to tylko dobre AC i liczyć na to, że auto nikomu się nie spodoba, niestety.

 

No prosze, czyli na innych P+R tez roznie bywa. Co do przyczyn rosnacych kradziezy inna teoria glosi, ze na wystepy goscinne przyjezdzaja do nas ukrainskie gangi, w tym z Donbasu. Ponoc wyjatkowo bezwzgledni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, gdzieś w 1992, kupiłem sobie nissana sunny travellera. Prawie prosto ze Szwajcarii. W wiązki kablowe zaszyłem przekaźniki Alcatela (wersja wojskowa). Na rozwidleniach pod machą, tak aby były niewidoczne. Wiązki na nowo owinięte oryginalną taśmą. Obsługiwały sygnał z położenia aparatu zapłonowego i sterowanie z CCU tranzystora od zapłonu. Na desce napis "CODE KEY" (podświetlony) i gniazdo do włożenia 14 - pinowego wtyku (Tuchel) z odpowiednią kombinacją zestyków. Centralka na wojskowych TTL Texasa.. Minus 30, plus 40, bez problemów. 6 lat na ulicy. W pierwszym roku trzy próby kradzieży, potem spokój. Oczywiście rolki, laweta i byłoby po zawodach. Tylko własnoręcznie robione zabezpieczenia mają sens.

Przykro. CZŁOWIEK się przyzwyczaja, a neardentalczyk ma to wiecie gdzie. Może obcinanie łap ma sens ? Mimo, że ich nie popieram. Tych obcinających.

Edytowane przez mz56
Kondolencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, OBK CVT napisał:

a to? w ile minut?

 

Tego nie wiem. Pewnie też da się zdemontować, kwestia nakładu czasu którego złodziej nie ma.

Poprzednie rozwiązania to zewnętrzne blokady, łatwe do usunięcia. Ta jest zabudowana i konstrukcyjnie lepsza.

Edytowane przez vince_snd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobie dzisiejszych keylessów jestem pełen podziwu jak ludzie mogą ufać rozwiązaniu, które pozwala na uruchomienie auta w kilka sekund bez jakiegokolwiek nakładu sił.

Prawda jest taka, mechaniczne blokady nigdy nie pozwolą ich zdemontować jednym kliknięciem w urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GREGG napisał:

filmik daje do myślenia

 

bearlock to inna konstrukcja

jest kilka filmow na judupie i mozna samemu ocenic

 

11 godzin temu, GREGG napisał:

AC to jednak najlepsze zabezpieczenie...

 

racja ale lepiej zapobiegac niz szarpac sie z ubezpieczalnia

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OBK CVT napisał:

bearlock to inna konstrukcja

jest kilka filmow na judupie i mozna samemu ocenic

 

porządna blokada na pewno jest lepsza niż alarm. ile taki bearlock z montażem mniej więcej kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...