Skocz do zawartości

XI Subariada (a zarazem pierwsza zimowa) - Karelia, Półwysep Kolski i NordKapp 12-23.02.2018 r.


Justi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
W dniu 24.2.2018 o 22:32, przemekka napisał:

Załoga @Justi & @przemekka melduję się w domu.

Gratuluje szczęśliwego powrotu, jak i - tym bardziej - masy pozytywnych przeżyć :)

 

Teraz wieczorki autorskie, pogadanki w szkołach, prelekcje w zakładach pracy .... albo choćby ilustrowane wspomnienia tutaj :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dał radę chociaż ATki to nie najszczęśliwszy wybór na śniegolód. Odpalanie przy -35 bez problemu, może trochę głośne pierwsze kilkanaście obrotów silnika. Do baku konsekwentnie wlewałem środek przeciw wytrącaniu się parafiny. Jeździłem właściwie prawie cały czas 4x4 ale reduktor nie był potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2/24/2018 o 21:57, marhof napisał:

Koniec Subariady to nie koniec emocji! Dzisiaj rano było -35 stopni, auta tak się odpalało:

 

 

Dlatego np. w Kanadzie samochody juz od dawna sa wszystkie elektryczne :P Znacxzy podlaczaja grzalki do pradu, bo w tych temperaturach zwyczajnie olej gestnieje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipy Gdańskie już w domu od kilku godzin.... Pierwszy raz po powrocie do Polski z wyjazdu czuję się jakbym trafił w tropiki :P
Teraz rozpakowywanie, pranie, mycie, porządkowanie.... Jeszcze przyjdzie czas na ogarnięcie na 'spokojnie' wrażeń, ale już teraz mogę powiedzieć, że dla mnie była do najlepsza Subariada z 4 na jakich byłem (atrakcje, widoki, dojazdy), nawet mimo braku terenu :)
Dzięki za fantastyczną atmosferę! Do zobaczenia na kolejnym szlaku!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my teraz oficjalnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przemiłą atmosferę, sprawne działanie, uśmiechy i dyskusje filozoficzne o kasetonach i mikrofali (wtajemniczeni wiedzą).

Wyjazd był dla nas wielką przyjemnością i mamy nadzieję, że w tym gronie spotkamy się jeszcze nieraz na wyprawie.

Wyjazd należy również uznać za wyjątkowo udany pod względem pogody, warunków drogowych oraz aktywności zorzy. Na to nikt nie miał wpływu, ale wyszło super.

Cieszy nas, że okazało się (zgodnie z naszymi przewidywaniami), że zima na północy, nie tylko nie jest taka straszna, ale nawet jest całkiem fajna! Chyba, że się mylę, co uczestnicy? ;)

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też chcieliśmy podziękować Beacie i Miłoszowi, za to, że po raz kolejny dostarczyli nam niesamowitej dawki wrażeń, atrakcji, i dzięki nim mogliśmy poznać kolejny kawałek świata. Obawy (zwłaszcza mojej lepszej połowy ;) ) odnośnie wyprawy w zimie na północ zupełnie się nie potwierdziły. Dobre, ciepłe ubrania oraz przede wszystkim wspaniała atmosfera zapewniły odpowiedni komfort cieplny. ;)

 

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za wspaniałe towarzystwo. :)

 

Po raz kolejny też okazało się, że stereotypy, które siedzą nam w głowach, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. W Rosji było bezpiecznie, drogi były dobrze utrzymane, nie było niebezpiecznych sytuacji znanych z wyprawy na Kaukaz lub z filmów na Youtube, a rosyjscy celnicy byli serdeczni do tego stopnia, że nie chcieli nas wypuścić do Norwegii i dokładnie sprawdzali nasze auta na granicy, żebyśmy jednak u nich zostali. :D;)

 

Petersburg to osobny rozdział ... swoim rozmachem przyćmił wszystko co do tej pory widziałem. Na pewno trzeba tam będzie pojechać na dłużej latem.

 

Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejną wyprawę na Czarny Ląd.

 

Poniżej wrzucam link do albumu ze zdjęciami. Zrobione smartfonem, bo stwierdziłem, że nie będę na mrozie walczył z aparatem, więc puryści fotograficzni mogą mieć zastrzeżenia ;) ... ale liczą się wspomnienia.

 

https://photos.app.goo.gl/OjClYm701Rvbzhqn2

 

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...