Skocz do zawartości

MY10 czy ktoś rozbieral lusterko od strony kierowcy?


rafal73

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś na parkingu zahaczyl mi lusterko i rozerwalo (gownianej jakosci) zatrzaski na osłonie (I głównym mocowaniu) silniczka... próbuje się do tego dostać i udało mi się zdjac osłony, ale muszę to rozebrać cale żeby do tego silniczka dojść... i tu pytanie - czy trzeba zdjąć lustro i jak tak to czy ono jest tez na zatrzaskach i trzeba je po prostu "wytrzasnac" czy są tam jakieś inne opcje?

 

Swoją drogą jak można zrobić tak że jak ktoś szarpnie lusterko to urywaja sie takie delikatne plastikowe zaczepy to ja nie wiem.. jak sądzę osłonka pewnie do kupienia z całym lusterkiem...

 

Z góry dzięki. 9d0b1caef90ee9c0537006dd83e65150.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na parkingu zahaczyl mi lusterko i rozerwalo (gownianej jakosci) zatrzaski na osłonie (I głównym mocowaniu) silniczka... próbuje się do tego dostać i udało mi się zdjac osłony, ale muszę to rozebrać cale żeby do tego silniczka dojść... i tu pytanie - czy trzeba zdjąć lustro i jak tak to czy ono jest tez na zatrzaskach i trzeba je po prostu "wytrzasnac" czy są tam jakieś inne opcje?
 
Swoją drogą jak można zrobić tak że jak ktoś szarpnie lusterko to urywaja sie takie delikatne plastikowe zaczepy to ja nie wiem.. jak sądzę osłonka pewnie do kupienia z całym lusterkiem...
 
Z góry dzięki. 9d0b1caef90ee9c0537006dd83e65150.jpg
 
Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
 


Witam. Mi też prawdopodobnie ktoś wyłamał lusterko kierowcy na parkingu( OBK MY 2010) od tego czasu nie działa mi składanie lusterek-do tego jest lekki luz na głównym zawiasie lusterka. Reszta funkcji-grzanie,regulacja i kierunkowskaz są OK. Jakie są straty u ciebie-co dalej działa w lusterku a co przestało? Jakiś czas temu rozpocząłem temat na forum w sprawie uszkodzonego lusterka od strony kierowcy ale pozostał bez odzewu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety cały czas kręci się silniczek tak jakby chcial to lusterko złożyć... co doprowadza mnie do szału po 5min jazdy;)

To co zrobiłem, to ustawiłem je w takiej pozycji że udało mi się wcisnąć te obudowę (na zdjeciu) i zalałem klejem na tyle na ile udało mi się dostać... poxipol niestety puścił i teraz testuje klej epoxydowy... zobaczymy...

Pozdr



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbierałem obydwa lusterka, powodem nie składania się lusterka jest uszkodzona obudowa silniczka, która po uruchomieniu silniczka rozchodzi się i masz prawdopodobnie pęknięty ogranicznik. Nowe lusterko to koszt ok.1200zł, ale bez osłony zewnętrznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal73 napisał:

i zalałem klejem na tyle na ile udało mi się dostać... poxipol niestety puścił i teraz testuje klej epoxydowy...

 

Polecam coś takiego:

 

http://allegro.pl/k2-klej-do-plastiku-bezbarwny-plastic-welder-25ml-i6773032029.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
U mnie niestety cały czas kręci się silniczek tak jakby chcial to lusterko złożyć... co doprowadza mnie do szału po 5min jazdy;)

To co zrobiłem, to ustawiłem je w takiej pozycji że udało mi się wcisnąć te obudowę (na zdjeciu) i zalałem klejem na tyle na ile udało mi się dostać... poxipol niestety puścił i teraz testuje klej epoxydowy... zobaczymy...

Pozdr



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



Witam.
Jak po zabiegach naprawczych? Udało się dojść do porozumienia z lusterkiem?
U mnie wogóle silniczek nie kręci i jest dziwny luz na głównym zawiasie lusterka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja rozbierałem obydwa lusterka, powodem nie składania się lusterka jest uszkodzona obudowa silniczka, która po uruchomieniu silniczka rozchodzi się i masz prawdopodobnie pęknięty ogranicznik. Nowe lusterko to koszt ok.1200zł, ale bez osłony zewnętrznej 
Czy rozbierałeś lusterka na części pierwsze?
U mnie po ściągnięciu osłony okazało się że jest przerwany przewód do sterowania silniczkiem do składania lusterka.Ponaddto chyba jest rozwalony ogranicznik i połamane jakieś plasticzki w środku.Nie mam pojęcia jak sie do tego dostać.Czy najpierw trzeba zacząć od całkowitego zdemontowania lusterka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mialem ten sam problem, ale udalo mi sie rozebrac lusterko i poskladac silniczek ,ktory obluzowal sie w obudowie. Po zlozeniu ,  wstepnie spialem calosc opaska zaciskowa i nawet dzialalo. Teraz czekam na cieplejsze dni i chce to poskladac juz konkretniej i skleic obudowe .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .
Mialem ten sam problem, ale udalo mi sie rozebrac lusterko i poskladac silniczek ,ktory obluzowal sie w obudowie. Po zlozeniu ,  wstepnie spialem calosc opaska zaciskowa i nawet dzialalo. Teraz czekam na cieplejsze dni i chce to poskladac juz konkretniej i skleic obudowe .
 
Pozdrawiam
A możesz się podzielić informacjami jak rozebrać to lusterko? Z tego co widzę to trzeba rozgrzebać je całkowicie bo po ściągnięciu osłony i tak mało da się tam naprawić.byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.01.2018 o 13:20, von Grosheck napisał:
W dniu 1.01.2018 o 13:08, motofun napisał:
Witam .
Mialem ten sam problem, ale udalo mi sie rozebrac lusterko i poskladac silniczek ,ktory obluzowal sie w obudowie. Po zlozeniu ,  wstepnie spialem calosc opaska zaciskowa i nawet dzialalo. Teraz czekam na cieplejsze dni i chce to poskladac juz konkretniej i skleic obudowe .
 
Pozdrawiam

A możesz się podzielić informacjami jak rozebrać to lusterko? Z tego co widzę to trzeba rozgrzebać je całkowicie bo po ściągnięciu osłony i tak mało da się tam naprawić.byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Przyłączam się do pytania kolegi. Też padł mi mechanizm składania lusterka (Outback 2010) i muszę ściągnąć zewnętrzną obudowę lusterka. Jak to zrobić żeby nie połamać "zatrzasków". Proszę o pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Cześć,

Właśnie ogarnąłem uszkodzenie składania lusterka bocznego kierowcy (Outback 2010 BM/BR)

Objaw:

terkotanie silniczka składającego lusterko, brak składania/rozkładania, luz lusterka przy poruszaniu ręcznym.

 

Naprawa:

Najważniejsze: nie trzeba całkowicie rozbierać lusterka! :)

1)Trzeba zdjąć plastikową lakierowaną część obudowy (podważyć delikatnie np. śrubokrętem a potem placami- jest na zatrzaskach). Nie ma konieczności zdejmowania lusterka z drzwi, co wymaga zdejmowania tapicerki drzwi, aczkolwiek ja zdjąłem, było poręczniej.

2) Po zdjęciu w.w. obudowy od przodu lusterka ukazał się problem- pęknięty zatrzask obudowy silniczka powodujący luz i przeskakiwanie zębatek wewnątrz.

3) Usterkę zlikwidowalem stabilizując obudowę silniczka klinem wbitym od góry.

Przed wbiciem klina trzeba tylko poruszać lusterkiem i obudową, żeby dało się ja łatwo domknąć.

Działa super- składa, rozkłada, nie hałasuje.

 

Na załączonym zdjęciu widać otwarte lusterko, widać pęknięty zatrzask obudowy silniczka, palec wskazuje miejsce wbicia klina.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę równie skutecznego i szczęśliwego usunięcia awarii  :)

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20190922_210021406.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Myślę, że rozsądniej będzie "pospawać " na gorąco stalowymi spinkami, jeszcze nie wiem, może i w moim lusterku jest ten sam defekt, i nie mam pojęcia jak duża powierzchnia będzie do spięcia spinkami na gorąco. Kupiłem używkę za 340 pln, więc jak uda mi się to naprawić....będzie do wyceny.

Cały zestaw lewego lusterka na AliExpres. Screenshot_20230715_172300_AliExpress.thumb.jpg.c6c2a0a699f676f2dcb8aa038075e8b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...