Kario

Czy samochody Subaru są ocynkowane

28 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2017 o 23:10, Kario napisał:

Mam urządzenie, które jest w stanie to stwierdzić i działa poprawnie na rożnych autach, które testowałem.

Jakie to urządzenie  ?

10 godzin temu, Kario napisał:

Co do uszkodzeń - na lakierze nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych od uszczelki.

Linia powierzchniowej korozji pasuje do linii przylegania uszczelek.

Masz uszkodzenia mechaniczne, które spowodowały taką korozję.

Nie pisz, że nie ma uszkodzeń mechanicznych - przecież na miejscu tych uszkodzeń jest rdza, więc jak stwierdzisz, że ich nie było ?

Nie ma tragedii. Oczyścić, inhibitor, podkład, lakier - i będzie lepiej jak było fabrycznie.

Tak obecnie są produkowane wszystkie marki pojazdów.

0

10 godzin temu, rombu napisał:

Jakie to urządzenie  ?

Linia powierzchniowej korozji pasuje do linii przylegania uszczelek.

Masz uszkodzenia mechaniczne, które spowodowały taką korozję.

Nie pisz, że nie ma uszkodzeń mechanicznych - przecież na miejscu tych uszkodzeń jest rdza, więc jak stwierdzisz, że ich nie było ?

Nie ma tragedii. Oczyścić, inhibitor, podkład, lakier - i będzie lepiej jak było fabrycznie.

Tak obecnie są produkowane wszystkie marki pojazdów.

Co do urządzenia to miernik grubości lakieru z taka dodatkowa funkcja. Nie chce tutaj reklamować urządzeń.

Co do uszkodzeń mechanicznych - jest do dobra uwaga, masz racje trudniej to zauważyć, ale są tez miejsca gdzie korozja się zaczyna bąble są malutkie, jest tam też nadal lakier - bez uszkodzeń. Widziałem inne OBK, starsze, z większym przebiegiem z mocno porysowanymi tymi miejscami - zero korozji. Znowu w miejscach gdzie rysa jest korozji nie ma.. Gdyby to była uszczelka to inne egzemplarze też by rdzewiały. Gdyby to było od uszkodzeń mechanicznych, to rdzewiałby inne auta. A rdzewieje tylko mój z tego co ustaliłem.

0

Dnia 18.05.2017 o 12:22, Gregorius napisał:
Dnia 18.05.2017 o 12:01, aflinta napisał:

Sadzac z artykulu to katofereza jest metoda nanoszenia farby/malowania/  elementow metalowych, a nie motoda do pokrywania powloka  galwaniczna typu cynkowanie.

W artykule, który zacytowałeś napisano:

Cytat

Drugim zadaniem jest nałożenie na powierzchnię wolną od zanieczyszczeń mikrokrystalicznej, szczelnej o odpowiedniej gęstości powłoki fosforanów cynku, niklu i manganu. Gwarantuje ona doskonalą przyczepność farby kataforetycznej do podłoża oraz najlepszą barierę ochronną.

Zatem, jeśli to ta sama technologia, co w  FHI, to są cynkowane (lub bardziej precyzyjnie - fosforanowane), bo to jeden z etapów malowania kataforetycznego.

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.