Skocz do zawartości

Czy samochody Subaru są ocynkowane


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.05.2017 o 23:10, Kario napisał:

Mam urządzenie, które jest w stanie to stwierdzić i działa poprawnie na rożnych autach, które testowałem.

Jakie to urządzenie  ?

10 godzin temu, Kario napisał:

Co do uszkodzeń - na lakierze nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych od uszczelki.

Linia powierzchniowej korozji pasuje do linii przylegania uszczelek.

Masz uszkodzenia mechaniczne, które spowodowały taką korozję.

Nie pisz, że nie ma uszkodzeń mechanicznych - przecież na miejscu tych uszkodzeń jest rdza, więc jak stwierdzisz, że ich nie było ?

 

Nie ma tragedii. Oczyścić, inhibitor, podkład, lakier - i będzie lepiej jak było fabrycznie.

 

Tak obecnie są produkowane wszystkie marki pojazdów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rombu napisał:

Jakie to urządzenie  ?

Linia powierzchniowej korozji pasuje do linii przylegania uszczelek.

Masz uszkodzenia mechaniczne, które spowodowały taką korozję.

Nie pisz, że nie ma uszkodzeń mechanicznych - przecież na miejscu tych uszkodzeń jest rdza, więc jak stwierdzisz, że ich nie było ?

 

Nie ma tragedii. Oczyścić, inhibitor, podkład, lakier - i będzie lepiej jak było fabrycznie.

 

Tak obecnie są produkowane wszystkie marki pojazdów.

 

Co do urządzenia to miernik grubości lakieru z taka dodatkowa funkcja. Nie chce tutaj reklamować urządzeń.

Co do uszkodzeń mechanicznych - jest do dobra uwaga, masz racje trudniej to zauważyć, ale są tez miejsca gdzie korozja się zaczyna bąble są malutkie, jest tam też nadal lakier - bez uszkodzeń. Widziałem inne OBK, starsze, z większym przebiegiem z mocno porysowanymi tymi miejscami - zero korozji. Znowu w miejscach gdzie rysa jest korozji nie ma.. Gdyby to była uszczelka to inne egzemplarze też by rdzewiały. Gdyby to było od uszkodzeń mechanicznych, to rdzewiałby inne auta. A rdzewieje tylko mój z tego co ustaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 12:22, Gregorius napisał:
Dnia 18.05.2017 o 12:01, aflinta napisał:

Sadzac z artykulu to katofereza jest metoda nanoszenia farby/malowania/  elementow metalowych, a nie motoda do pokrywania powloka  galwaniczna typu cynkowanie.

 

W artykule, który zacytowałeś napisano:

Cytat

Drugim zadaniem jest nałożenie na powierzchnię wolną od zanieczyszczeń mikrokrystalicznej, szczelnej o odpowiedniej gęstości powłoki fosforanów cynku, niklu i manganu. Gwarantuje ona doskonalą przyczepność farby kataforetycznej do podłoża oraz najlepszą barierę ochronną.

Zatem, jeśli to ta sama technologia, co w  FHI, to są cynkowane (lub bardziej precyzyjnie - fosforanowane), bo to jeden z etapów malowania kataforetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 18.05.2017 o 22:11, rombu napisał:

Linia powierzchniowej korozji pasuje do linii przylegania uszczelek.

Witam, przyłącze się do rozmowy. W zeszłym roku kupiłem SBD OBK MY11 115tys km. Mam taką samą sytuację w przednich drzwiach (jedne i drugie) i tylnej klapie. W marcu na przeglądzie w ASO Nowy Sącz zwróciłem na to uwagę (juz jest po gwarancji blachy bo nie było robionych przeglądów lakieru), panowie z ASO polecili mi jeden warsztat i podpowiedzieli po cichu, że warto by było o konserwacji też pomyśleć. Udałem się do owego warsztatu a później do kilku innych w tym też zaznajomionych i wszystkie potwierdziły, że konserwacja to już dawno powinna być zrobiona a odnośnie tych uszczelek również zgodnie stwierdzili, że przy tak cienkiej warstwie lakieru jaka jest nakładana od kilku lat na samochody (nie tylko subaru) powinno się kilka razy w roku porządnie wszystkie uszczelki smarować silikonem. Jeśli to nie jest robione, to pod uszczelką zatrzymuje się woda, która przy wspomnianej warstwie lakieru czyni spustoszenie. Nie musi być uszkodzeń mechanicznych podobno. 

Dla mnie to katastrofa, że w 5 - 6 letnim aucie trzeba robić konserwację czy robić takie poprawki lakiernicze. Ale wychodzi na to, że nie jesteś osamotniony w tej sytuacji. Jestem umówiony w połowie lipca na ww prace.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wcześniej napisał, kiedyś Subaru miało konserwację podwozia, ale teraz nie ma bo SIP uznał, że będą tańsze. Też byłem w warsztacie z zapytaniem o konserwację i właściciel warsztatu mi mówi, że miał niedawno nowe Audi A8 z salonu, a pod spodem szare brachy i też pojawiło się po to by konserwację położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Licho napisał:

Jak już ktoś wcześniej napisał, kiedyś Subaru miało konserwację podwozia, ale teraz nie ma bo SIP uznał, że będą tańsze

SIP to tylko importer nie producent. Konserwacja podwozia wykonywana jest na etapie produkcji czyli w kraju kwitnącej wiśni... Producent tnie koszta. Jakoś tam te nowe Subaraki są zakonserwowane ale mogłyby być  lepiej. Zawsze możesz taką konserwacje wykonać na własną rękę -nie zaszkodzi. Należy zadać sobie natomiast pytanie czy warto tzn. czy to auto ma u Ciebie dożywocie bo wtedy naturalnie że warto  ale jeżeli za 3,4 lata auta masz zamiar się pozbyć ( a calkiem sporo ludzi tak czyni ) to fabryczna konserwacja spokojnie  ten okres wytrzyma a później to nich się martwi  kolejny właściciel :) - jakiekolwiek inwestycje w samochód się nigdy nie zwracają  a samochód z roku na rok traci na wartości.

I jakoś się ten biznes kręci bo inaczej wszyscy smigaliby starymi autami

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karas6+, nic dodać nic ująć. Niezależnie od marki nie ma zmiłuj. Jest tak samo. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Importer może robić cuda, a i tak nie przeskoczy..., co skłania do, skąd inąd, innych przemyśleń.:cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może importer w Norwegii biorąc pod uwagę zimowe warunki drogowe, zabezpiecza dodatkowo, przed sprzedażą auta ? Pytam - nie stwierdzam - bo nie wiem. Może mają na tyle dużą marżę, że im się to kalkuluje ...czy tez raczej kalkulowałoby gdyby faktycznie tak robili ;-)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, vonda napisał:

a może importer w Norwegii biorąc pod uwagę zimowe warunki drogowe, zabezpiecza dodatkowo, przed sprzedażą auta ? Pytam - nie stwierdzam - bo nie wiem. Może mają na tyle dużą marżę, że im się to kalkuluje ...czy tez raczej kalkulowałoby gdyby faktycznie tak robili ;-)
 

Szczerze mowiac - nie wiem.  Dopoki mam gwarancje jest to problem dealera i nie wnikam jak to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kuba Więcek napisał:

przyłącze się do rozmowy

 

To nie jest dział na rozmowy tylko na pytania do Dyrekcji... jeśli jest potrzeba rozmowy to proponuję przeniesienie wąteku do działu technicznego... bo jak rozumiem kwestia tytułowego ocynkowania została już wyjaśniona przez DT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gorion napisał:

Jeśli ja dobrze zrozumiałem odpowiedź to nie ma ocynkowania?

 

@aflinta wkleił link z którego wynika że jest:

 

Cytat

 

(...)

Instalację do malowania elektroforetycznego stanowi linia składająca się z szeregu wanien w których zachodzą procesy : przygotowania powierzchni w tym fosforanowania cynkowego, nakładania powłoki i polimeryzacji.

Pierwszym zadaniem przygotowania powierzchni jest jej odtłuszczenie dlatego elementy przeznaczone do malowania nie mogą posiadać trudno usuwalnych zanieczyszczeń, ciał obcych czy ognisk korozji.

Drugim zadaniem jest nałożenie na powierzchnię wolną od zanieczyszczeń mikrokrystalicznej, szczelnej o odpowiedniej gęstości powłoki fosforanów cynku, niklu i manganu. Gwarantuje ona doskonalą przyczepność farby kataforetycznej do podłoża oraz najlepszą barierę ochronną.

(...)

 

Źródło: http://defacto.info.pl/index.php/technologia/29-malowanie-kataforetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorion - daj spokój. To jasno wynika z wątku - jest "ocynkowanie". Za to nie ma ocynkowania, bo takiej technologii się nie stosuje przy produkcji aut.
Założę się, że też masz w szafce jakieś "Adidasy" mimo, że to Nike ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie można chociaż uzyskać informacje o grubości tej warstwy skoro jej skład i cel jest zdaje się objęty tajemnicą producenta ;) Powinno dać to jakieś wyobrażenie o zastosowanej technologii i wyjaśnić też inne pytanie, które przewijało się w tym wątku bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gorion napisał:

skład i cel jest zdaje się objęty tajemnicą producenta

 

Chyba tajemnicą poliszynela ;) skoro jest powszechnie stosowana w przemyśle motoryzacyjnym. 

 

7 godzin temu, gorion napisał:

uzyskać informacje o grubości tej warstwy

 

Swoją drogą to ciekawa czy producent przekazuje importerom w specyfikacji tak szczegółowe informacje? 

Z ogólnych informacji technologicznych wynika, że powłoki tego typu mają grubość od 10 do 50 um.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Urabus napisał:

 

Chyba tajemnicą poliszynela ;) skoro jest powszechnie stosowana w przemyśle motoryzacyjnym. 

 

Dyskutujemy zdaje się o Subaru, średnio interesują mnie inne marki. Może gdybysmy mogli się łaskawie dowiedzieć co jest stosowane w Subaru to moglibysmy podywagować na temat zalet i wad, gdyż ich skuteczność jest zdaje się inna. Ale to offtop.

 

1 godzinę temu, Urabus napisał:

 

Swoją drogą to ciekawa czy producent przekazuje importerom w specyfikacji tak szczegółowe informacje? 

Z ogólnych informacji technologicznych wynika, że powłoki tego typu mają grubość od 10 do 50 um.


Jak widać rozrzut jest duży. A technologia o której pisał dział techniczny teoretycznie pozwala na uzyskiwanie warstwy cieńszej nawet niż te 10um.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gorion napisał:

Na prawdę nie wiem gdzie to wyczytałeś z odpowiedzi Dyrekcji? Prośba o nie sprowadzanie wątku do poziomu obuwniczego.

 

Jako inżynier posiadłem umiejętność czytania ze zrozumieniem - po prostu. :)

Co do poziomu - pytanie zawarte w temacie wątku wskazuje na stosowanie przez autora słownictwa potocznego, lub brak wiedzy technicznej. W obu przypadkach odpowiedź będzie ta sama - są ocynkowane!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, OBK CVT napisał:

 

8-10 mikrometrow

to wystarcza do protektorowania blachy stalowej wiec nakladanie grubszej warstwy nie ma sensu

 

tapatalked

Widzę, że grono ekspertów zaczyna już dywagować na temat potencjalnego rozwiązania zakładając jakieś 'czarne' scenariusze ;) Ja bym poczekał na stanowisko SIP oczywiście o ile dysponuje on takimi informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gorion napisał:

Widzę, że grono ekspertów zaczyna już dywagować...

 

ale tu nie ma nad czym dywagowac

jezeli jest ocynk to ma 10 mikrometrow o co zreszta pytales, wiec dostales odp od eksperta mgr inz mechanika po wyzszej szkole morskiej w szczecinie obecnie akademii morskiej ;)

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...