Skocz do zawartości

Czy samochody Subaru są ocynkowane


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, OBK CVT napisał:

 

ale tu nie ma nad czym dywagowac

jezeli jest ocynk to ma 10 mikrometrow o co zreszta pytales, wiec dostales odp od eksperta mgr inz mechanika po wyzszej szkole morskiej w szczecinie obecnie akademii morskiej ;)

 

tapatalked

Przepraszam bardzo, czy nie jest to dzial pytan do Dyrekcji ;) Pytania były konkretne - jak na razie poza jedną niezbyt precyzyjną odpowiedzią nie zostało to doprecyzowane przez SIP'a. Po prostu dla laika oficjalnie: ocynkowanie TAK/NIE, grubość warstwy um? Czy można otrzymać takie informacje bez wnikania czemu je potrzebujemy?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gorion napisał:

Przepraszam bardzo, czy nie jest to dzial pytan do Dyrekcji

 

Absolutnie jest... przypominam niemniej o przesłaniu Dyrekcji i proszę o niedeprecjonowanie odpowiedzi tych, którzy wiedzą ;) 

 

Dnia 18.03.2005 o 13:00, Dyrekcja napisał:

Jednocześnie w tym miejscu chcę podziękować wszystkim tym, którzy znając odpowiedzi na zadawane pytania niejednokrotnie wyręczają mnie w odpowiedzi skracając tym samym czas oczekiwania pytającego (czasem przy okazji takich wyręczających odpowiedzi sam miałem okazję dowiedzieć się czegoś nowego :) ).

Źródło: Tematy pytań, czas odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Urabus napisał:

 

Absolutnie jest... przypominam niemniej o przesłaniu Dyrekcji i proszę o niedeprecjonowanie odpowiedzi tych, którzy wiedzą ;) 

 

Źródło: Tematy pytań, czas odpowiedzi

I słusznie, nie chcielibyśmy przecież niepotrzebnie zawracać jej głowę :) Skoro użytkownicy wiedzą lepiej od Dyrekcji może odpowiedzą na to i stanie się to jednocześnie jej oficjalnym stanowiskiem gdyż oni "wiedzą" ;)

Cytat

Po prostu dla laika oficjalnie: ocynkowanie TAK/NIE, grubość warstwy um? Czy można otrzymać takie informacje bez wnikania czemu je potrzebujemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwozie można wyprodukować z arkuszy blach ocynkowanych lub nieocynkowanych.

Wygląda, że Subaru produkuje z blach nieocynkowanych.

Po procesie wykrawania, kształtowania i łączenia i tak każde nadwozie, praktycznie u wszystkich producentów, jest poddawane procesom wcześniej opisanym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rombu napisał:

Nadwozie można wyprodukować z arkuszy blach ocynkowanych lub nieocynkowanych.

Wygląda, że Subaru produkuje z blach nieocynkowanych.

Po procesie wykrawania, kształtowania i łączenia i tak każde nadwozie, praktycznie u wszystkich producentów, jest poddawane procesom wcześniej opisanym.

 

Faktycznie, mi też tak to wygląda. Informacje, które udało nam się uzyskać w tym wątku, również nie wykluczają tej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej powłoce galwanicznej DT pisał już na pierwszej stronie choć wyjaśniło się tyle, że nie znamy i nie poznamy grubości (oraz pewnie składu?) tej warstwy. Czyli to, o czym pisał wcześniej @rombu jest jak dla mnie najbardziej prawdopodobne: użyciu nieocynkowanej blachy, poddawanej procesowi kataforezy jako jedynemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu w procesie produkcji nadwozia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Urabus zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...