Skocz do zawartości

Subaru Legacy IV - Opony Letnie - 225/45R17


Michał Kasperowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem tu nowy więc witam wszystkich.

 

Jako, że jestem świeżym właścicielem Subaraka (2004 H6 3.0) i stanąłem przed zakupem nowych opon letnich, mam pytanie:

 

Czy jest możliwa zmiana opon z 215/45R17 na 225/45R17? Wiem, że rozmiaru 225/45R17 brak wśród przewidzianych zamienników.

Wychodzi różnica średnic 9mm - 1,4%.

 

 

z góry dzięki za pomoc.

Michał

Edytowane przez Michał Kasperowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michał Kasperowicz napisał:

Cześć,

Jestem tu nowy więc witam wszystkich.

 

Jako, że jestem świeżym właścicielem Subaraka (2004 H6 3.0) i stanąłem przed zakupem nowych opon letnich, mam pytanie:

 

Czy jest możliwa zmiana opon z 215/45R17 na 225/45R17? Wiem, że rozmiaru 225/45R17 brak wśród przewidzianych zamienników.

Wychodzi różnica średnic 9mm - 1,4%.

 

 

z góry dzięki za pomoc.

Michał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał Kasperowicz napisał:

Cześć,

Jestem tu nowy więc witam wszystkich.

 

Jako, że jestem świeżym właścicielem Subaraka (2004 H6 3.0) i stanąłem przed zakupem nowych opon letnich, mam pytanie:

 

Czy jest możliwa zmiana opon z 215/45R17 na 225/45R17? Wiem, że rozmiaru 225/45R17 brak wśród przewidzianych zamienników.

Wychodzi różnica średnic 9mm - 1,4%.

 

 

z góry dzięki za pomoc.

Michał

Ja takie mam i jest ok.Nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłbym 225/45 r17 z trzech powodów:

1. Opony będą tańsze

2. Dopuszczalna jest zmiana średnicy opony w zakresie -2% + 1.5% więc o ile dobrze wyliczyłeś to 1.4% to wszystko powinno być w porządku.

3. Parcin Paul tak ma i nic się nie dzieje

 

Z rozmiaru 225/45 R17 zastanawiałbym się między:

1. Nexen N FERA SU1  (ok 250 zł) etykieta C B 69 (Najlepsza cena)

2. Sava Intensa UHP 2 cena ok 270 zł etykieta C A 66 (Najlepsza etykieta)

3. Uniroyal RainSport 3 cena ok 300zł etykieta C A 71 (tutaj zaskoczenie hałasem, dobra na deszczu)

4. Hankook Ventus Prime 3 K125 cana ok 300, etykieta C A 72 (bez szału ale premium, cena/jakość)

5. Goodyear Efficientgrip Performance cena ok 360 zł etykieta C A 69 (drogo, bardzo dobra w testach opon)

 

Lista od najtańszych, ale bez żadnych chińczyków, opony godne polecenia. Nie jeżdziłem tylko na tych savach wiec ich nie znam, ale mają dobrą etykiete i opinie więc ja wstawiłem do mojego top 5.

Edytowane przez SonicVegA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 18.05.2017 o 12:35, Slawskip napisał:

to ja bym jeszcze do grona tych opon dodał Fulda SportControl 2 cena okolice 300 zł, etykieta C A 67. Mój brat ma w swoim Legacy i chwali.

 

 

To ja tylko dodam wywołany do odpowiedzi, że opony spisują się dobrze, ale nie są aż tak ciche jakby na to wskazywała etykieta. Ja nie czuje większej różnicy w porównaniu do zimowych nokianów które mają cos okolo 70db.

 

Długo się zastanawiałem jaki rozmiar oponek wziąć i zdecydowałem się na 225/45R17 ze względu na minimalnie większy komfort, we Wrocławiu jest sporo bruku, który lata świetności ma już za sobą. Jeżeli miałbym brać oponki na trasę to wybrałbym fabryczny rozmiar. Dla mnie jest większy komfort na krótkich poprzecznych nierównościach, a wpływ na osiągi czy spalanie, jest nie zauważalny.

 

poniżej możecie zobaczyć jak wygląda 225 założone na aucie. 

 

 

IMG_20170401_143326.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Odkopuje, muszę zakupić opony letnie do Legacy, a ten watek najbardziej pasuje do moich typów. 

 

1)Zastanawiam się nad tymi oponami :

Dunlop Sport Maxx RT 2
ContiSportContact 5
Fulda SportControl

2) Rozmiar opony zostawić fabryczny 215/45 R17 

czy może 215/50 R17 ?

 

@msi , @Paweł Ślawski jakie masz opinie o Fulda po dłuższym użytkowaniu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ogrzewam kotleta, a co z rantem ochronnym ma to dla was znaczenie ? część tych propozycji ma część nie. Dla mnie jest to dość ważne by miał ten rant. Używam teraz Gamma B2 kormorana ale to są słabe opony i chcę zmienić. No i czy różnica szerokości po między 225 i 215 ma aż takie znaczenie ? mam tu na myśli 45/225/17 czy też 45/215/17

Edytowane przez voywit35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...