Skocz do zawartości

Cos stuka pod deska rozdzielcza


uxon

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czasu zaczely mi sie pojawiac stukniecia (chyba) pod deska rozdzielcza przy jezdzie po dziurach. Do tej pory zdarzalo sie to sporadycznie, ale po wymianie zawieszenia na twardsze, problem mocno sie zaostrzyl. Stuki pojawiaja sie gdzies pod deska rozdzielcza po stronie pasazera (ew. mogloby to tez byc gdzies od szyby albo prawego slupka). Na ucho ciezko zlokalizowac dokladne miesjce, tym bardziej, ze to po stronie pasazera.

Czy ktos z was ma pomysl, co moze wydawac takie dzwieki? Ktos mial podobny problem? Gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wszystko... Jakaś luźna kostka na przykład. U mnie też stuka, choć pod deską wszystko sprawdzone i owinięte gąbką - podejrzane jest jeszcze podszybie (luz na spinkach) i mechanizm wycieraczek. Może być też maska (luz na zawiasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, u mnie we Forku to samo, gdzies jakby z poduszki pasazera :(

Ja juz kupilem ze stukaniem, a od poprzedniego wlasciciela wiem, ze zajrzal juz wszedzie i nie doszedl co to :(

Co ciekawe czasem stuka, czasem nie. Probowalem to powiazac z warunkami atmosferycznymi, bo mam wrazenie, ze jak jest wilgotno to trzeszczy, a wlasciwie drży  bardziej, ale rez nie ma reguły :(

Tez mam twardzszy zawias, bo ironmany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś wali od kupna, nie wiem co to jest ale strasznie mnie to ostatnio wnerwia bo im szybciej na zakręcie wjadę w jakąś głębszą przeszkodę tym mocniej to się odczuwa, po 2 latach mnie już szlag trafia :angry: Ostatnio mi mechanik powiedział że przegub ale mi się wydaje że to coś bardziej od układu kierowniczego, co dziwne od ponad 2 lat jeszcze się to nie rozleciało... (dzieje się to od strony deski rozdzielczej, a bardziej szczegółowo pod nią)

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszedlem... co trzeszczy ;)

Dziewczyna jechala wolno po wybojach, a ja wychylilem sie na zewnatrz i obsluchalem podszybie z zewnatrz.

Okazalo sie, ze luz na zawiasach maski daje efekt jakby tluklo sie cos wewnatrz deski rozdzielczej.

Zeby sie jeszcze upewnic to gdy zaczelo trzeszczec otworzylem maske podczas jazdy (oczywiscie powoli) i ucichlo ;)

Takze u mnie na bank zawiasy byly winne.

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzilem wczoraj, ze tez mam luz na jednym z zawiasow. Nie wydaje mi sie, zeby mialo to uzdrowic odglosy, le od czegos trzeba zaczac. Z tego, co patrzylem, to nie ma tam zadnej mozliwosci poprawy (sa nierozbieralne), tylko wymiana ratuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje podlozyc na probe jakies 2 gumowe klocki, cos w stylu "balwankow" na przodzie maski, tylko przy samych zawiasach i zobaczymy.

U mnie wygląda to tak:

Ze środka jest wrażenia jakby coś w desce rozdzielczej się tłukło, a to zawiasy maski ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wymieniłem całe zawieszenie od strony kierowcy, wszystkie łożyska, itd. odwiedziłem kilka warsztatów, a na koniec odkryłem ze to tez zawias podlozylem kawałek gąbki i po problemie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...