Skocz do zawartości

Bujanie silnikiem na półsprzęgle po trasie.


urwis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przypadłość następująca. Gdy silnik zimny wszystko ok. Ruszanie bez problemu, ale wystarczy przejechać 5 km i się delikatnie zaczyna. Przy ruszaniu silnik się buja. Po trasie to w ogóle tragedia, buja się i wali jak szalony. Trzeba bardzo delikatnie ruszać. Ostygnie i znów jest ok.

Sprzęgło? Wiskoza?

Dodam, że szumi most lub łożysko z tyłu. Może to ma coś wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, urwis napisał:

Cześć,

przypadłość następująca. Gdy silnik zimny wszystko ok. Ruszanie bez problemu, ale wystarczy przejechać 5 km i się delikatnie zaczyna. Przy ruszaniu silnik się buja. Po trasie to w ogóle tragedia, buja się i wali jak szalony. Trzeba bardzo delikatnie ruszać. Ostygnie i znów jest ok.

Sprzęgło? Wiskoza?

Dodam, że szumi most lub łożysko z tyłu. Może to ma coś wspólnego?

 

Ile kkm zrobione na LPG i kiedy było do zaworów zaglądane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie występuje podobny objaw. Ostatnio po regulacji zaworów, wymianie świec i szumiących łożysk w skrzyni (wszystko było robione razem) mam wrażenie, że mocniej się to daje we znaki na LPG niż PB (może to przypadek bo sporadycznie jeżdżę na PB kiedy silnik jest rozgrzany).

W każdym razie wszystko jest ok na zimnym, po jakimś czasie jazdy sprzęgło robi się jakby twardsze i bardzo trudno jest ruszyć bez wywołania tego telepania (czasami pomaga wkręcenie na obroty przed ruszeniem....ale nie zawsze)

 

W ASO Koper (bardzo wstępnie i bez oglądania - diagnoza na podstawie mojego opisu słownego) stawiają na przypalone sprzęgło. Sugerują wymianę wraz z kołem zamachowym.

 

Czy jakieś inne przyczyny wchodzą w gre? Poduszki silnika? Wtryskiwacze gazu? (o takich opcjach też słyszałem) 

Ktoś coś wie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, diamond napisał:

W moim przypadku, bujanie/kołysanie silnika miało przyczynę, wytartego wałka rozrządu, z tym że mam skrzynię AT.. 

 

Ale Tobie chyba bujało nie tylko na półsprzęgle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...