Jump to content

Impreza GF8 GT 98' Intercooler + cewka

piotrek_22

Recommended Posts

Hej, w moim GT oryginalny intercooler jest w tragicznym stanie (blaszki prawie nie przepuszczają powietrza). Z tego tytułu zastanawiam się co będzie najlepiej wybrać - jakiś używany (od GC/GD - trzeba pewnie trochę rzeźbić z mocowaniami, a wolałbym tego uniknąć ) czy np ten od turboworks? 

http://turboworks.pl/Intercooler-Subaru-Impreza-WRX-GC8-510x200x100mm-p387

Przy okazji zapytam Was Drodzy Forumowicze jaką powinienem ogarnąć cewkę zapłonową? Warto używaną z allegro czy jakaś nową? Obecna puszcza prąd bokiem przy wilgotniejszej aurze powoduje gaśniecie subaraka?

Edited by piotrek_22

Ten intercooler jest do new age, ale pewnie da sie zaadaptowac, skoro fabryczne z new age sie da.

Druga sprawa - na przestrzeni lat bylo mnostwo roznych testow. Idealne to te "chinskie" intercoolery nie sa. Ale pewnie beda i tak lepsze niz "konczacy sie" seryjny.

Jak masz dlubac z IC z GD, to chyba lepiej po prostu poszukac uzywki w dobrym stanie z WRX new age - tez troche dlubania z mocowaniami, plus giecie rury od zaworu (chyba, ze masz atmosferyczny i powrot zaslepiony, to giecie rury Cie ominie :))

Inna sprawa, ze moze warto spedzic troche czasu ze szczypczykami i poprostowac blaszki, przedmuchac kanaly troche i wio w droge.

Co do cewki - chyba lepiej kupic nowa. Jest troche zamiennikow na rynku teraz - ceny nie sa chyba jakies dramatyczne, zwlaszcza biorac pod uwage, ze nie jest to znow jakis czesty zakup.

Mam takiego Ic od turboworks. Błąd w opisie - bo on jest dedykowany do GD. Jest kolizja i to znaczna z cewką i zbiorniczkiem od sprzęgła. Cewce zrobiłem relokację a zbiorniczek udało się lekko przemodelować. Mocowania IC customowe. Ten IC jest większy niż IC GD Spec C. A co do testów IC - sporo firm i producentów nie chciałoby aby chińskie repliki im zabierały zyski. Mam IC i dużą chłodnicę wody  też turboworks - 2 lata już dają radę.  Testy użytkowników np zza oceanu pokazują, że chłodzą dobrze. Sam mam pod maską system natrysku wody wraz z czujnikiem temperatury więc jak  skończę przerabiać splitter to zrobię testy temperatur  latem. 

Edited by MariuS

4 godziny temu, lucza napisał:

AMI,matko pieniężna przeoczekiwana,Ty żyjesz? pozdrawiam serdecznie :) ,pozdro.

Zyje, zyje - tylko jakos malo czasu na forum ostatnio :)