Jump to content

GH - ruda na tylnej klapie

Recommended Posts

To, że klapa bagażnika w lanosach rdzewieje, to wiedza powszechna. Natomiast powstaje pytanie, czy da się coś z tym zrobić? Słyszałem teorię, że otwory odprowadzające wodę nie sprawują się najlepiej i wtedy wilgoć zostaje w klapie. Może by tak przed malowaniem zrobić inne otwory albo obecne powiększyć? Przerabiał ktoś temat?

• 2 weeks later...
Dnia 10.05.2017 o 12:56, rosaskc napisał:

To, że klapa bagażnika w lanosach rdzewieje, to wiedza powszechna. Natomiast powstaje pytanie, czy da się coś z tym zrobić? Słyszałem teorię, że otwory odprowadzające wodę nie sprawują się najlepiej i wtedy wilgoć zostaje w klapie. Może by tak przed malowaniem zrobić inne otwory albo obecne powiększyć? Przerabiał ktoś temat?

Ja odniosłem wrażenie, że listwa przykręcona jest jakby na styk do klapy. W pewnych okolicznościach może przylegać/obcierać lakier. Posmarowałem ten punkt styku smarem silikonowym i liczę, że to trochę wyprze wilgoci. Najlepiej byłoby tam położyć jakąś warstwę lakieru bezbarwnego. Dodatkowe otwory w listwie też może by coś pomogły.

Oglądałem klapę od zewnątrz i wewnątrz i nie wydaje mi się, że to tylko kwestia listwy. Ruda u mnie wychodzi między znaczkiem Plejad a szybą, nad listwą przy obu jej końcach, na śrubach do lamp, przy otworach na lampki nad rejestracją i co ciekawe, na płaskiej powierzchni pod tablicą. Gadałem z Jankiem Korneckim i on też twierdzi, że z wilgoć osiada wewnątrz klapy i rdzewieje cała :/

Coś mi się przypomina, że lampy na klapie też są niefortunnie spasowane na styk.

Co masz na myśli pisząc wewnątrz klapy? Patrząc od środka za plastikami i otworami technicznymi? Jak miałaby się tam dostawać wilgoć?

Śruby mocujące lampy i listwę co prawda przechodzą na wylot ale są skręcone na ciasno. Wokół przewodu przycisku otwierania klapy jest gumowa uszczelka.

Oprawki podświetlania tablicy też są osadzone na uszczelce z pianki. Może gdzieś koło mocowania wycieraczki?