Skocz do zawartości

GH - ruda na tylnej klapie


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

To, że klapa bagażnika w lanosach rdzewieje, to wiedza powszechna. Natomiast powstaje pytanie, czy da się coś z tym zrobić? Słyszałem teorię, że otwory odprowadzające wodę nie sprawują się najlepiej i wtedy wilgoć zostaje w klapie. Może by tak przed malowaniem zrobić inne otwory albo obecne powiększyć? Przerabiał ktoś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.05.2017 o 12:56, rosaskc napisał:

To, że klapa bagażnika w lanosach rdzewieje, to wiedza powszechna. Natomiast powstaje pytanie, czy da się coś z tym zrobić? Słyszałem teorię, że otwory odprowadzające wodę nie sprawują się najlepiej i wtedy wilgoć zostaje w klapie. Może by tak przed malowaniem zrobić inne otwory albo obecne powiększyć? Przerabiał ktoś temat?

 

Ja odniosłem wrażenie, że listwa przykręcona jest jakby na styk do klapy. W pewnych okolicznościach może przylegać/obcierać lakier. Posmarowałem ten punkt styku smarem silikonowym i liczę, że to trochę wyprze wilgoci. Najlepiej byłoby tam położyć jakąś warstwę lakieru bezbarwnego. Dodatkowe otwory w listwie też może by coś pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem klapę od zewnątrz i wewnątrz i nie wydaje mi się, że to tylko kwestia listwy. Ruda u mnie wychodzi między znaczkiem Plejad a szybą, nad listwą przy obu jej końcach, na śrubach do lamp, przy otworach na lampki nad rejestracją i co ciekawe, na płaskiej powierzchni pod tablicą. Gadałem z Jankiem Korneckim i on też twierdzi, że z wilgoć osiada wewnątrz klapy i rdzewieje cała :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przypomina, że lampy na klapie też są niefortunnie spasowane na styk.

 

Co masz na myśli pisząc wewnątrz klapy? Patrząc od środka za plastikami i otworami technicznymi? Jak miałaby się tam dostawać wilgoć?

 

Śruby mocujące lampy i listwę co prawda przechodzą na wylot ale są skręcone na ciasno. Wokół przewodu przycisku otwierania klapy jest gumowa uszczelka.

Oprawki podświetlania tablicy też są osadzone na uszczelce z pianki. Może gdzieś koło mocowania wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...