Jump to content

Czujnik poziomowania ksenonów wymiary

urian

Recommended Posts

Dzień dobry szukam informacji na temat wymiarów ramion do przedniego czujnika poziomowania ksenonów. Problem jest taki zapiekły się przeguby i niestety złamało się aluminiowe ramie. Zamówiłem zamiennik  ma on regulacje długości na śrubach z nakrętkami przez co można nim zastąpić zarówno przedni jak i tylny łącznik a obserwując te dwa łączniki widać ze są rożne długości ramion. Pisze do drogich forumowiczów z prośba podania tych wymiarów ponieważ moje ramie zostało w warsztacie w którym stwierdzono ta usterkę niestety do dzisiaj nie otrzymałem wiadomości na temat zamówienia tego ramienia przez dany serwis(po prostu zostałem olany). A na pewno już poszło na śmietnik.Subaru forester SG 2007 r. 2.0 158 km. Z góry dziękuje za pomoc

Mam taki czujnik Stary od Imprezy hawkwye - nie wiem czy do Forka jest taki sam. Jeśli tak - mogę w wolnej chwili zmierzyć

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Dnia 10.05.2017 o 10:05, owad napisał:

Ramie jest inne. Jak wymienialem czujnik to ramie zostalo od forka a czujnik od imprezy. Przynajmniej w moim tak bylo. Fxt 07. Pozdr

Jesteś pewien? Z tego co kojarzę albo przód, albo tył jest taki sam.

Spójrz np. tu:

http://www.subaru.pl/czujnik-poziomowania-ksenonow-forester-05-07-przedni.html

ramię powinno być takie samo raczej. Na tył są różne do Imprezy/Forestera

W ramach OT: do Imprezy NA zakupiłem używkę z STI - różniła się tylko blacha mocująca. Ale w moim warsztacie złożyli z dwóch jeden i jest ok.

• 3 months later...

Odgrzeje nieco kotelta :)

ktoś byłby mi w stanie powiedzieć jakiej średnicy są śruby w przegubie?
chce zrobić sobie zamiennik z przegubów kulowych i nie wiem jakie kupić po prostu.

tak wiem że mogę sobie zmierzyć, ale przyznam sie że z czystego lenistwa nie chce kłaść się dwa razy pod auto :)

Odgrzeje nieco kotelta
ktoś byłby mi w stanie powiedzieć jakiej średnicy są śruby w przegubie?
chce zrobić sobie zamiennik z przegubów kulowych i nie wiem jakie kupić po prostu.

tak wiem że mogę sobie zmierzyć, ale przyznam sie że z czystego lenistwa nie chce kłaść się dwa razy pod auto
Możesz kupić gotowy sam łącznik z 2ma przegubami. Znajdziesz w sklepach sprzedających części do Subaru.
W razie co mam stary czujnik z Imprezy, mogę Ci coś pomierzyć.

Jednak dzisiaj już leżałem pod autem, pomierzyłem co trzeba, a przy okazji na roboczo - spiąłem żeby nie świeciło w podłogę.
Przygotuję sobie zamienniki i wymienię jak będę na kanale. :)

5 godzin temu, Kambol napisał:

Zobacz tu:

Dzięki, jak nie znajdę rzeczy w sklepach na miejscu, to najwyżej zamówię gdzieś z netu.