Skocz do zawartości

Jak dzialaja swiatla dzienne/mijania w OBK17 w automacie


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Tsunetomo napisał:

Haha :) W Polsce słońca mało, jasne wnętrze dla mnie "rozjaśnia" auto i jest mniej przytłaczające. Samochód utrzymuje w porządku (mamy 4-latka i 2 wielkie koty które jeżdżą z nami), nawilżone ściereczki, przenośny odkurzaczyk w garażu i myjnia co jakiś czas. Na jasnym brud widać i go usuniesz, na czarnym nie widać i tak sobie z tym brudem jeździsz ;) kto co lubi 

W Norwegii swiatla jeszcze mniej, ale oni nie lubia jasnych odcieni i moglby byc problem potem ze sprzedaza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gregorius napisał:

W Norwegii swiatla jeszcze mniej, ale oni nie lubia jasnych odcieni i moglby byc problem potem ze sprzedaza.

 

To bierz czarne, szkoda potem mieć problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, spawalniczy napisał:

Ja jestem fanem jasnych wnętrz ale w testówce którą oglądałem siedzenia były dosłownie niebieskie od jeansów. Miałem wcześniej w forku jasną skórę i nigdy mi nie zafarbowała.

Ja po 15tys mam czyściutkie, ale jak pisałem zabezpieczone przez Detailing. Swoją drogą to wstyd ze w testówce nie dbają o czystość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu...

W moim Outback MY15 stłukło się szkiełko w prawym reflektorze dziennym/przeciwmgielnym:(

IMG_2526.jpg.a79e516b6e8b87d630d1316c09d45460.jpgIMG_2528.jpg.f34b3abaa85ff1db4d143de10964e8e0.jpg

 

Pomyślałem, że przy okazji wymiany można by się pokusić o jakieś zamienniki z ledami?

Te tradycyjne żarówki ("żółta" barwa światła) słabo komponują się z ledowymi lampami głównymi, a przy tym dość kiepsko świecą...

Wydaj mi się, że ktoś kiedyś na tym forum napisał, że pasują tu jakieś lampy od innego japończyka (nie jestem pewien, czy nie chodziło o Outlandera)...

Ktoś coś...???:blink::blink::blink:

Edytowane przez Beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎27‎.‎03‎.‎2018 o 13:50, Beny napisał:

Podepnę się do tematu...

W moim Outback MY15 stłukło się szkiełko w prawym reflektorze dziennym/przeciwmgielnym:(

IMG_2526.jpg.a79e516b6e8b87d630d1316c09d45460.jpgIMG_2528.jpg.f34b3abaa85ff1db4d143de10964e8e0.jpg

 

Pomyślałem, że przy okazji wymiany można by się pokusić o jakieś zamienniki z ledami?

Te tradycyjne żarówki ("żółta" barwa światła) słabo komponują się z ledowymi lampami głównymi, a przy tym dość kiepsko świecą...

Wydaj mi się, że ktoś kiedyś na tym forum napisał, że pasują tu jakieś lampy od innego japończyka (nie jestem pewien, czy nie chodziło o Outlandera)...

Ktoś coś...???:blink::blink::blink:

 

Mam Outbacka MY2017, ale widzę że dzienne są chyba takie same jak w Twoim. Myślałem o wymianie świateł dziennych na jakieś ledowe, bo te żółte słabo wyglądają. W serwisie oryginalne LED DRL kosztują z montażem ok 2000,00, trochę dużo więc poszukałem zamiennika: http://allegro.pl/duolight-dzienne-halogen-subaru-xv-outback-impreza-i6972706215.html#thumb/5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO mają takie ktore pasują idealnie i faktycznie są od Mitsubishi Outlandera 2013-2015. Ja ma takie w FXT. Koszt ok 1000zł. 3 lata już służą. Zatem warto.

@ Beny - jak chcesz wiedzieć więcej o tych lampach poczytaj sobie tutaj

a jak nie chcesz wydawać takiej kasy i szukasz tylko "nowej lampki" - do OBK - to mam na stanie do sprzedaży moje oryginały od FXT - prawie nówki - szczegóły PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za porady.

Nowe oczka zasadzone - zakupiłem OSRAM.

Wszystko pasowało (mocowania) i nie trzeba było nic przerabiać.

Światła naprawdę mocne - zdjęcia tego nie oddają. jestem zadowolony.

Pozdrawiam wszystkich :)

 

 

IMG_3447.jpg

IMG_3445.jpg

Edytowane przez Beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2018 o 09:28, Beny napisał:

Dzięki wszystkim za porady.

Nowe oczka zasadzone - zakupiłem OSRAM.

Wszystko pasowało (mocowania) i nie trzeba było nic przerabiać.

Światła naprawdę mocne - zdjęcia tego nie oddają. jestem zadowolony.

Pozdrawiam wszystkich :)

 

 

 

 

 

Wstawiałeś same lampy bez sterownika, czy bawiłeś się też w okablowanie i doświetlanie zakrętów?

Miałem te lampy w poprzednich dwóch samochodach - świecą rewelacyjnie, ale mimo to kosztują o wiele za dużo. No i taki niesmak związany z planowaną konstrukcją - są tak zbudowane, żeby nie dało się ich otworzyć, a każde siłowe pociągnięcie kabla (nawet niewielka stłuczka) powoduje nienaprawialne zniszczenie płytki z elektroniką. Elementy razem ze ścieżkami są wyrywane z płytki. No i musisz kupić nowe lampy. Tak to sobie cwanie wykombinowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Montowało mi ASO - montaż + okablowanie.

Specjalnie chyba nic nie kombinowali - tylko podłączyli.

Przy jeździe na światłach mijania i włączeniu kierunku zaświeca się również doświetlenie zakrętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz razem ze sterownikiem. Tu taka ciekawostka: doświetlanie zakrętów działa niezgodnie z przepisami. Tzn. nie powinno się uruchamiać pow. 40 km/h. Tymczasem przy tym sterowniku masz to w całym zakresie prędkości. czyli np. na autostradzie przy włączonych światłach mijania zmieniając pas doświetlasz sobie zakręt. Dlatego te lampy nie mają homologacji na tą funkcjonalność. Na szczęście na przeglądzie nie do wychwycenia, bo nikt ci tam auta pow. 40 km/h nie rozpędzi, żeby sprawdzić światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o te OSRAMy,  

Gdy włączę światła w pozycje AUTO to te do jazdy dziennej automatycznie wyłącza się po zmroku? I na odwrót gdy np. Wyjadę z ciemnego tunelu to przełączą na dzienne? 

Montował ktoś w Legacy V?  

Edytowane przez kamilos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilos89 napisał:

światła w pozycje AUTO to te do jazdy dziennej automatycznie wyłącza się po zmroku? I na odwrót gdy np. Wyjadę z ciemnego tunelu to przełączą na dzienne

 

2 x tak

 

1 godzinę temu, kamilos89 napisał:

w Legacy V

 

w obk-u IV (nie moim) czyli blizniaku gacka V

wykorzystano istniejacy modul swiatel dziennych firmy quasar, na oryginalnym osramowskim dziala tak samo

 

tapatalked

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OBK CVT napisał:

 

2 x tak

 

 

w obk-u IV (nie moim) czyli blizniaku gacka V

wykorzystano istniejacy modul swiatel dziennych firmy quasar, na oryginalnym osramowskim dziala tak samo

 

tapatalked

 

Dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam Outback 2.0 diesel MY17 i tam też nie da się włączyć samych ledów co są w głównej lampie jako dziennych - włączają się przeciwmgielne na dole zderzaka, kiepsko to wygląda. Czy jest prosty sposób aby po ustawieniu świateł na auto, jako dzienna włączała się tylko na listwa ledowa w głównej lampie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Outback 2.0 diesel MY17 i tam też nie da się włączyć samych ledów co są w głównej lampie jako dziennych - włączają się przeciwmgielne na dole zderzaka, kiepsko to wygląda. Czy jest prosty sposób aby po ustawieniu świateł na auto, jako dzienna włączała się tylko na listwa ledowa w głównej lampie ?

Pewnie można to ogarnąć jakimś prostym sterownikiem, może nawet bez otwierania lampy.
Nie będzie to jednak legalne, z postów wyżej wynika że listwa led w reflektorach głównych służy za postojowe, nie ma homologacji na dzienne, może tez nie świecić wystarczająco mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Outback 2.0 diesel MY17 i tam też nie da się włączyć samych ledów co są w głównej lampie jako dziennych - włączają się przeciwmgielne na dole zderzaka, kiepsko to wygląda. Czy jest prosty sposób aby po ustawieniu świateł na auto, jako dzienna włączała się tylko na listwa ledowa w głównej lampie ?

Zobacz na oznaczenia na lampie. Homologacja na dzienne to RL albo DRL. Postojowki mają chyba A a mijania i drogowe to C i R. Generalnie każda funkcja lampy powinna być wyszczególniona w homologacji.Od 2011 roku każdy nowo wyprodukowany nowy model samochodu ma mieć dzienne.

Czyli Legaś V nie musiał mieć, ale już VI tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...