Skocz do zawartości

Letnie opony Forester III


Fuerte

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć temat w którym moglibyśmy porozmawiać ogolnie o oponach do naszych forków :)

Zacznę pierwszy z pytaniem bo muszę właśnie kupić komplet opon i mam pewne dylematy. Zależy mi na oponie uniwersalnej, takiej na której mogę spkojnie jezdzic po szosie ale czasami tez wjechac w las i jezdzic po błocie/piachu :) Chciałbym założyć 235/55 R17 ale nie wiem czy się zmieszczą... Oryginalnie jest 225/55 R17 (wtedy takie opony)

Jeśli zakładał bym 235 to myslalem o takich link

Zastanawiam się tez czy weszły by np 225/60 ;) Jeździ ktoś tutaj na takich ?  ( takie byłby by super ale nie wiem czy wejda... link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy pojedzie czy nie pojedzie nie ma znaczenia. Nie patrzy się na to ile wyciska auto czy z jaką prędkością się jeździ tylko dobiera się indeks prędkości do auta czyli taki jaki jest wskazany w książce serwisowej przez producenta. Zakładając inne opony:

1. W przypadku kolizji nie dostaniemy kasy z OC/AC

2. W przypadku oddania opony na reklamację, od razu zostanie ona odrzucona

 

Jeżeli szukasz opon letnich to poza rozmiarem i indeksami zweryfikuj opinie, testy oraz etykietę unijną. W przypadku opon letnich lepiej nie brać takiej która ma klasę przyczepności na mokrej nawierzchni gorszą niż C.

 

Testy z tego roku w twoim rozmiarze znajdziesz na pewo na blogu wulkanista.pl 

W menu masz opcję "testy opon letnich". Tam znajdziesz wszystko co trzeba. 

Edytowane przez subaroofun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, subaroofun napisał:

1. W przypadku kolizji nie dostaniemy kasy z OC/AC

To jest ważny podpunkt, nie bralem tego wczesniej pod uwage :/

Co w przypadku jesli zdecydowalbym sie na oponę 225/60 R17 z indeksem V ? ( Zalecana jest 225/55 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że rozmiar nie ma aż takiego znaczenia (przynajmniej tutaj) ale najbezpieczniej jest to wypytać u przedstawiciela ubezp. Raczej na ewno możliwe jest stosowanie zamienników rozmiarów. Są specjalne kalkulatory do tego w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, subaroofun napisał:

1. W przypadku kolizji nie dostaniemy kasy z OC/AC

Nieprawda. To legenda ludowa. Takie konsekwencje mogłyby się pojawić, gdyby ubezpieczyciel udowodnił, że jakaś zmiana, czy niesprawność jakiegoś elementu, czy brak aktualnego badania technicznego miały bezpośredni wpływ na zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SubaruSK napisał:

A dlaczego wogóle chcesz opony o innym rozmiarze a niżeli przewidziany? Przecież 225/55 to i tak juz wielki balon.

Bo w tym rozmiarze nie ma opon które były by dobre w teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...