Skocz do zawartości

Piszczące hamulce w Forester XT 2016


Michał Lewandowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wyjazdu z salonu, czyli tak od 6 miesięcy, mam problem z piszczącymi hamulcami w Forester XT MY16. Samochód ma przejechane obecnie 6200 km. Hamulce popiskują z reguły z rana, jak zaczyna się jazdę, później przestają. Jest to nieco uciążliwe. W serwisie powiedziano mi, że zbiera się szadź i wilgoć itd., że to normalne, ale przez rok walczyłem z piszczącymi hamulcami w avensis i z serwisem, dopiero po wymianie ponownej tarcz i klocków w ASO, piski ustały momentalnie. Nie zauważyłem też, aby tak piszczały samochody sąsiadów, kiedy zaczynają poranną jazdę. Wiecie może, jakiego rodzaju klocki wkładają do nowych foresterów? I czy można kupić np. klocki lepszej jakości? Pytałem się 2 znajomych z foresterami 1 i 2 letnimi, nie zaobserwowali takiego problemu. Kolega z outbackiem, też w miarę nowym, też nie ma czegoś takiego. Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszczy ( piszczały to w hondzie civic - serwis psikał i nic to nie dawało ;) ) . Lubią zgrzypnąć szczególnie lekko puszczając hamulec jak samochód zaczyna się toczyć rano i po myciu dzień wcześniej . Ale na pewno nie piszczą przy hamowaniu z normalnej jazdy . 20tys XT

Edytowane przez Jacocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mio1 napisał:

Czyli wychodzi na to,że jestem szczęśliwcem u którego nie piszczy :-)

U mnie na poczatku tez nie piszczaly, a tylk osie trafi wilgotny dzien, to nim sie rozgrzeja piszcza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...