Skocz do zawartości

Podświetlanie przycisków (Halogen przód,tył i IC spray)


Tommi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pytanie jest związane z podświetleniem przycisków (Halogen/przeciwmgielne przód,tył i IC spray).

Czy ktoś z braci forumowej może podpowiedzieć jak wygląda takie podświetlenie u Niego??

W sensie czy wszystkie przyciski są podświetlone.

U mnie świeci się tylko jeden z tych trzech przycisków. A chyba powinny wszystkie?? (Przełącznik świateł w pozycji postojowe/mijania).

Jeżeli ktoś z forumowiczów jest w stanie podpowiedzieć również jak zdemontować/wymontować te włączniki w celu sprawdzenia będę bardzo wdzięczny.

tmp_5231-DSC_1768319967281.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MaciekGX napisał:

Co prawda IC nie mam ale podświetlone mam tylko pmgielne przód tył już nie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

W mnie jest tak samo. Kontrolka załączenia tylnego przeciwmgielnego jest przy zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym przycisku są po dwie żarówki miniaturowe zamontowane w gumce i założone na takich małych bolcach - jeden do podświetlenia symbolu przycisku,a drugi do sygnalizacji załączenia. Wyciągasz przyciski podważając zatrzaski po bokach przycisków małym płaskim śrubokrętem. Żeby rozebrać którykolwiek przycisk musisz także podważać zatrzaski małym śrubokrętem uważając żeby nie złamać obudowy oraz nie pogubić elementów od odbijania przycisku typu sprężyna etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to hop - dla potomnych:

Sam demontaż przycisków to banał - wystarczy lekko podważyć czymś bardzo płaskim np nożykiem i wyskakują:

IMG_9421.JPG

Odłączamy kabelki, a wymiana żarówki jest dziecinnie prosta (szkoda ze tak nie zrobili w przycisku od awaryjnych) - wykręcamy wihajster w którym osadzona jest żaróweczka, wyciągamy spaloną, wkładamy taką samą jak do awaryjnego - 12V "z wąsami" odpowiednio te wąsy zawijając. Wkręcamy wihajster z powrotem. Na halogeny/przeciwmgłowe, za podświetlenie symbolu odpowiada ta bliżej środka przycisku. W regulacji reflektora jest tylko jedna.

IMG_9419.JPG
IMG_9422.JPG
IMG_9420.JPG

Efekt końcowy:

IMG_9424.JPG
IMG_9425.JPG

Koszt operacji: 3 pln i 5 min czasu :)

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak, zrobię to w końcu!  :blush:

 

Up, co bym wiedział gdzie ten temat. ;)

 

No i ruszyłem temat :)

 

Ale coś czuje ze zawiozę wszystkie przełączniki do jakiegos elektryka na wymianę żaróweczek bo strasznie to wszystko małe jest. :(

 

 

3392399B-1DA3-48F8-AC88-EC2F81F5021C.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak @chojny szacun za wymontowanie samemu... ja jak sie zabrałem za demontaż to skończyło się tym że jeszcze z miesiąc jeździłem bez podświetlenia a później zleciłem w ASO  :biglol:.

 

Super jest mieć podświetlenie ale jak się ma rączki stworzone pod obsługę klucza płasko-oczkowego od 24 wzwyż :biglol: to już lepiej żeby się ktoś inny tym zajmował.... :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 01:44, Tommi1 napisał:

I tak @chojny szacun za wymontowanie samemu... ja jak sie zabrałem za demontaż to skończyło się tym że jeszcze z miesiąc jeździłem bez podświetlenia a później zleciłem w ASO  :biglol:.

 

Super jest mieć podświetlenie ale jak się ma rączki stworzone pod obsługę klucza płasko-oczkowego od 24 wzwyż :biglol: to już lepiej żeby się ktoś inny tym zajmował.... :yahoo:

 

Mam dzisiaj w firmie wszystkie w siateczce i jadę do hurtowni elektrycznej po żaróweczki. :)

 

Dziwne tylko, że ułożone obok siebie, wydają się być każde z innej parafii.  Inny kształt, inna złączka, inny odcień białego. 

 

Bary miał racje, świnia ma jechać!!! 

 

Wcześniej tego nie zauważałem ;) 

 

 

Dla potomnych. 

 

Bright i przycisk spryskiwacz reflektorów nie ma podświetlenia. 

 

Reszta jakoś poszła, choć do przeciwmgielnych przód/tył potrzebne są jakieś mniejsze żaróweczki, muszę je jeszcze kupić. 

 

 

 

 

 

 

C899C3FD-E08D-4511-8040-BEACE4AC3811.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...