Skocz do zawartości

Kontrolka otwartych drzwi OBK 2004


ryba69

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dziś w drodze do pracy w ulewnym deszczu zapaliła mi sie kontrolka otwartych drzwi kierowcy. 

Na początku pomyślałem że to czujnik ale wychodzi na to że nie. Bo teraz przejechałem się i ponownie już nie pada i kontrolka zaczęła mi migać. 

Przypuszczam że albo jest gdzieś zwarcie na przewodzi i jak dostało wody to się pogubiło. 

Pytanie gdzie szukać wiązki która idzie do tego czujnika?? Bo pewnie wystarczy odrobinę izolacji i będzie działać jak trzeba. 

Jest to problematycznie bo z racji tego iż drzwi są otwarte to nie reaguje centralny i muszę wszystkie drzwi zamykać ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontrolka mu się zapaliła to napiecie raczej jest ;) a jeżeli póżniej zgasła to czujnik tez jest sprawny. 90% zwarcie w instalacji elektrycznej. Prześwietlić wiązke od skrzynki z bezpiecznikami do czujnika, wtedy uzyskamy pewność.A gdyby nie było masy to wogóle by się nie paliła.

Edytowane przez Naruk08PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, 

Jak na razie dobrałem się do słupka i nawet po odłączeniu czujnika krańcowego świeciło że jest zwarcie. 

Co Ciekawe jak na chwilę znikło to po otwarciu tylnych drzwi pokazało się że są otwarte i przednie i tylne. 

Wskaźnik miga mi podczas jazdy więc zapewne macie rację że to jakieś zwarcie. Mam nadzieję że nie będę musiał pruć całej wiązki i szybko znajdę powód. Ale schemat na pewno pomoże. 

W sumie to na jutro jestem umówiony z mechanikiem bo miał mi robić coś innego i powiedział że spółkując zerknąć też w to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...