Skocz do zawartości

nawigacja KENWOOD FXDD07EF2 szukam adaptera do połączenia


artur.wac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie odgrzeje kotleta kolegi Bacy 

ma ktoś z kolegą Baca kontakt lub robi wie gdzie kupić przejściówki ze zwykłego radia clarion na nawigacje Kenwood ????

z góry dzięki za pomoc 

Edytowane przez artur.wac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kolega Baca robił coś takiego i paru chłopaków zamawiało takie cudo u Niego tyle że Baca ostatni raz był na forum chwile temu... może ktoś ma numer do niego .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to chyba nie był by problem do zrobienia samemu - koszt pewnie w okolicach 10zł. Tylko podejrzeć schemat podłączeń i przewody poprowadzić.

Sklep elektryczny i wszystko powinno być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najgorszym wypadku będę zmuszony kombinować w tą stronę ale jeśli ktoś już to robił było by na pewno znacznie szybciej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamsiu możesz podrzucić mi link do schematu będę wdzięczny kostki gdzie kupowałeś ?? co do lutowania to raczej nie mam problemów powiedzmy ze potrzebuje bardziej precyzyjnych podpowiedzi z góry dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam prośbę mógłby mi to ktoś konkretnie opisać jak to zrobić i jakie kostki potrzebuje do zrobienie tej złączki ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, artur.wac napisał:

Gamsiu możesz podrzucić mi link do schematu będę wdzięczny kostki gdzie kupowałeś ?? co do lutowania to raczej nie mam problemów emoji848.pngpowiedzmy ze potrzebuje bardziej precyzyjnych podpowiedzi z góry dzięki

 

Na tej stronie jest wszystko: http://ae64.com/

Kiedyś autor tej strony oferował robienie wiązek na zamówienie ale z przesyłką ze stanów chyba koło 100$ albo i więcej.

 

Kostki są do kupienia chyba w każdym dobrze wyposażonym car-audio.

ISO musiałem rozpruć dwie uniwersalne, żeby z nich zrobić jedną "subaru", nawet nie wiem czy taka istnieje. Szybciej było obciąć wtyczkę i dolutować pasującą. Tutaj bez schematów, bo kolory są jakoś standaryzowane, więc brązowy do brązowego itd. :)

 

Druga wtyczka ta, którą wpinamy do Kenwooda 24PIN była w wiązce sprzedawanej jako tfu "renault thalia/dacia" czy coś takiego :)

Ponoć to normalna praktyka, że różni producenci samochodów/elektorniki korzystają z tych samych podzespołów.

Najlepiej tak jak ja zrobiłem iść z radiem do sklepu i dopasować wtyczki. Podpowiedz im właśnie z renault/dacia bo po Subaru mogą nie znaleźć :)

 

Wtyczkę 8PIN do kamery cofania zamówiłem sobie z aliexpres bo mi się nie chciało jechać do sklepu a nie zależało mi na czasie. Możliwe, że też można ją kupić w Polsce.

 

Koszt kostek ~50PLN  + Video 8PIN mnie kosztowało chyba z 4~$ z przesyłką.

 

Poniżej zdjęcia "poglądowe" jak to ma wyglądać :)

kenwood tyl.jpg

Navi to 20-pin adapter annotated.jpg

Edytowane przez Gamsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Gamsiu dzięki serdeczne teraz mam jakiś konkret pogląd na to od czego zacząć dzięki jutra biorę stacje i jadę po kostki . ten czarny przewód z oczkiem rozumiem dopinam do masy która była podpięta po obudowę clarion ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, artur.wac napisał:

Super Gamsiu dzięki serdeczne teraz mam jakiś konkret pogląd na to od czego zacząć dzięki jutra biorę stacje i jadę po kostki . ten czarny przewód z oczkiem rozumiem dopinam do masy która była podpięta po obudowę clarion ???

 

Tak, dokładnie czarny to masa. Zauważ, że on się tam rozdziela i jedna masa idzie do radia a druga na obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zauważyłem ze jest on rozdzielony z czarnego kabla z kostki jutro zobaczę czy będę w stanie kupić u nas takie kostki mam lekkie obawy ze w Tarnowie je nie dostanę jeśli nie kupię zlecę Tobie budowę tego przejścia .... podasz numer konta ja prześle Ci z góry pieniążki i adres do wysyłki jak zrobisz wyślesz choć wiem ze każdy ma czas dla siebie i Rodzin swoich wiec wolałbym nie zajmować Twojego czasu i podołać sam ...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, artur.wac napisał:

Tak zauważyłem ze jest on rozdzielony z czarnego kabla z kostki jutro zobaczę czy będę w stanie kupić u nas takie kostki mam lekkie obawy ze w Tarnowie je nie dostanę jeśli nie kupię zlecę Tobie budowę tego przejścia .... podasz numer konta ja prześle Ci z góry pieniążki i adres do wysyłki jak zrobisz wyślesz choć wiem ze każdy ma czas dla siebie i Rodzin swoich wiec wolałbym nie zajmować Twojego czasu i podołać sam ...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Nie podejmuje się :)

Dasz radę sam. Najważniejsze są wtyczki. Jak będziesz miał wtyczki to zostaje polutować w odpowiedniej kolejności.

Jak nie będzie wtyczek w Tarnowie to pozostaje wycieczka tam gdzie ja kupiłem na 29-go Listopada w Krakowie na przeciwko Akademii Rolniczej.

 

Tak jak sobie teraz przypominam, to nie wiem czy nie wyjdzie więcej niż 50zł za te wtyczki. Około 40zł wiązka "reno/dacia" z której wyciągasz 24PIN. 10-20zł wtyczki ISO. No a przecież trzeba jeszcze kupić jakąś wiązkę jako dawcę 20PIN wtyczki do wiązki instalacji samochodowej.

Coś mi się też przypomina, że 24PIN miała niektóre piny puste, akurat te które potrzebujemy w Subaru. Żeby uzupełnić brakujące piny wystarczyło delikatnie rozciąć jedną z niepotrzebnych wtyczek w wiązce "reno" i delikatnie przełożyć pin wraz z kawałem kabelka. Może nawet mam gdzieś jeszcze wolne piny z tego właśnie odzysku to mógłbym Ci je sprezentować to byś miał jedno rzeźbienie mniej :)

Edytowane przez Gamsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeśli masz coś to chętnie przytule tym bardziej ze jak nie kupię u mnie to zasuwam do Kraka rzut beretem jestem często przejazdem wiec jak coś to podjadę do Ciebie oczywiście po wcześniejszym kontakcie telefonicznym nie chce Ci gitary zawracać byle kiedy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeszcze jedno wszystkie te wtyczki sztuk trzy kupuje jako złącza ISO ( gdzie kostki ISO mogę wsadzić w kosz ) i tnę oraz łącze ze sobą czy to są kostki luzem z kablami ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie bez sensu to są kostki pod radio ... nic zobaczę co mogę dokupić w Tarnowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, artur.wac napisał:

Ok jeśli masz coś to chętnie przytule tym bardziej ze jak nie kupię u mnie to zasuwam do Kraka rzut beretem jestem często przejazdem wiec jak coś to podjadę do Ciebie oczywiście po wcześniejszym kontakcie telefonicznym nie chce Ci gitary zawracać byle kiedy
 

Jeszcze jedno wszystkie te wtyczki sztuk trzy kupuje jako złącza ISO ( gdzie kostki ISO mogę wsadzić w kosz ) i tnę oraz łącze ze sobą czy to są kostki luzem z kablami ???

Nie bez sensu to są kostki pod radio ... nic zobaczę co mogę dokupić w Tarnowie

 

Ale wtyczki i tak musisz kupić. Ja mogę poratować luźnymi pinami jeśli je jeszcze mam(bo prawdopodobnie będziesz potrzebował kilka takich luźnych jak wiszą na zdjęciu po prawej stronie, bo będzie ich brakowało we wtyczce "reno"). W Krakowie nie mieszkam, tylko jestem kilka razy w miesiącu przejazdem. Jak coś to w Zakopanem na stałe mieszkam :)

 

Poniżej na zdjęciu masz moją wersję przejściową jak jeszcze nie miałem wtyczki 24 PIN i próbowałem coś sztukować.

Ta część po lewej stronie z 14PIN NAVI <-> 20PIN instalacja samochodowa jest już na tym zdjęciu zrobione dobrze.

 

ISO to ta brązowa i czarna wtyczka po środku.

Pomiędzy 14PIN a ISO musiałem zrobić cięcie i polutować od nowa bo coś się nie zgadzało na wyjściu dalej. Na upartego mogłem obciąć te wtyczki z jednej i drugiej strony i lutować bezpośrednio ale wtedy jeszcze liczyłem na to, że uda się to zrobić ładnie i zachować wszędzie zgodność kolorów na wiązce :)

 

navi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem straszny młyn zobaczę co dostanę wezmę

Stacje i będę próbował dopasować a do Zakopanego lubię jeździć bardziej myśle o wypadach w góry niż samo centrum ale pare sylwestrów spędziłem i tam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Właśnie a te luźne kable piny z prawej strony są potrzebne do czegoś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, artur.wac napisał:

Szczerze powiem straszny młyn zobaczę co dostanę wezmę

Stacje i będę próbował dopasować a do Zakopanego lubię jeździć emoji57.pngbardziej myśle o wypadach w góry niż samo centrum ale pare sylwestrów spędziłem i tam

 

 

No trochę Ci to zamieszałem i obyś trafił na kogoś kumatego w sklepie :)

 

Jak się będziesz wybierał do sklepu to zdemontuj też sobie Clariona, żeby pokazać/przymierzyć wtyczki do instalacji w samochodzie od razu.

 

Tak samo Navi do ręki i te zdjęcia wiązek sobie zapisz gdzieś na telefonie, żeby móc pokazać sprzedawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myśle ze tak uczynię oba sprzęty luzem o fotkach tez myślałem mam na telefonie wiec pokaże zobaczymy jakich mamy sprzedawców w Tarnowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na dzień dzisiejszy udało się zakupić tylko kostkę 13 pin w Tarnowie co do 24 pin nawet po Renault patrzyli jak na UFO już nie wspomnę o gnieździe z kablami 20 pin trzeba do Krakowa się pofatygować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytałem u siebie w mieście czy przy zamontowaniu radia z navi i kamery cofania zrobią mi taka wiązkę, żeby wszystko działało p&IP. Co dostałem w odpowiedzi (wysłałem e-mail) ? 

 

bez dokumentacji technicznej "rozpisanych pinów" będzie ciężko coś takiego zrobić

 

wcześniej wysyłając im linki do tematów z tego forum. Powoli tracę nadzieje ze ktoś to ogarnie..., a ja się tego nie podejmę. Gdyby ktoś zmienił zdanie i odpłatnie sporządził taką wiązkę byłbym szczęśliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co uda mi się wymyślić przy pomocy kolegi Gamsiu po mału łapie byle kostki dorwać wszystkie resztę się zmontuje. Jak będą konkretne efekty dam znać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze mam czas do poniedziałku we wtorek muszę do pracy wracać i będzie wymuszona przerwa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem to, przeszczepiajac navi do swojego legaca. Niestety, przez tzw. brak czasu nie podejmę się zrobienia wiązki, ale może chociaż trochę pomogę swoim doświadczeniem:

po pierwsze skarbnica wiedzy: https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=749402&highlight=legacy+aux

Po drugie nie koniecznie zawsze warto za wszelką cenę robić wiązkę pług&play. A jeśli z różnych względów chce się mieć wiązkę to wtyczek można szukać z adapterów subaru-ISO, albo przejściowek subaru-parrot. 

Po trzecie zamiast lutowania szczerze polecam zaciskowe złączki kablowe tulejowe + koszulki termokurczliwe 

np. coś takiego https://profitechnik.pl/koncowki-zlaczki-i-tulejki-kablowe/zlaczka-kablowa-tulejowa-nieizolowana-knipex-97-99-29x.html

Czekam na efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie full informacji tyle ze od razu zaznaczam w moim przypadku nie będę instalował kamery cofania czy telefonu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...