Jump to content

konsumpcja oleju norma ?

niebieskiultras

Recommended Posts

Jakie jest normalne spalanie oleju w ej20 85kw?

Czy norma jest to że jadąc autostradą ~ 150km/h spala więcej oleju niż jeżdżąc w trybie mieszanym?

No i czy to prawda że subarki nie lubią jazdy ze stałą prędkością obrotową? 

Nie ma normy, ani reguly.

Moja Impreza, od wymiany do wymiany nie bierze ani kropelki (300 k km przebiegu)

Forek zas minimalnie lyknie (niby 200 k km przebiegu).

Oba auta uzywane w podobny sposob.

Moim zdaniem dopuki nie trzeba dolewac miedzy wymianami to zuzycie jest ok.

Edited by pajac_am

Jakie jest normalne spalanie oleju w ej20 85kw?
Czy norma jest to że jadąc autostradą ~ 150km/h spala więcej oleju niż jeżdżąc w trybie mieszanym?

No i czy to prawda że subarki nie lubią jazdy ze stałą prędkością obrotową? 

Tak, wiecej zużyje przy szybkiej jeździe.
Tak, nie lubią stałych prędkości obrotowych. To samo słyszałem przed laty odnośnie silników boxer VW.
Nie ma normy zużycia. W instrukcjach jest napisane, że bodaj nawet litr na tysiąc to jeszcze norma (wszystkie marki tak robią). Zależy na jaki egzemplarz trafisz. Mój silnik od nowości brał od 0,2 do nawet 0,5l na tysiąc. Teraz mam nowy i spala zdecydowanie mniej ale też spala. Sprawdzam poziom nie rzadziej niż co tysiąc kilometrów. Czasem dolewam po 4 sprawdzeniu a czasem (właśnie po stałej, jeździe autostradowej) dużo szybciej. Moim zdaniem warto się przyzwyczaić do tego ;-)

Ogólnie to spala mi około 2 litrów na 10tys km czyli 200ml na tysiąc km ale jest okres ze nie spala nic a za chwilę wciągnie pół stanu bo wyjdę na autostradę i pojadę 190km/h

Ciekawostką jest to że ostatnio na dolewke dolałem oleju 5w40 (auto zalale jest 10w40) i oleju nie ubywa wcale -wczoraj trasa 140km a1 ze zmianami prędkości 120-180 km/h i po trasie sprawdzam stan a nie ubyło ani grama

Możesz sprawdzić na podnośniku czy silnik CI się nie poci . Ja znam moją imprezę 2.5 RS USA 9 lat. Jak jeździsz pod 190 km/h musi coś spalić.

Jak byś jeździł do 3 tys/obr/min to prawdopodobnie nic byś nie dolewał.

A teraz najważniejsze gdyby Subaru miało miskę olejową w której bezpiecznie mieści się np: 6 litrów oleju albo więcej (tak jak mają inni producenci) nie było by tego posta ... .

A normy nie ma jak deptasz tak pali ... 

2 godziny temu, llkuba napisał:

Możesz sprawdzić na podnośniku czy silnik CI się nie poci .

poci się ale nie tak jak w 2015 roku gdzie dolewałem 1l na 1000 - wszystko przez uszczelniacze na wałkach i podwiniętą uszczelkę filtra olejowego

w chwili obecnej zapocona jest miska olejowa i delikatnie prawy dekiel - śladów pod autem brak

2 godziny temu, llkuba napisał:

Jak byś jeździł do 3 tys/obr/min to prawdopodobnie nic byś nie dolewał.

faktycznie jeżdżąc tylko do pracy nie dolewam zupełnie nic - co jest dziwne gdy przyzwyczaisz się do dolewek ;)

46 minut temu, niebieskiultras napisał:

w chwili obecnej zapocona jest miska olejowa i delikatnie prawy dekiel - śladów pod autem brak

Hmm co mam Ci napisać tu setka wyleci tam setkę spali i z miarki ucieka ... . Jak leci tylko z dekla i z pod miski to nie tak źle jak z pod głowicy ... Jak będziesz to robił może warto wyregulować zawory ... .