Skocz do zawartości

Temperatura płynu chłodzącego Outback 3,6 US


Andrzejxx

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zainstalowałem program na smartfonie i podłączyłem przez bluetooth z OBD.

Zauważyłem, że przy spokojnej jeździe ( ok 100 km/h) temperatura płynu waha się w granicach 99 - 104 stopnie.

Przy szybszej lub wolniejszej jeździe utrzymuje się w granicach 98-99 stopni.

Czy 104 a nawet  105 stopni , to jest normalne, czy coś się zaczyna dziać.

Dodam, że przebieg auta , to 82 tys. km ( prawdziwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj u Mnie przy spokojnej jezdzie to max 95 stopnie,jazda w korkach lub jazda dynamiczna to temp. podchodzi do ok 99-100 stopni i wentylator zaczyna robote i temp. spada do 95.Jeśli moduł jest dokładny to według mnie temp przy spokojnej jezdzie na poziomie 99-104 jest stanowczo za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 lit turbo i dlatego jestem wyczulony co do temp.i stanu oleju,właśnie zrobiłem jazdę i mogę potwierdzić normalna jazda temp 85-90 stopni wentylator zaczyna działać przy 98 stopniach.Jeśli to nie błąd w wskazaniach OBD to trzeba szybko działać (zapowietrzony układ,mało płynu,stary płyn i milion innych rzeczy)pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć kolego. Sprawdź powyższe wątki może dowiesz się czegoś więcej. W razie czego pytaj na priv, sporo się przy tym namęczyłem więc może pomogę. 

 

2 godziny temu, Andrzejxx napisał:

Czy znalazł może ktoś rozwiązanie ? Może to jest prawidłowa temperatura dla tego silnika ?

Nie jest. przy 99 pracują wentylatory czyli silnik osiągnął już zbyt wysoką temperaturę. Nie ma jeszcze tragedii ale temperatura jest podwyższona.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...