Jump to content
Machoń

Casting - felgi,opony,nakrętki - STI '04

Recommended Posts

A tak wygląda blobik na revo w 17 (tutaj na zimówkach 215/45/17).

IMG_1832.JPG

IMG_1834.JPG

@Machoń u mnie było tak:

IMG_1038.JPG

IMG_1008.JPG

Edited by Ayu
  • Upvote 2

Dnia 19.06.2017 o 15:07, drpeter napisał:

A tak wygląda blobik na revo w 17 (tutaj na zimówkach 215/45/17).

No piękna maszyna ;) Coraz więcej fajnych blobów się tutaj pojawia.... jak tak dalej pójdzie to może zrobimy sobie  I zlot blobów na wakacjach :thumbup:

Dnia 19.06.2017 o 15:28, Ayu napisał:

@Machoń u mnie było tak:

IMG_1038.JPG

IMG_1008.JPG

@Ayu no piękna jest ta felga w tej budzie ! Dzięki za fotki, tylko się utwierdziłem, że dobrego wyboru dokonałem :yahoo:

Wczoraj zamówiłem te Ultraleggery o parametrach 7.5x17 5x100 ET48 .... rozumiem, że na Brembo wejdą..... ? Konfigurator przepuścił..... 

Ja bym brał jednak 8". 

33 minuty temu, Ayu napisał:

Ja bym brał jednak 8". 

Ciut lepiej wygląda 8" , trochę je nawet minimalnie naciąga w stosunku do 7.5" ale w sumie dużej różnicy nie ma, zostałem jednak przy seryjnych parametrach. 

7.5 idealnie jest na równi z felgą..... powinno to na torze najbardziej optymalnie pracować ;)

Edited by Machoń

Dnia 20.06.2017 o 23:24, Machoń napisał:

Ciut lepiej wygląda 8" , trochę je nawet minimalnie naciąga w stosunku do 7.5" ale w sumie dużej różnicy nie ma, zostałem jednak przy seryjnych parametrach. 

7.5 idealnie jest na równi z felgą..... powinno to na torze najbardziej optymalnie pracować ;)

Faktycznie dobrze te wyglada.... :) 

rozumiem, ze to lekka dosc felga ;)

po ile takie OZety w 7.5"?

No i d.... telefon od dystrybutora, że Włosi nie widzą tych 7.5" w STI, oczywiście chodzi o zaciski. Mają obiekcje, czy będą pasować, według ich doświadczenia mogą być problemy. Tak, że zmieniona decyzja na 8".

Kolejny problem jest taki, że aktualna partia tych felg już się skończyła i może fabryka OZ'ta ruszy z produkcją pod koniec wakacji...ale dla Włochów urlop to rzecz święta więc Pan mówił żeby się nastawiać na odbiór w początkiem września....  :-\ hmmmm

Co do ceny to czy 7.5" , czy 8" to bez różnicy. Okolice 1170 pln za sztukę. Tak, to podobno lekka i wytrzymała felga. 

Zobaczmy co z tego wyjdzie... ;-)

• Upvote 1

Może mi ktoś pomóc i podpowiedziec, bo też już wiem że Ori nakretki nie pasują do innych felg. Mam aez 17: 7,5x17 ET45 i nie wiem jaka do nich śrubę dopasować wyczytałem coś ze to M12x1.25  na jaki klucz proponujecie czy takie coś spasuje https://allegro.pl/oferta/nakretki-m12x1-25-do-felg-subaru-impreza-zamkniete-7708464091?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

IMG_20190430_191541.jpg

Edited by lucas363

Tzn. czemu twoje oem nakrętki nie pasują? Są za szerokie do otworów w AEZach czy zamknięte i za krótkie?

Mam ultraleggery w swoim WRX'ie i polecam ze swojej strony.

Felgi super lekkie - szczęśliwie jeszcze nie miałem okazji testować ich wytrzymałości. B)

20190427_082707.thumb.jpg.e73c9ffe622e11ad6276a9d35ff6d16c.jpg

20190427_084540.thumb.jpg.f72d83ca48773452cd3e6e786211fd05.jpg

• Like 1

Są za krótkie i zdaje się że powinien być stożek a Ori go nie maja.

GRB a jakie masz nakrętki u siebie

Edited by lucas363

Ja mam stożkowe M12x1,25. ;)

W dniu 2.05.2019 o 17:09, lucas363 napisał:

Coś tu nie pasuje ;) Piszesz ori ori, ale ori co? Masz stalowe felgi? Jeśli tak, to faktycznie masz kuliste nakrętki i potrzebujesz nowych. Oryginalne fabryczne aluminiowe felgi subaru wymagają nakrętek stożkowych czy to w GC czy GD i późniejszych. Dobre są stalowe TPI, bo i kolor wybierzesz, a przejściówka jest pod klucz 17 i 19 jednocześnie :)

W dniu 2.05.2019 o 17:09, lucas363 napisał:

No nie tak do końca :).

Różni producenci felg aluminiowych mają rożne standardy i OEM nakrętki Subaru pasują do znacznej większości felg - mają wykończenie stożkowe. Są jeszcze kuliste w felgach stalowych i autach VAG i płaskie jak np. w toyocie.

Miałem bardzo wiele różnych felg w Subaru i tylko raz musiałem zmieniać nakrętki pod felgi Enkei Wakasa, ale one były dedykowane do VW. Także sprawdź dokładnie u siebie, bo coś tu nie gra...

• Upvote 1

Ja z kolei posiadam oto takie. OEM wrx 17" szerokość 7". Opona delikatna 205/45. Jak to się ma do upalania..... niewiem bo to raczej dupowóz

20190501_123651.jpg

Ok zgadza się jest stożek. Więc potrzebuje dłuższej śruby. Moje niedopatrzenie. Mam takie felgi jak w poście wyżej.

Edited by lucas363

Panowie czyli do gd wrx felga 8 cali jakie et żeby nic nie tarlo

ET powyżej 42 będzie dobrze

Jeszcze jedno pytanko do wrx gd 2002r rozstaw 5x114,3 czy 5x100  tylko chce sie upewnic :)

5X100

Jedno pytanko czy do wrx 2002r felga szerokości 8 cali i et30 na zawieszeniu gwintowanym będzie pasowac, i nie będzie obcierac

Moim zdaniem będzie obcierać

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka