Skocz do zawartości

Casting - felgi,opony,nakrętki - STI '04


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.06.2017 o 15:07, drpeter napisał:

A tak wygląda blobik na revo w 17 (tutaj na zimówkach 215/45/17).

 

No piękna maszyna ;) Coraz więcej fajnych blobów się tutaj pojawia.... jak tak dalej pójdzie to może zrobimy sobie  I zlot blobów na wakacjach :thumbup:

 

Dnia 19.06.2017 o 15:28, Ayu napisał:

@Machoń u mnie było tak:

 

IMG_1038.JPG

IMG_1008.JPG

 

@Ayu no piękna jest ta felga w tej budzie ! Dzięki za fotki, tylko się utwierdziłem, że dobrego wyboru dokonałem :yahoo:

Wczoraj zamówiłem te Ultraleggery o parametrach 7.5x17 5x100 ET48 .... rozumiem, że na Brembo wejdą..... ? Konfigurator przepuścił..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ayu napisał:

Ja bym brał jednak 8". 

 

Ciut lepiej wygląda 8" , trochę je nawet minimalnie naciąga w stosunku do 7.5" ale w sumie dużej różnicy nie ma, zostałem jednak przy seryjnych parametrach. 

7.5 idealnie jest na równi z felgą..... powinno to na torze najbardziej optymalnie pracować ;)

 

Edytowane przez Machoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.06.2017 o 23:24, Machoń napisał:

 

Ciut lepiej wygląda 8" , trochę je nawet minimalnie naciąga w stosunku do 7.5" ale w sumie dużej różnicy nie ma, zostałem jednak przy seryjnych parametrach. 

7.5 idealnie jest na równi z felgą..... powinno to na torze najbardziej optymalnie pracować ;)

 

 

Faktycznie dobrze te wyglada.... :) 

rozumiem, ze to lekka dosc felga ;)

po ile takie OZety w 7.5"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d.... telefon od dystrybutora, że Włosi nie widzą tych 7.5" w STI, oczywiście chodzi o zaciski. Mają obiekcje, czy będą pasować, według ich doświadczenia mogą być problemy. Tak, że zmieniona decyzja na 8".

Kolejny problem jest taki, że aktualna partia tych felg już się skończyła i może fabryka OZ'ta ruszy z produkcją pod koniec wakacji...ale dla Włochów urlop to rzecz święta więc Pan mówił żeby się nastawiać na odbiór w początkiem września....  :-\ hmmmm

Co do ceny to czy 7.5" , czy 8" to bez różnicy. Okolice 1170 pln za sztukę. Tak, to podobno lekka i wytrzymała felga. 

 

Zobaczmy co z tego wyjdzie... ;-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może mi ktoś pomóc i podpowiedziec, bo też już wiem że Ori nakretki nie pasują do innych felg. Mam aez 17: 7,5x17 ET45 i nie wiem jaka do nich śrubę dopasować wyczytałem coś ze to M12x1.25  na jaki klucz proponujecie czy takie coś spasuje https://allegro.pl/oferta/nakretki-m12x1-25-do-felg-subaru-impreza-zamkniete-7708464091?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

IMG_20190430_191541.jpg

Edytowane przez lucas363
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 17:09, lucas363 napisał:

Są za krótkie i zdaje się że powinien być stożek a Ori go nie maja.

GRB a jakie masz nakrętki u siebie

Coś tu nie pasuje ;) Piszesz ori ori, ale ori co? Masz stalowe felgi? Jeśli tak, to faktycznie masz kuliste nakrętki i potrzebujesz nowych. Oryginalne fabryczne aluminiowe felgi subaru wymagają nakrętek stożkowych czy to w GC czy GD i późniejszych. Dobre są stalowe TPI, bo i kolor wybierzesz, a przejściówka jest pod klucz 17 i 19 jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 17:09, lucas363 napisał:

Są za krótkie i zdaje się że powinien być stożek a Ori go nie maja.

GRB a jakie masz nakrętki u siebie

No nie tak do końca :).

Różni producenci felg aluminiowych mają rożne standardy i OEM nakrętki Subaru pasują do znacznej większości felg - mają wykończenie stożkowe. Są jeszcze kuliste w felgach stalowych i autach VAG i płaskie jak np. w toyocie.

Miałem bardzo wiele różnych felg w Subaru i tylko raz musiałem zmieniać nakrętki pod felgi Enkei Wakasa, ale one były dedykowane do VW. Także sprawdź dokładnie u siebie, bo coś tu nie gra...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...